Balkón dizajn interiéru: 76 fotografických nápadov

V obvyklých sovietskych dispozíciách, balkóny slúžili ako druh skladu, kde skrývali staré veci, zimné oblečenie, stavebné materiály a niekedy nechali toto miesto prázdne. Súhlasím s tým, že priestor navyše nie je zbytočný, pretože sa dá použiť nielen na ranné posedenie pri šálke kávy, ale aj na vybavenie plnohodnotnej miestnosti. Snažili sme sa zozbierať najzaujímavejšie nápady na dizajn balkóna alebo lodžie a poukázať na hlavné praktické body.

Vlastnosti dizajnu

Na prvý pohľad je úloha veľmi jednoduchá: dať malý stôl, niekoľko stoličiek - a pohodlný balkón je pripravený, pretože by ste nemali ani dúfať v viac. Ale s podrobným štúdiom tejto témy sa objavuje iný obraz. Po prvé, aj „divočina“ môže byť navrhnutá funkčne. Po druhé, aby sa dosiahli zložitejšie ciele, je potrebné vziať do úvahy zvláštnosti lodžie a potom premýšľať o mnohých detailoch. Ale prvé veci ako prvé.

Lodžia alebo balkón - pre interiérový dizajn v tomto okamihu nezáleží na tom, rozdiely len vo veciach konečnej úpravy a zasklenia. V prvom rade by ste mali venovať pozornosť tomu, či je miestnosť uzavretá alebo otvorená. Ak je to druhé, potom je jasné, že možnosti dizajnu je málo: miesto na relaxáciu a ľahké jedlá, počas ktorých je príjemné vychutnať si krásny výhľad, ak je jeden.

Otvorené balkóny sú sezónnym prístreškom, kde môžete počas teplého obdobia dýchať čerstvý vzduchZatvorte chladné počasie, odneste veci. Preto by všetky položky nemali vyblednúť na slnku, nezhoršovať v dôsledku vlhkosti, a tiež mobilné a kompaktné.

Zasklená lodžia ponúka mnoho možností dizajnu a pôsobí ako ďalšia malá miestnosť. Ak ju chcete použiť kedykoľvek počas roka, musíte sa postarať o izoláciu stien, elektrinu, ale čo je najdôležitejšie - organizáciu priestoru. Niektorí majitelia uprednostňujú demontáž steny medzi izbou a balkónom, pričom na oboch stranách zanechávajú deliacu priehradku alebo závesné závesy na účely územného členenia.

Čo sa loggia zmení, závisí do značnej miery od jej umiestnenia. Vedľa kuchyne je logickejšie umiestniť jedálenský kút a do spálne vybaviť pracovisko. Voľný priestor však môžete slobodne zlikvidovať podľa vlastného uváženia, pretože povaha návrhu bude spojovacím článkom medzi dvoma susednými interiérmi.

Pozornosť by sa mala venovať štýlu miestnosti s využitím jej hlavných prvkov vo vnútri balkóna. Kvôli obmedzenej oblasti to určite nebude dokonalé stelesnenie Provence alebo Loft, ale prelínanie charakteristických zložiek vytvorí pocit jednoty.

Kombinácia balkóna a kuchyne

Kuchyňa kombinovaná s balkónom je spoločnou dispozičnou možnosťou, ktorej výhody ocenia malí majitelia. Ak chcete ušetriť miesto pre pohodlné varenie, jedálenský kút možno bezpečne preniesť na balkón.

Malý stôl so stoličkami alebo kreslami vyzerá útulne - funkčné minimum v jedálni. Modernejšie riešenie - druh barového pultu v kombinácii s parapetom a vysokými stoličkami.

Plnenie balkónovej jedálne závisí od jej veľkosti: stoličky, stoličky alebo pohovky, konferenčný stolík alebo jedálenský stôl pre veľkú rodinu. Okrem tejto sady môže byť miestnosť vybavená policami a skrinkami s domácimi spotrebičmi. Niektorí majitelia vám môžu dovoliť dať tu chladničku, ale nezabudnite, že spleť vysokých predmetov neumožňuje prirodzené svetlo do kuchyne.

