Altánok s grilom, varičom alebo grilom (65 fotografií) \ t

Mnohí z nás si ťažko myslia, že si odpočinok v krajine bez útulných posedení okolo ohňa, ktorý môže byť čo najpohodlnejší, ak postavíte altánok s grilom, varičom alebo grilom. Takáto malá, ale krásna a užitočná budova sa stane centrálnym miestom vo Vašom dvore počas celej teplej sezóny. Konštrukcia tejto pozoruhodnej štruktúry nespôsobí žiadne zvláštne ťažkosti a materiálové náklady, navyše to všetko možno vykonať ručne po príprave detailného projektu.

Typy tŕňov

\ t

Altánok na stavenisku môže byť zastúpený v akejkoľvek forme a rôznych štruktúrach. Všetko záleží na vašej túžbe, voľnom priestore na území, ako aj na všeobecnom dizajne krajiny. To môže byť najjednoduchšie a ľahké markízy s malými grilovanie alebo úplne kapitálu zariadenia s veľkými grilmi komplexy, ktoré môžu byť použité v každom ročnom období.

Materiály pre stavebníctvo sa tiež líšia v závislosti od rôznych faktorov - finančnej spôsobilosti, zvolenej štruktúry, umiestnenia a celkového dizajnu dvora.

Najobľúbenejším stavebným materiálom pre altány je drevo, pretože vám umožňuje umiestniť takúto budovu na akúkoľvek krajinu. Vychádzajú z neho vynikajúce konštrukcie otvorených tŕňov, vyrobené vo forme pergoly. V blízkosti jednej zo stien takýchto altánov umiestnite rúru, gril alebo gril. Strom je považovaný za jeden z najjednoduchších a cenovo dostupných stavebných materiálov, ale od altánkuplánované so sporákom, nezabudnite na horľavosť dreva. Preto, aby sa strom chránil pred ohňom, musí byť vopred ošetrený špeciálnou nehorľavou impregnáciou.

Ak chcete vidieť vo svojom pozemku veľký altánok s ohniskom, sporákom a inými spotrebičmi na varenie pod holým nebom, potom s najväčšou pravdepodobnosťou materiál pre stavbu bude kameň alebo tehla. Takáto masívna konštrukcia bude vyžadovať veľa miesta na vašej lokalite av obmedzenom priestore bude takáto budova vyzerať na mieste.

Aby bola konštrukcia jednoduchšia, môžete zostaviť altánok z tepaného železa. Celá konštrukcia je podpera z kovu s baldachýnom z plastu, hliníka alebo dreva.

Veľmi spoločná možnosť výstavby pavilónov - kombinácia materiálov. Tehla a drevo - možno najbežnejšia verzia kombinácie rôznych stavebných materiálov. Na varnú zónu sa teda používa kameň alebo tehla a na zónu jedla sa používa lakované drevo. Takéto harmonické spojenie vám umožní vytvoriť krásne a praktické budovy, ktoré vám vydržia mnoho rokov.

Typy pecí

\ t

Podobne ako tŕne, kachle, existuje mnoho typov, ich výber závisí od funkčného účelu budúcej stavby. Mnohí ľudia dávajú prednosť variť iba kebab, iní ako gril alebo gril, a pre niektorých je dôležité variť pilaf. K dispozícii sú aj multifunkčné riešenia - altány s celým komplexomvarenie: gril, udiareň, gril a ďalšie. Aj v týchto budovách sú často poskytované pre dosky a drezy pre pohodlie vlastníkov.

Z mnohých rôznych druhov kachlí sme sa snažili vybrať tie najobľúbenejšie a najbežnejšie, ktoré sa používajú vo vonkajších altánkoch:

Klasická rúra.Multifunkčná pergola sa nedá predstaviť bez mini pece. Vďaka nej môžete variť takmer akýkoľvek pokrm, ale jeho konštrukcia je mimoriadne zložitý a špecifický proces. Preto bude správne zveriť svoju výstavbu odborníkom v oblasti pecí.

Brazier.Zvláštnosťou grilovania je, že potrebujete špajle alebo špeciálny gril na varenie mäsa, zeleniny alebo rýb. Spájkovače sú pevné alebo prenosné. Každý z týchto typov má svoje klady a zápory. Stacionárne modely sú najčastejšie umiestnené pozdĺž jednej steny, výhody možno pripísať vynikajúcej údržbe teploty a nevýhodou je neschopnosť používať mimo altánku. Prenosné modely môžu byť použité vonku, ale zvyčajne sú dosť malé.

Grilovanie.Kuchynský spotrebič, takmer rovnaký ako varič, ale varenie prebieha úplne na grile. Tieto grily sú namontované v jednej z múrov altány a prenosné možnosti môžu byť tiež použité kdekoľvek vo vašom dvore. V zahraničí je obľúbené umiestnenie grilovania v centre altánku - umožňuje vám zúčastniť sa na príprave jedla pre Vašich rodinných príslušníkov a priateľov. Ak sa chcete zbaviť vnútorného dymu, miestoodsávač pár na strope priamo nad umiestnením pece.

