Ako zónu izbu pre rodičov a dieťa

Pri narodení dieťaťa je potrebné vytvoriť preň pohodlný priestor. Aj keď sa v dome nachádza samostatná materská škôlka, najprv strúhanka vyžaduje neustálu pozornosť matky. Mnohí mladí rodičia inštalovať detskú postieľku v spálni, ale od 2-3 rokov je lepšie pre dieťa vybrať samostatný roh. Pre malé byty a štúdiá najlepšie riešenie tejto problematiky je územné členenie.

Územné metódy

\ t

Rôzne dizajny pomôžu rozdeliť priestor miestnosti na jasle a zónu pre dospelých. Po ukázaní vynaliezavosti a praktickosti je možné aplikovať každý centimeter priestoru s maximálnym prínosom.

Posuvné dvere

\ t

Posuvné dvere budú mať vynikajúcu prácu s úlohou tenkej priečky. Priehľadné vložky, zrkadlá alebo vitráže v nich poskytnú prístup k prirodzenému osvetleniu materskej časti miestnosti, ako aj vizuálne väčšie. Pri zohľadnení neopatrnosti detí je však vhodnejšie zvoliť si namiesto skla fasády z plexiskla, plexiskla, plastu alebo PVC fólie. Ak nie je potrebná priehľadnosť, pre optickú expanziu oblasti by ste mali venovať pozornosť posuvným dverám s ľahkým lesklým, metalizovaným povrchom, zaujímavým trojrozmerným vzorom, imitujúcim leštený mramor, lakované drevo. Pamätajte, že tmavé matné a nasýtené tóny vytvárajú pocit chmúrnosti, objemnosti, preto je lepšie nechať ich na priestrannejšie izby.

Skrine

Inštaláciou vysokej skrine namiesto obrazovky môžete ušetriť dosť miesta a zároveň vyriešiť problém zónovania. Stačí ponechať priechod v strede alebo na boku, aby ste získali funkčnú šatníkovú stenu od podlahy až k stropu a navždy sa zbavte myšlienok, kam umiestniť veci do malého bytu. Ak to priestor dovolí, je vhodné usporiadať police - tak z dospelej strany, ako aj z detskej izby. V prípade potreby môže skriňa vertikálne skryť skladacie lôžko alebo dokonca celú sadu nábytku.

Obrazovky

Jedným z najlacnejších spôsobov zónovania izieb sú skladacie priečky. Sú veľmi ľahko vyrobiteľné vlastnými rukami z materiálov po ruke: drevené koľajnice, kusy látky, rôzne vešiaky, kartón, zvyšok tapety, drevovláknitá doska. Vďaka svojej nízkej hmotnosti sú tieto stavby ideálne pre dočasné nájomné byty, ako aj rodiny, ktoré sa často musia pohybovať. Mobilné oddiely je možné kedykoľvek zložiť, skryť alebo zmeniť na iné miesto. Sú pohodlné z hľadiska dekorácie. Na jednej strane tak môže obrazovka slúžiť ako základ pre detské kresby, na druhej strane pre pozadie fotografií.

Regály alebo police

\ t

Ak chcete mať prístup k rôznym drobnostiam, knihám, ale zároveň pevne neoddeľujte spálňu od detskej izby, potom je regál dobrou voľbou pre oddiel. Drevené, plastové, sadrokartónové, kovové, drevotrieskové dosky alebo preglejky, bude krásne dopĺňať interiér aumožňujú prirodzené svetlo ľahko preniknúť do každého rohu miestnosti. Kombináciou otvorených a uzavretých políc so zásuvkami môžete umiestniť svoju domácu knižnicu, učebnice, hračky, suveníry, obľúbené zbierky sošky, ocenenia, fotografie, vybavenie, izbové rastliny a dokonca aj akvárium na polici (opäť nie sklo, ale plastové, na lopta náhodne hodená dieťaťom nespôsobila povodeň v byte).

Priehradka sadrokartónu

Sadrokartónové dosky sú skôr poddajným materiálom a umožňujú stelesniť akékoľvek nápady na dizajn. Reliéfne oblúky, zložité otvory v tvare, oválne okná - to všetko sa dá použiť ako ďalšie police, zdobené vitrážami, zrkadlami, maľbami, namontovanými v nich LED žiarovkami. Výklenok zo sadrokartónu na časti rodičovskej spálne alebo obývacej izby bude ideálnym základom pre falošný krb a plazmovú televíziu a v detskej izbe bude slúžiť ako čiastočná výmena nábytku.