Usporiadanie rekreačnej oblasti na balkóne

Lodžia sa môže stať miestom odpočinku a relaxácie, kde je príjemné čítať knihu, zdriemnuť, tráviť čas s priateľmi. Ideálne, ak sa nachádza vedľa obývacej izby alebo spálne.

Hlavným protagonistom je tu pohodlný nábytok, na ktorom je vhodné sedieť alebo ležať - stane sa aj kompozičným centrom interiéru. To môže byť stoličky, pohovky, matrace, pokryté kobercom, rovnako ako hojdacie siete a stany pre deti. Malý súbor bude dopĺňať súbor, a voľné steny môžu byť organizované ako ďalšie úložisko.

Ideálne usporiadanie úzkych balkónov je, keď je nábytok umiestnený v rohoch, zatiaľ čo centrálna časť ponúka voľnosť pohybu. Ak je miestnosť otvorená, skúste vyzdvihnúť svetlo, mobilný nábytok.(napríklad taška na stoličku) a dekor je minimalizovaný.

Pracovisko na balkóne

Táto možnosť prichádza na myseľ v najmenšom a márne - štandardná pracovná plocha nezaberá veľa miesta, takže si môžete vybrať balkón namiesto samostatnej miestnosti. Zahŕňa úzky stôl, ktorý stačí na laptop a kancelárske potreby, kancelársku stoličku a nástenné police.

Mini-kancelária sa obyčajne nachádza v rohu lodžie a na opačnej strane je priestor na posedenie. Keďže sa jedná len o časť priestoru, môže sa do neho kombinovať niekoľko funkčných oblastí.

Vzhľadom na oblasť a blízkosť okna je táto miestnosť lepšie vetraná a osvetlená, čo má pozitívny vplyv na činnosť mozgu. Veľké množstvo svetla však narúša prácu na počítači, preto sú žalúzie často inštalované na oknách, menej často - záclony, pretože vizuálne zužujú lodžiu.

Zimná záhrada na balkóne

Vďaka dobrým podmienkam bude lodžia dokonalým „domovom“ pre rastliny. Samozrejme, nejde o mini-stromy alebo hrubé kríky, ktoré zmenia balkón do džungle, ale v ďalšej miestnosti do tmavej skrine.

Odporúča sa zamerať sa na druhy, ktoré potrebujú veľké množstvo svetla na rast. Zamerajte sa však na umiestnenie bytu - možno budete musieť hľadať menejteplomilné možnosti.

Myslite na miesta pre hrnce: môžu to byť stoly, police alebo iné výšky. Ak si želáte, môžete si zorganizovať kompaktné miesto na posedenie a vychutnať si prírodu v centre mesta.

Rýchle kolísanie teploty je škodlivé pre mnohé izbové rastliny, preto vopred zvážte ventilačný systém, najmä v zime. To vám môže pomôcť kondicionér typu konvektora.

Povrchová úprava balkónov a lodžií

Pôvodne nie je balkón určený na trvalý pobyt, a preto je potrebné na jeho premenu na obytný priestor použiť dodatočné opatrenia na zvetrávanie.

Paul

Výber je dostatočne široký: drevené podlahy, laminátová doska, linoleum, dlaždice a podobne. Všetky tieto možnosti môžu byť použité pre glazovanú lodžiu, pretože je lepšie chránená pred zmenami teploty a vlhkosti.

Otvorený balkón kladie dodatočné požiadavky na materiály, z ktorých najoptimálnejší je polyvinylchloridový obklad. Na tento účel je vhodný aj drevený náter, ale za jeho povrchom je potrebná neustála starostlivosť.

Steny

Maľba alebo papierové tapety nie sú odolné voči účinkom slnka a vlhkosti a môžu sa počas prestavby prípadne vyblednúť alebo poškodiť. Obkladanie s PVC panelmi odolnými voči vlhkosti vám umožní zariadiť v krátkom časeBalkónové steny sú trvanlivé, čo poskytuje estetický vzhľad a ľahko sa čistí. Táto deliaca plocha je však veľmi krehká a je aj z dôvodu umelého pôvodu neškodná pre životné prostredie.

