Art Deco Spálňa: 80 krásnych nápadov

Interiéry Art Deco sú vždy jedny z najneobvyklejších a najoriginálnejších. Kombinujú trendy a črty moderného a neoklasicizmu. Boli ovplyvnené takými oblasťami ako futurizmus, kubizmus a konštruktivizmus. Malebná zmes luxusu a elegancie s etnickými motívmi dokonale zapadá do dizajnu spálne. V dôsledku univerzálnej túžby po jednoduchosti, high-tech a minimalizme je to všetko exotické. Aj keď miestnosť a musí pracovať opatrne, ale stane sa skutočným klenotom domu alebo bytu.

Funkcie v štýle Art Deco

Art Deco ako štýl je stelesnením punku a elegancie. Začalo sa formovať na začiatku 20. storočia vo Francúzsku a jeho rozkvet dosiahol 30. roky. Za definíciu sa považuje názov rovnomennej medzinárodnej výstavy dekoratívneho umenia a remesiel, ktorá sa konala v roku 1925 vo Francúzsku. Termín sa konečne zapustil až v roku 1966, kedy bola oživil slávna parížska výstava.

Art Nouveau a Bauhaus na jednej strane ovplyvnili formovanie hlavných trendov a na druhej strane dávnych tradícií východu, Afriky, Egypta a dokonca aj Ameriky. Elegancia je kombinovaná s koketnosťou a komplexnými formami - s racionalizáciou. Art Deco je zároveň elegantný a monumentálny.

V interiéri spálne v štýle art deco možno rozlišovať tieto hlavné znaky:

1) Prísna geometria a symetria. Aktívne sa používajú jasné čiary a cikcaky, stupňovité tvary, zakrivené krivky. Žiadne elegantné romantické a prírodné ozdoby, ale mnoho položiekvo forme lichobežníkového, šesťuholníkového a osemhranného.

2) Lesklé povrchy. Prírodné materiály sú leštené do lesku. Drevo - lakované, kameň - starostlivo leštené. Aktívne sa používa kov, sklo, zrkadlá a iné reflexné povrchy. To vytvára fantastickú hru priestoru a svetla.

3) Luxusné materiály. Spálňa v štýle art deco - je to prirodzené a drahé. Aktívne sa používa drevo, kameň, koža a takmer nikdy imitácia. V priebehu keramiky a skla. Nepoužíva sa a jednoduché hrubé textílie, ako je chintz alebo ľan. Ale luxusné tkaniny ako zamat, hodváb, dokonca aj prírodná kožušina sú vítané. Farby sú hlboké a drahé, farby sú originálne a exkluzívne.

4) Etnické motívy. Art deco je charakteristický exotickými materiálmi a textúrami: plazom, perlou, orientálnymi šperkami. Najmä na počesť egyptských motívov.

Tento štýl má rád kontúry a rámovanie, ktoré len zdôrazňuje bizarné zakrivenie. To je skreslenie a jasnosť geometrických tvarov. Prúžky, striedanie farieb v duchu klavírnych klávesov, rozbité slnečné lúče odrážajúce sa od zrkadlových plôch sú všetky art deco.

Farebné riešenia

Hlavná farebná schéma v štýle art deco je čiernobiela. To je najlepšia voľba pre spálňu: nie príliš svetlé, nie príliš chytľavé, nie príliš rušivé. V jej okolí si môžete oddýchnuť a oddýchnuť si. Pre akcenty použité drahé bohaté farby: zlato, smaragd, víno,tóny malachitu, zafíru, čokolády a smotany. Menej bežne sa používajú striebro a kov. Všeobecne platí, že neexistujú žiadne prísne obmedzenia na farby. Hlavná vec je, že sú komplexné a hlboké, vyzerali drahé.

Spálňa White Art Deco

Čistá biela farba a jej odtiene sú dobrým základom pre aktívny dekor. Ide o neutrálne pozadie, ktoré sa najčastejšie používa na steny a stropy. To vám umožní poraziť množstvo šperkov, sofistikovaný nábytok, zakrivené čiary. Zároveň biely vizuálne rozširuje priestor a zapĺňa ho svetlom. To je dôležité najmä pre detailný interiér spálne v štýle art deco. Najobľúbenejšie odtiene sú elegantná krémová, sypká, pečené mlieko, vanilkový krém a slonovina.

