Barové stoličky do kuchyne (80+ fotografií)

Barové stoličky v luxusnom tandeme s barovým pultom sú relatívne novým fenoménom v moderných kuchynských interiéroch. Je to vynikajúca voľba pre malé priestory, pretože nábytok má kompaktné rozmery. Pre priestranné interiéry sa originálne barové stoličky stávajú veľkolepou štýlovou výzdobou, s ktorou môžete územie rozdeliť na funkčné zóny. Potom sa dozviete o odrodách kuchynských barových stoličiek, ich výhodách, nevýhodách a materiáloch, ktoré slúžia ako základ pre výrobu.

Výhody a nevýhody

Hlavné výhody barových stoličiek pre kuchyňu:

- Kompaktná veľkosť nábytku nevyžaduje veľa miesta;
- Originálny vzhľad ozdobí akýkoľvek interiér;
- Barové stoličky úspešne prispievajú k územnému usporiadaniu miestnosti, napríklad do pracovného a jedálenského priestoru;
- Prítomnosť špeciálnych podnožiek poskytuje dodatočný komfort a dodáva dizajnu luxusný vzhľad;
- Kvalitný nábytok má vysokú odolnosť voči rôznym vonkajším vplyvom;
- Veľké množstvo modelov, tvarov, farieb dáva možnosť vybrať si najvhodnejší farebný a štýlový nábytok.

Hoci v barovej stolici pre kuchyňu existuje len málo nevýhod, stále sú tam. V prvom rade je to pomerne vysoká cena v porovnaní s bežnými návrhmi stoličiek. Môžete si však kúpiť stoličky z lacnejšieho materiálu, napríklad z MDF. Vysoká barová stolica ťažko vykorisťovať staršíchosoby, ktoré majú starších členov rodiny.

Materiály pre barové stoličky

\ t

Pri výbere nábytku by sa mala venovať osobitná pozornosť materiálu, z ktorého je vyrobený. V modernej výrobe sa používajú tieto druhy surovín:

Drevo.Stolička z masívneho dreva je najvhodnejšou alternatívou. Môže to byť dub, jablko, bukové drevo a tiež tyč alebo ratan. Náklady na výrobky sú pomerne vysoké, ale táto nevýhoda sa vysvetľuje tým, že drevo má vysokú úroveň odolnosti voči opotrebeniu a vyzerá skvele v ekologických interiéroch, v Provence, Country, Škandinávii a samozrejme v klasických štýloch. Kombinácia barových stoličiek so štylizovaným barovým pultom dáva miestnosti osobitný pôvab.

Kov.Toto je najobľúbenejší materiál, z ktorého sa vyrábajú nádherné barové stoličky. Takéto výrobky sú oceňované pre svoju ľahkosť a pohodlie. Zvlášť vhodný nábytok v moderných interiéroch (high-tech, moderný, minimalizmus), kde hlavnú úlohu zohráva kov a sklo. Stoličky môžu byť vyrobené výlučne z kovu (napríklad hliníkový vrch a oceľová noha) alebo majú mäkké čalúnenie sedadla.

Plast.Najlacnejšia možnosť, ale aj najzraniteľnejšia. Nedávno bol úspešne nahradený polykarbonátom, ktorého spoľahlivosť je niekoľkonásobne vyššia. Táto surovina sa môže pochváliť aj tepelnou odolnosťou a požiarnou bezpečnosťou, čo je dôležité pre podmienky v kuchynskej miestnosti. To je dobrá voľba pre rodiny s malými deťmi, pretože kreslo je odpolykarbonát sa ľahko čistí od rôznych nečistôt s akýmkoľvek čistiacim prostriedkom.

Sklo. Sklenený nábytok, aj keď je pre nás novinkou, skutočne vyzdobil interiéry bohatej šľachty od 18. storočia. O niečo neskôr sa sklenený nábytok „usadil“ v ​​obydliach obyčajných občanov, čím sa situácia zreteľne stala jasnejšou a rafinovanejšou. V súčasnosti technológie umožňujú výrobu barových stoličiek do kuchyne plnej alebo čiastočnej priehľadnosti. Dokonale znášajú teplotné kvapky, sú odolné voči nečistotám a majú štýlovú všestrannosť, vhodne dopĺňajú akýkoľvek interiér. Nábytok je vyrobený z tvrdeného, ​​vysoko odolného skla, ale pri manipulácii s ním neubližuje.

Typy barových stoličiek do kuchyne

\ t

Rozmanitosť barových stoličiek používaných v domácom prostredí je veľmi veľká. Ak chcete vybrať najziskovejšiu možnosť, musíte sa zoznámiť s vlastnosťami rôznych modelov.

