Barové pulty do kuchyne (+80 fotografií)

Nie je to len to, že barové pulty pre kuchyňu získavajú čoraz väčšiu popularitu v interiérovom dizajne: sú pohodlné, priestranné, štýlové a zároveň šetria priestor. Len s cieľom kompetentne zadať dizajn do súboru miestnosti je potrebné mať predstavu o zariadení, modelovej rade a ďalších vlastnostiach tohto typu nábytku. Prečítajte si viac v našom článku!

Čo to je a prečo sú potrebné

Barový pult sa nazýva vysoká pracovná doska na podperách, čo často predstavuje rozšírenie pracovnej plochy. Barové stoličky sú zvyčajne súčasťou balenia a celý súbor vytvára relaxačnú a štýlovú atmosféru.

Okrem externej estetiky majú pultové pulty aj niekoľko výhod, ktoré ich odlišujú od iných typov nábytku. Na rozdiel od obyčajných stolov často obsahujú ďalšie miesta na riad a iné kuchynské potreby. V stojane môžete stavať aj vo veľkých domácich spotrebičoch, ako sú umývačka riadu alebo elektrická rúra. Majitelia malých priestorov ocenia tento majetok.

Okrem toho je plne vybavený barový pult považovaný za multifunkčný predmet, ktorý šetrí miesto. To môže zahŕňať nielen stravovanie, ale aj pracovné priestory, nehovoriac o úložnom priestore. Kuchyňa s takýmto nábytkom vyzerá moderne, zapadá do mnohých štýlov, ale viac o tom neskôr.

Človek by sa však nemal okamžite dostať do skladu: napriek významným výhodámRiešenie nie je vhodné pre každú kuchyňu. Po prvé, regály zriedka môžu pojať viac ako tri osoby a veľké modely vyzerajú nevhodne ani v priestrannej miestnosti, pripomínajúc interiér baru.

Po druhé, vzhľadom na pevnosť konštrukcie nie je regál príliš mobilný, ako napríklad jedálenský stôl, ktorý sa v prípade potreby môže presunúť na iné miesto.

Typy tyčových regálov do kuchyne

S cieľom využívať výhody barových pultov boli majitelia bytov s rozličnými dispozíciami schopní, dnes existuje veľké množstvo ich typov. Líšia sa tvarom, polohou a konfiguráciou.

Počítadlo ostrovných tyčí

Interiér kuchyne je postavený okolo tohto objektu, ktorý možno kombinovať s pracovným priestorom. Vhodné pre veľké miestnosti alebo v kombinácii s obývacou izbou. Takéto čítače tyčí sa líšia vo forme: polkruhového, tvaru P alebo L. Predstavujú samostatnú časť kuchynskej súpravy vyrobenej v jednom štýle, čím sa vytvára efekt integrity.

Barový pult zabudovaný do nábytku

Barový pult je súčasťou stola alebo iného prvku, pričom pokračuje v ľubovoľnom smere. Existuje mnoho možností umiestnenia: ako súčasť kuchynského ostrova, pracovného priestoru a niekedy aj parapetu.

Druhý typ je ideálny pre malé kuchyne, pretože zahŕňa zvyčajne neaktívnu zónu vedľa okna. Okrem toho, kto nemá rád obdivovať scenériu počasraňajky

Pultová prepážka

\ t

Populárne riešenie pre otvorené štúdiové apartmány, čo spôsobuje potrebu logického priestorového členenia. V tomto prípade môže bar oddeliť kuchyňu od obývačky a zároveň ponúka vhodné miesto na jedenie. Často je to pokračovanie steny a je umiestnené paralelne s hlavným nábytkom.

Barový pult

Ide o úzku platformu, ktorá je inštalovaná nad pracoviskom z opačnej strany bez toho, aby zaberala viac miesta. Jediným odporúčaním je kúpiť stoličky vyššie.

Počítadlo mini barov

Pri výbere barového pultu pre malú kuchyňu je lepšie venovať pozornosť malým modelom so stručným zväzkom. Často tento druh bar "krídla" nie viac ako meter, ktorý môže ubytovať nie viac ako dve osoby. Ale pre mnohých malých vlastníkov, ktorí žijú sami, to bude dosť dosť.

Materiály pre barové pulty

Nielen vzhľad barového pultu pre kuchyňu závisí od výberu potrebného materiálu, ale aj od vlastností, spôsobu údržby a samozrejme od nákladov. Zvážte najbežnejšie možnosti.

Laminovaná drevotriesková doska

Jeden z najdostupnejších druhov za relatívne nízku cenu. Súčasne drevotriesková doska ponúka širokú škálu konštrukčných riešení, napodobenín kameňa, dreva alebo neobvyklých výtlačkov. Má vysokýodolnosť voči vonkajšiemu pôsobeniu vlhkosti, vysokým teplotám, čo je dôležité pre kuchynskú miestnosť. Ale vzhľadom na jeho nízku pevnosť a šetrnosť k životnému prostrediu, takýto model nebude trvať dlho.

Akryl

Dôstojnosť tohto materiálu spočíva v jeho flexibilite a flexibilite - môže sa použiť na vytvorenie nábytku rôznych tvarov, s ohybmi, výbežkami, dokonca aj s tvarovanými prvkami. Dokonale zapadne do interiéru v modernom štýle, kde sú zaujímavé zaujímavé nápady na dizajn. Futuristická kuchyňa jednoducho nebude robiť bez lesklého, tekutého povrchu charakteristického pre akryl.