Spálňa Art Deco Brown

Nie je možné nevšimnúť si množstvo rôznych variácií hnedej farby v štýle art deco. Siahajú od svetlej brezy až po prísne gaštanové alebo exotické mahagóny. To priamo súvisí so skutočnosťou, že Art Deco je vystavený prírodným materiálom. Parkety, drevený nábytok, rámy a dekorácie - všetko dobre zapadá do spálne.

Spálňa Golden Art Deco

Ušľachtilé zlato je ďalšou hlavnou farbou art deco. Namiesto toho sa niekedy používa mosadz, meď, striebro a bronz, ale zlato má stále čestnú prvú úlohu. Nepoužíva sa ako primárna farba, ale nachádza sa takmer všade v interiéri.

Dvojfarebná spálňa v štýleart deco

Kontrastové duety sú výberom výhry pre vytvorenie dizajnu spálne. Takéto kombinácie ako čiernobiele, smotanovo-vínne, čokoládovo-mliečne, modrošedé nádherne vyzerajú. Niekedy sa použije tretia akcentová farba. Napríklad zlato. Neodporúča sa používať viac ako tri odtiene tak, aby interiér v štýle Art Deco nevychádzal príliš hrubý.

Spálňa Bright Art Deco

Jasné, jednoduché farby sa v art deco nepoužívajú. Sú pre neho príliš lacné. Ale to neznamená, že nemôžete experimentovať s farbou všeobecne. Musí to byť len zložité a viaczložkové odtiene. Nie oheň červená, ale víno alebo marsala, nie tráva zelená alebo azúrovo modrá, ale smaragd a zafír. Čisté farby v art deco používajú bielu a čiernu farbu.

Pre zvyšok je priestor na experimentovanie neobmedzený. Najčastejšie sú to tmavé odtiene: baklažán alebo hrozno, farba nočnej oblohy, tmavo tyrkysová, hlboká oliva alebo horčica a ďalšie.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Spočiatku sa v štýle art deco používali drahé, vzácne materiály: slonovina, bronz, skutočné minerály a kryštály, exotické odrody stromov, hadí koža. Hlavnými formami sú komplexné polygonálne geometrické konštrukcie, kruhy a ovály. Aktívne sa využívali vegetatívne motívy, pôžičky z klasicizmu a etnických ornamentov. Postupne sa objavilo niekoľko trendov: expresívny exotický, zdržanlivý klasický amodernista.

Paul

Podlaha v miestnostiach v štýle art deco je vystavaná z prírodných materiálov. Pre útulnú spálňu je vhodnejšie pre teplé drevené parkety, lemované cik-cakmi alebo inými geometrickými vzormi. Pri posteli si môžete dať luxusný koberec s hustou hromadou, kožou alebo kožušinou. A môžete hrať na kontrastoch a robiť samonivelačné podlahy ako neutrálny, dokonale hladký podklad pre nábytok.

Steny

Steny v art deco sú umeleckým dielom. Môže to byť tapeta s ozdobným ornamentom alebo ručne maľovaná. Ale zvyčajne sú akcentované, takže sa nepoužívajú v pevnom poli. Ale to je dobrý rámec pre nábytok. Populárne a všetky druhy polygonálnych oválnych výklenkov. Môžu vložiť vázy, vázy alebo iné dekoračné predmety. Niekedy sa používajú maľby, ale tu je dôležité, aby ste nepreviedli dekorácie.

Strop

Stropy Art deco sú rovnako sofistikované ako samotný štýl. Ak to výška dovolí, viacúrovňové stavby s komplexným osvetlením a štukovou dekoráciou vyzerajú dobre.

Spálňový nábytok v štýle Art Deco

Hlavným atribútom spálne je posteľ. Jedná sa o širokú, obrovskú posteľ s obdĺžnikovým alebo oválnym tvarom. Čelo čalúnené zamatom alebo kožou. Posteľ je na vysokých nohách. Často sa používajú kované rámy s pozlátenými alebo bronzovými prvkami.