Estetika vyzerá ako korková krytina, ktorá okamžite vyniká svojou hlbokou, živou textúrou. Je to drahý materiál, ktorý poskytuje dodatočnú tepelnú izoláciu, ale nelíši sa v odolnosti voči vlhkosti. Pri výbere ideálneho riešenia sa riadi typom balkóna a jeho funkciou.

Strop

Ak je to možné, odporúča sa použiť rovnaký materiál ako steny - to vytvorí pocit jednoty priestoru. Ťažké inštalovať, ale ako výsledok, plastové panely sú považované za výsledok - skrývajú nedostatky stropu, sú prístupné starostlivosti, a tiež atraktívny vzhľad.

Široké konštrukčné možnosti majú povlaky zo sadrokartónových dosiek, ktoré sa používajú na inštaláciu vnútorných svietidiel. Budú však „ukradnúť“ niekoľko centimetrov výšky stien, ako aj ťahových štruktúr. Najšetrnejší variant je považovaný za obloženie - je to drahé, náročné, ale veľmi estetické.

Dekor a osvetlenie

Je možné vyzdobiť balkón s rovnakými predmetmi ako akákoľvek iná miestnosť. Ak to oblasť dovolí, potom zavesiť svetelné závesy, zbierať ich po stranách - to vytvorí atmosféru životného priestoru. Na stole si môžete položiť útulný obrus a na stoličky rozptyľovať vankúše.Použite výšku stien, zavesenie obrázkov na ne, lampy alebo nútenie police roztomilé ozdoby.

Prirodzene, všetky prvky by mali byť v súlade s dizajnom domu. Ak je vyzdobený v štýle minimalizmu, potom by bolo vhodnejšie obmedziť ho na rastliny, aby sa zdôraznila blízkosť k prírode, a nechať dekoratívnu funkciu za textúrou nábytku a dekorácie.

Navrhovanie otvoreného balkóna by sa nemalo odrezať od zeme. Byt sa nachádza napríklad v historickej časti mesta - kvety na kované zábradlie alebo textílie s jemnými farbami budú vyzerať najvhodnejšie.

Intenzita osvetlenia závisí od účelu lodžie. Na relaxáciu vo večerných hodinách je lepšie obmedziť jeden alebo dva zdroje svetla, jemne pokrývajúce priestor. Pracovný priestor by mal zvýrazniť stolové lampy alebo svietniky. Prítomnosť zavesených podhľadov umožňuje inštalovať bodové svetelné zdroje, ktoré vizuálne nepreťažujú interiér.

Návrh malého balkóna /lodžie

Balkóny majú zriedkavo veľkú rozlohu, ale niekedy sú tam extrémne malé vzorky (2 - 3m2), ktoré majiteľov vzdajú a zabudnú na toto miesto. Ale aj takéto "komédie" môžu byť užitočné, ak správne pristupujete k dizajnu.

Snažte sa obmedziť len na potrebné veci: stôl, stoličky, najlepšie skladacie, aby mohli byť skryté pre viac voľného pohybu.

Namiesto pohlavia použitevýška stien, nastavenie niekoľkých otvorených skladovacích priestorov, ale nenútia ich k veľkému množstvu vecí - malé časti rozdrvia interiér.

Odporúča sa zamerať sa na svetlé odtiene stien a stropu, aby sa priestor vizuálne rozšíril. Prírodné materiály naplnia miestnosť vzduchom, zatiaľ čo umelé materiály vytvárajú nepríjemnú atmosféru. Dobré osvetlenie tiež zohráva úlohu.

Z balkóna nikto neočakáva veľký priestor, pocit malého priestoru v žiadnom prípade nezmizne. Hlavná vec je byť pohodlný a útulný v ňom!

Video: Balkón a lodžia - interiérový dizajn