Aký dizajn navrhnúť modernú kuchyňu. Krajina, Provence, Hi-Tech alebo Minimalizmus?

Moderná kuchyňa už dávno prestala byť priestorom určeným výlučne na varenie. Ľudia majú čoraz väčšiu úlohu v estetickej zložke tejto miestnosti. Preto je dnes veľa pozornosti venovaná výberu štýlu pre dizajn interiéru kuchyne. V súlade s najnovšími módnymi trendmi, dizajnéri odporúčajú dávať prednosť klasike, high-tech, minimalizmu alebo provance. Tieto štyri štýly pre dizajn kuchynského priestoru sú na vrchole popularity a na úkor mnohých tvárí umožňujú uspokojiť želania ľudí s rôznymi chuťou a finančnými možnosťami.

Dizajn kuchyne v klasickom štýle je vždy dobrým riešením

Hlavnou charakteristickou črtou klasickej kuchyne je jej organická povaha. Každý detail v tomto priestore je na svojom mieste, má jasný funkčný účel a zároveň prináša vlastnú "chuť" do celkovej estetiky "obrazu".

Charakteristické znaky takéhoto interiéru by mali zahŕňať:

  • prítomnosť fasád z prírodných materiálov (alebo ich imitácie vysokej kvality);
  • pokojná farebná paleta;
  • rôzne dekoratívne predmety.

Leví podiel klasického kuchynského interiéru je nábytok. Uprednostňujú sa priestranné slúchadlá s mikrofónom, pre krásne fasády, ktoré budú môcť skryť všetky početné atribúty na varenie a stolovanie. Najlepšie miesto na sedenie takéhoto nábytku jeolivový, béžový, krémový alebo modrý.

Perá určené na prácu v bronze alebo medi sa považujú za „trik“ jeho dizajnu. Všetky detaily klasického kuchynského interiéru by sa mali navzájom prekrývať vo farbe alebo dekorácii, preto sa odporúča venovať osobitnú pozornosť výberu textílií a povrchových materiálov.

Krajina alebo Provence - ktorý štýl uprednostniť?

Pri pohľade na jeden kuchynský interiér ho niekto určí do Provence, inej osoby - do krajiny. Tieto štýly sú medzi sebou veľmi podobné, ale existujú aj výrazné rozdiely. Country hudba na všetky prírodné, funkčné, je to neprijateľné domýšľavosť a jas. Masívny, kvalitný kuchynský nábytok v tomto štýle by mal obsahovať minimálne dekoratívne prvky, priorita sa považuje za „teplú“ farbu - béžovú, piesočnatú, svetlohnedú atď. budú charakteristické charakteristické výtlačky - bunka, pásik, polka bodky. Najčastejšie sa vidiecky štýl používa pre kuchynské priestory v vidieckych domoch a vidieckych domoch, ale môže sa ekologicky hodiť do štandardného bytu.

Štýl Provence v kuchynskom priestore je navrhnutý tak, aby priniesol eleganciu, jednoduchosť a ľahkosť. Dôležitý detail - takýto interiér nevyhnutne znamená prítomnosť jasného, ​​prirodzeného osvetlenia.

Aby sa vytvorila útulná atmosféra skutočnej francúzskej Provence, budú sa hodiť:

  • elegantný nábytoknohy;
  • steny pokryté farbou alebo vápnom;
  • textílie s výšivkami alebo ozdobami;
  • porcelánové alebo keramické figúrky, nástenné maľby, vázy atď.

Najvýhodnejšie pre dizajn kuchyne v štýle Provence sa považujú za nenápadné, ale jemné odtiene - slonovina, levanduľa, morská vlna, mliečne. Čerstvé kvety v interiéri by mali byť pridané pri akejkoľvek vhodnej príležitosti.

High-tech a minimalizmus pre interiér kuchyne - výrazné vlastnosti

Dva z týchto štýlov v dizajne kuchynských interiérov sa začali používať pomerne nedávno a môžu sa bezpečne nazývať poctou modernej móde. High-tech je absolútna asociácia s pokrokovými, najinovatívnejšími technológiami. Tento štýl jednoduchých, stručných foriem, panoramatické osvetlenie. "Obľúbené" materiály interiéru kuchyne - plast, sklo, kov. V súvislosti s výberom farby pre miestnosť je zaujímavý trend: nábytok, steny, dekorácie - všetko je možné navrhnúť v identickom pastelovom odtieni. Nebudú žiadne problémy s územným plánovaním v kuchyni, pretože bude plne zabezpečená mnohými halogénovými a LED lampami umiestnenými na rôznych úrovniach.

Vlastnosť minimalizmu sa nazýva USA, štýl sa vyznačuje závažnosťou, jasnosťou línií, úplným odmietaním dekoru, racionalitou. Pri návrhu kuchynského priestoru by mali prevládať "studené" materiály alebo ich vysoko kvalitné imitácie - betón, kov, sklo, plast, kameň. Osobitná pozornosťNávrhári odporúčajú venovať pozornosť minimalistickému kuchynskému zariadeniu. Najvhodnejšie v nej vyzerajú modulárne, priestranné slúchadlá s hluchými fasádami. Musia skrývať nielen celú kuchynskú výbavu, ale aj maximálny počet domácich spotrebičov. Minimalizmus je určený na vytvorenie realistickej ilúzie neobmedzeného priestoru, nezaťaženého banálnymi objektmi.