Podľa typu konštrukcie

\ t

V závislosti od konštrukčných prvkov existujú tri hlavné typy nábytku:

Stoličky sú veľmi podobné stoličkám, ktoré sa často umiestňujú do kuchýň. Rozdiel spočíva vo výraznej výške nôh. Niekedy sú pre pohodlie takéto modely vybavené operadlami, ktorých výška môže vzrásť až o 30 cm nad sedadlom. Barové stoličky sú vhodné pre krátke stretnutia, pretože pre príjemné stravovanie je lepšie dávať prednosť iným modelom;

Štandard - tradičné formy barových stoličiek, ktoré majú pevné alebo polotuhé sedadlá a pravidelný chrbát;

Semi-kreslá - naj ergonomickejšia forma barovej stoličky, ktorá vám umožňuje dlhodobú prevádzku. Barová stolička má vysoký mäkký chrbát, rovnako pohodlné sedadlo. Zvláštnosťou je prítomnosť ďalších podrúčok, ktoré vám umožnia pohodlne sedieť.

Podľa formulára

V tomto prípade ide o rôzne tvary sedadiel. Pred niekoľkými desaťročiami, barové stoličky mali štandardný okrúhly tvar, ale teraz môžu byť štvorcové, obdĺžnikové a vývoj dizajnu je pozoruhodný svojou originalitou. To isté sa dá povedať o chrbte, ktoré sú tiež kučeravé, narážajúce na nečakaný dizajn. Pri výbere je potrebné zamerať sa na osobný vkus a celkový štýl interiéru.

Výška

Ako sme už povedali, dizajn barových stoličiek sa líši od obyčajných vo svojej výške, môže sa však líšiť v závislosti od rozmerov barového pultu:

Nízka - všeobecne uznávaná norma, keď je sedadlo 30 cm pod úrovňou stola. Táto pozícia sa považuje za najvhodnejšiu. Vzhľadom k tomu, že je bežné inštalovať nízke stoly do 1 m doma, výška barovej stolice sa pohybuje od 60 do 70 cm;

Vysoká - častejšia vo veľkých priestoroch kuchýň v kombinácii s obývacou izbou. Dopĺňajú tenký bar.regály do výšky 130 cm, so zvýšenou výškou nôh;

Skladanie je špeciálny typ, pri ktorom možno výšku nastaviť pomocou jednoduchého mechanizmu. Takýto nábytok môže byť použitý pre stoly rôznych výšok - ako pre nízku jedáleň, tak aj pre celkový barový pult. Pre rodiny s deťmi je to najziskovejšia možnosť.

Univerzálna barová stolička je právom uznaná ako model, v ktorom môžete nastaviť nielen výšku sedadla, ale aj polohu schodov, čo vám umožňuje doladiť stoličku podľa individuálnych vlastností.

Pre rôzne nohy

Barové stoličky môžu mať rôzny počet nôh a rovnaký mnohostranný dizajn. Komfort a stabilita vo veľkej miere závisia od týchto faktorov. Najobľúbenejšie sú tieto modely:

S jednou nohou - americkým vynálezom, ktorý prešiel dlhým časovým testom a potvrdil jeho význam. Pri výbere modelu musíte venovať pozornosť šírke spodnej podpery, ktorá by nemala byť menšia ako sedadlo;

Dvojposchodová stolička je modernou voľbou, ktorú nájdete v štýlových high-tech alebo moderných interiéroch. Model má veľkolepý atraktívny vzhľad, ale dizajn nie je veľmi stabilný;

Barová stolička na troch nohách musí byť tiež zvolená s osobitným dôrazom na trvalú udržateľnosť - je lepšie si ju pred nákupom vyskúšať;

Stoličku so štyrmi nohami možno nazvať najpohodlnejšou a najbezpečnejšou. Táto štandardná verzia vyzerá skveleklasické a retro interiéry.

Moderné dizajnérske modely môžu mať rôzne neobvyklé tvary nôh. Tieto barové stoličky pre kuchyňu sú na objednávku. Krása a originalita sa však musí opierať o spoľahlivosť a bezpečnosť - stolička musí stáť pevne na podlahe a pri tvarovaní by nemali zasahovať rôzne tvarované prvky.

Barové stoličky do kuchyne - foto

Barové stoličky do kuchyne majú širokú škálu dizajnérskych riešení, širokú paletu dizajnov, transparentné vzory, možnosti s tvrdými a mäkkými sedadlami. Ďalšia fotogaléria vám pomôže dozvedieť sa viac o tom, čo sú barové stoličky a hodnotiť ich miesto v rôznych interiéroch. Šťastné prezeranie!