Krb.Táto možnosť sa používa v uzavretých altánkoch a bude pre vás užitočná v zime. Nie je to odlišné od domácich krbov.

Gril.Rýchlo rastúci typ pece. To je odôvodnené schémou rozvodu tepla - na rozdiel od grilovania alebo grilovania, kde teplo prichádza len zo dna, v grile je teplo zo všetkých strán, čo vám umožňuje variť jedlo v najvyššej kvalite a rýchlo. Grily sú prenosné vzory, ktoré prichádzajú v mnohých veľkostiach a tvaroch.

Kazan.Pec pre kotol nemá špeciálnu funkčnosť. Je prezentovaný v obdĺžnikovom tvare s otvorom pre vrch kotla a dno má zvyčajne otvor pre palivové drevo. Ak varenie pilaf alebo pole kaše je dôležitou súčasťou vášho života, potom podobná rúra je užitočné na vašich stránkach. Ale ak váš altánok neumožňuje inštalovať niekoľko rôznych kachlí alebo celého komplexu, potom najlepším riešením by bolo nainštalovať viac multifunkčné kachle.

Grill Fajčiar.Jeden z nových výrobkov na trhu zariadení na varenie na ulici sa používa na fajčenie a grilovanie. Môže byť inštalovaný samostatne alebo v kombinácii s inými pecami.

Príprava na výstavbu

Skôr ako začnete stavať altánok s grilom, varičom alebo grilom, musíte stráviť veľa času prípravnými prácami, ktoré zahŕňajú:

1. Výber miesta na výstavbu. Skúste si vybrať tak, aby váš altánok nebol príliš vzdialenýdoma, ale že dym pri varení nespadá do domu.

2. Návrh miesta na odpočinok. Zvážte krajinné znaky vašej lokality, smer vetra, približný počet ľudí na podujatiach, akú verziu pece ste si vybrali, ako aj ďalšie ďalšie podrobnosti, ktoré vás zaujmú v procese plánovania.

3. Keď je projekt pripravený, na základe neho môžete vypočítať potrebné množstvo materiálov na výstavbu a určiť, ktorý nástroj sa bude používať. To vám umožní, aby ste neboli rozptyľovaní počas procesu výstavby.

Etapy konštrukcie altánku

\ t

Po ukončení všetkých prípravných prác pokračujte s výstavbou altánku s grilom, varičom alebo grilom. Bez ohľadu na to, aký typ altánu si vyberiete, hlavné fázy výstavby sú veľmi podobné:

- Príprava staveniska. Stačí odstrániť vrchnú vrstvu pôdy;

- Označovanie lokality a výstavba nadácie. Ak postavíte budovu z kovu alebo dreva, môžete použiť základ pilót, ale pre ťažké konštrukcie z kameňa alebo tehál je najlepšou voľbou pásový základ.

- Konštrukcia podpery alebo rámu. Namontujte stĺpiky pre držiak strechy; V závislosti od zvoleného materiálu môžu byť vyrobené z tehál, kovu alebo dreva;

- Výstavba alebo inštalácia zariadení na varenie. Ak sa rozhodnete postaviť pec sami, potom by mala byť vykonaná podľa starostlivo pripravenej schémy žiaruvzdorných materiálov. Ale ak si vyberietemožnosť s hotovým dizajnom, potom prejdite na ďalšiu etapu;

- Konštrukcia komína. Toto je dôležitá a rozhodujúca etapa výstavby altánu. Ak urobíte správny komín, produkty spaľovania pôjdu von a nefajčia altánok;

- Výstavba strechy. Na základe návrhu pergoly začnite stavať strechu. Vo väčšine prípadov sa montáž a príprava krokiev vykonáva na zemi a až potom sa zdvihnú a upevnia na regály. Ako povrchová úprava strechy sa používajú všetky druhy povrchových úprav - dosiek, plastov, kovov, dlaždíc a podobne;

- Konečná úprava. Toto je posledná etapa výstavby altánku. Keď je všetko pripravené, môžete pristúpiť k dizajnu podlahy, stien a ďalších prvkov budovy, ktoré sú poskytnuté vaším projektom.

Ak ste vykonali stavbu sami, je veľmi dôležité zvážiť všetky aspekty bezpečnosti vášho altánku. Plameň pod vplyvom vetra by nemal spadať na materiály, ktoré sa môžu ľahko vznietiť, spracovať vnútorné steny budovy špeciálnou impregnáciou a všetky vodiče elektrických spotrebičov a zásuviek by mali byť ukryté v ochranných vlnitých rúrkach. Keďže varenie potravín na otvorenom ohni je spojené s vysokými teplotami, pristupujte k problematike požiarnej bezpečnosti so špeciálnou starostlivosťou aj vo fáze plánovania.

Altánky s grilom, sporákom alebo grilom - foto

Po preskúmaní tu nasnímaných fotografií sa staneteSkutočný expert v dizajne altánkov s grilom, grilom alebo sporákom, a obrovský výber štýlov a variantov dizajnu vám umožní vybrať si možnosť pre seba. V našej fotogalérii sú predvádzané rôzne zariadenia na varenie, funkčné miesta na rekreáciu a príjem hostí. Šťastné prezeranie!