Vysoko masívne skrine sa používajú menej často. Zvyčajne sú to štýlové komody anočné stolíky. Povrchy - hladké a lesklé, lakované. Ako dekorácia - maľovanie a elegantné kovanie. Nábytok nemusí byť súprava. Môžete kombinovať rôzne prvky s jednou textúrou. Art Deco Classic je elegantný toaletný stolík s obrovským zrkadlom a ľahkou stoličkou. Dôležité upozornenie: ak sú steny tmavé - nábytok je ľahký a naopak.

Osvetlenie

Osvetlenie Art Deco hrá osobitnú úlohu. Ideálne sú veľké okná s plnou výškou. Ale v moderných apartmánoch sú zriedkavé, takže musíte hľadať alternatívu.

V takejto spálni bude veľa ozdobných lámp rôznych tvarov. Tento a zaoblené gule, a prísne lichobežník, a zložité stupňovitý dizajn. Aktívne sa používajú svietidlá a stojanové lampy. Je povolený aj klasický obrovský krištáľový luster s kovanými prvkami alebo vložkami. V priebehu ocele, medi a skla. Samostatne zvýraznené výklenky, zrkadlá, obrazy, rekreačná oblasť. Tým sa vytvorí zónový a viacúrovňový systém osvetlenia.

Dekor a textil

\ t

Art Deco dekor nie je zvláštny pre minimalizmus. To je krištáľ, kovy, mnoho doplnkov. Aktívne sa používajú masívne nástenné dekorácie: luxusné ventilátory, zlaté šperky, amfory, ozdobné vintage tienidlá s lemom. Ale množstvo takýchto detailov je vhodné len pre priestranné spálne.

Hlavné textílie pre spálňu - hodváb, zamat, satén. Ťažké prikrývky a záclony, dekoratívne vankúše, viacvrstvovézávesy, luxusné hodvábne spodné prádlo zdôrazňujú ozdobenú eleganciu. Masívne portiery dobre dopĺňajú pozlátenú rímsu a zlaté strapce. Ťažké kryty sa používajú na kreslá, stoličky a stoličky.

Dôležitou súčasťou dekoru art deco sú zrkadlá. Súčasne zväčšujú priestor a vytvárajú efekt multiplicity. Ozdoby, detaily a zložitosti dizajnérskych pôžitkov sa v nich odrážajú a vyzerajú ešte luxusnejšie. V spálni dávajte pozor na vysoké zrkadlá v podlahe v masívnych rámoch, zrkadlové skrinky a toaletné stolíky.

Spálňa v Little Art Deco

Art Deco - dekoratívny štýl. Takéto smery vždy vyžadujú priestor. Ale s vysokou úrovňou zručností môžete dokonca vstúpiť do malej spálne.

Aby sa vnútorný priestor malej miestnosti nezdal byť preťažený, mal by sa hlavný kôš umiestniť presne na svetlé a reflexné povrchy. Kompetentná organizácia osvetlenia, skla, zrkadiel a lesku - hlavné nástroje, ktoré umožňujú vizuálne zväčšiť priestor, naplniť ho svetlom a vzduchom.

Pre malú spálňu je lepšie vyhnúť sa množstvu tmavých farieb. Na základni - biela, béžová a krémová. Čierna sa používa len pre malé kontrastné prvky a jasné sýte farby pre akcentové škvrny a dekor. Experimenty s geometriou nám umožňujú poraziť každý centimeter priestoru. Je potrebné vyhnúť sa masívnym objemným šperkom. Aj faktúry by si mali zvoliť jednoduché, ale drahé. Napríklad, nie zamat, ale hodváb. niemasívne ťažké žuly a ľahké drevo. Potom malá spálňa v štýle art deco bude iskriť novými farbami.

Dizajn spálne v štýle art deco - foto

Ponúkame vám výber fotografií spální v štýle art deco pre nové nápady a inšpiráciu. Štúdia, porovnať a vybrať možnosť pre dušu. Šťastné prezeranie!

Video: Spálňa Art Deco - Nápady interiéru