Prírodný kameň

Má luxusnú, bohatú textúru, ktorá sama o sebe môže byť dekoratívnym komponentom. Barové pulty pre kuchyňu z prírodného kameňa sú zvyčajne objednané kompletne s iným kuchynským nábytkom, pretože "súlad" materiálov v priestore zohráva dôležitú úlohu. Ale majte na pamäti, že toto je drahý druh, ktorý vyžaduje zvláštnu starostlivosť.

Sklo

Samozrejme, nie je to najpraktickejšie riešenie, ktoré aj po špeciálnom ošetrení zostáva krehké v porovnaní s inými materiálmi. Okrem toho, sklo je docela chladno a "nepriateľský" na dotyk. Ale jedinečný vzhľad výrobkov odstraňuje všetky nedostatky, ak estetika zohráva kľúčovú úlohu v interiéri. Priehľadná textúra, ako aj variabilita farieb spôsobí, že takýto barový pult bude kľúčovým prvkom v kuchyni. Dobre sa kombinuje s inými materiálmi.

Ako sa zmestí do interiéru

Barové pulty sú moderným typom nábytku, to však neznamená, že nebudú schopní zapadnúť do rôznych štýlov interiéru. Zároveň sa často spájajú s kuchynskou súpravou, čo zjednodušuje vytvorenie úplného obrazu interiéru.

Barový pult pre klasickú kuchyňu

Klasika predkladá univerzálne kritériá pre každý prvok a prispôsobuje sa tomu, čo sa dá harmonicky hodiť aj na stojan. Najlepšie je použiť prírodné materiály, najlepšie drevo, s vyrezanými vložkami, vzormi a stručným zväzkom.

Stojan v tomto štýle by mal mať štandardný obdĺžnikový tvar. Odporúča sa dávať prednosť ostrovnému modelu, ale v kuchyni by malo byť pre takéto riešenie veľa miesta. Avšak, klasické vždy miluje veľké plochy, takže tento moment je potrebné zvážiť vopred.

Barový pult pre kuchyňu v modernom štýle

Situácia je iná v prípade modernej kuchyne, ktorej náplň je primárne funkčná. Hlavná požiadavka - barový pult by mal brať do úvahy zvláštnosti priestoru a stať sa jeho logickým pokračovaním.

Výzdoba nie je detailom, ale materiálom, kombináciou zákalu a lesku, formou, ktorá môže byť prezentovaná vo všetkých možných variantoch, ako aj farebným rozsahom.

Barový pult pre kuchyňu v štýle Provence

Štýl má spoločné vlastnosti s klasikou, ale má úplneiným spôsobom. Provence je ľahkosť, prirodzenosť a jednoduchosť. Bar pre takúto kuchyňu by mal byť vyrobený z prírodného dreva a potom natretý bielou farbou. Akýkoľvek tón v pastelových farbách tu bude vyzerať organicky.

Odporúča sa dávať prednosť starožitnostiam s výrazným prekrývaním času a histórie. Ale pre tento efekt môžete umelo starnúť nábytok - toto riešenie pomôže vytvoriť správnu atmosféru.

Barový pult pre kuchyňu v štýle minimalizmu

S minimalizmom je všetko jednoduché - stručné farby, tvary, čiary, nedostatok dekoratívnych prvkov. Geometria hrá v tomto interiéri obrovskú úlohu, takže aj barový pult sa podobá skôr obdĺžnikovému kusu materiálu, ktorého krása je v súbore odhalená s ďalšími prvkami.

Barový pult pre podkrovnú kuchyňu

Barová pult bude v takejto kuchyni vyzerať najprirodzenejšie. Pre podkrovie je typická kombinácia detailov priemyselných alebo verejných priestranstiev, ktorých zloženie prekvapivo získa útulný charakter v súkromnej miestnosti, drevené a betónové povrchy tu pôsobia veľmi štýlovo a vhodne. Je lepšie, ak má textúra mierne neošetrený vzhľad.

Barové pulty pre malé kuchyne

Nie všetci sú šťastní majitelia priestranných apartmánov, do ktorých sa dá ľahko vstúpiťbarový pult akéhokoľvek modelu. Ale najlepšie možnosti sú, pomocou ktorých vaša kuchyňa získa jedinečný a štýlový vzhľad.

Všimli sme si okamžite, že celý barový pult bude musieť byť opustený! V malej kuchynke bude možné namontovať pracovnú dosku do 90 cm, ktorá je súčasťou steny alebo iných predmetov.

Ostrovný model možno kúpiť, ak je kuchyňa kombinovaná s obývacou izbou a nábytok hrá úlohu priečky. Len sa uistite, že priestor medzi paralelnými slúchadlami bude stačiť na voľný pohyb.

Mini regály sú najlepšou voľbou pre malé plochy. Koniec koncov, aj bez kompletnej sady baru dosky sú lepšie ako bežné jedálenské stoly, pretože zaberajú menej miesta.

Ak je zóna okna prázdna, môžete nainštalovať stojan na parapet. Dvojúrovňový model umožní kombinovať niekoľko zón bez straty pohodlia.

Barový pult pre kuchyňu - foto

Aby sme dokázali, že barové pulty sú všestrannou a štýlovou voľbou pre kuchyňu, odporúčame, aby ste sa zoznámili s naším výberom fotografií, ktorý živo ilustruje rôzne riešenia. Šťastné prezeranie!

Video: Dizajn kuchyne s barovým pultom