Záclony

Ak pri zonovaní miestnosti pre rodičov a dieťa zostáva okno len v jednej zóne, transparentné záclony budú počas dňa poskytovať prirodzené svetlo celého priestoru. V noci postačuje pohybovať (nižšie) hrubé závesy a dostanete útulné miesto pre samotu. Namiesto textilných závesov si môžete vybrať moderné plastové alebo bambusové žalúzie. Je žiaduce namontovať odkvap na strop - to je vizuálnebude miestnosť vyššia.

Pódium

Zaujímavým riešením pri navrhovaní malých bytov je usporiadanie nadmorskej výšky 80-100 cm nad podlahou. Voľné miesto v takejto „scéne“ je vhodné na uloženie zimného oblečenia, posteľnej bielizne, obuvi, hračiek, kočíkov. Tiež pod pódiom môžete nainštalovať výsuvnú posteľ alebo skryť tam iný transformačný nábytok.

Užitočné zónové tipy

Viac svetla

Po rozdelení miestnosti na niekoľko častí môže nastať problém s prirodzeným slnečným svetlom. Je lepšie opustiť okno v detskom priestore, aby dieťa mohlo pohodlne hrať a učiť sa. Pre temné dni dňa si dieťa môže kúpiť zaujímavú lampu vo forme kvetu, lode, zvierat a niektorých ďalších žiaroviek, ktoré sa majú namontovať do stropu. V spálni dospelých bude stačiť malý horný luster, bodové diódy na bočných plochách, pár nástenných svietidiel alebo jedna alebo dve nočné lampičky.

Jasné farby

Aby bola miestnosť priestrannejšia, je vhodné použiť v dizajne svetlú paletu farieb. Biele, pastelové, prirodzené tóny stien, nábytku, textilu budú vhodné pre dospelých av rohu dieťaťa jednoducho potrebujú bohaté dúhové farby: oranžovo-žlté, limetkové, modré a fialové. Opatrnosť je potrebná okrem červenej a tmavo modrej: prvá je príliš vzrušujúca pre nervový systém,a druhá je ohromujúca, ako čierne a sivé tóny. Lesklé povrchy prispievajú k vizuálnej expanzii priestoru: reflexný film na strope, lakovaný nábytok, zrkadlá, strieborno-zlaté vzory na dverách, tapety, závesy a akékoľvek zvislé čiary.

Rozprávka pre deti

V detskom priestore budú vhodné fantázie, farebné prvky. Dievčatá si vychutnajú štylizovaný nábytok v podobe paláca, bábkového divadla, lesov, všetkých druhov hojdačiek, hojdacích sietí, domov; chlapci potešia stroje, vesmírne a pirátske lode, športové rebríky, horizontálne tyče, závesné krúžky. Ak existuje niekoľko detí, stojí za to sa snažiť vybaviť osobný kútik pre každého. V podmienkach šetrenia priestoru pre toto sa zmestia dvojvrstvové, skladacie, výsuvné a transformačné konštrukcie.

Izba pre rodičov a deti - foto

V našej fotogalérii si môžete prezrieť originálne myšlienky o zóne miestnosti pre rodičov a dieťa. Tieto projekty pomôžu predstaviť si priania o opravy a priniesť inšpiráciu - svoj život môžete premeniť a na prvý pohľad premeniť malý byt na útulné rodinné hniezdo.

Projekt №1

Obývacia izba a detská izba v dvojizbovom byte na Beskudnikovskom bulvári v Moskve.
Autor:Štúdio 3.14.

Projekt č. 2

Obývacia izba spojená s detskou izbou pre dievča v jednej miestnostibyt, Chabarovsk.
Autor:Julia Turova.

Projekt č. 3

Zelená oáza v kamennej džungli - 19 m spálňa - obývacia izba pre rodičov + detský kútik. Miestnosť bola rozdelená dvoma malými stenami a inštalovanými posuvnými priečkami. Územné členenie je tiež zdôraznené stropnou výzdobou: jedna z jej častí je obložená kompozitnými panelmi s drevenou textúrou. Zmeny v prevode "School of Repair".
Autor:Diana Khannanova.

Projekt №4

Rodičovské a detské izby v jednej izbe, 17 m2. Miestnosť je rozdelená na polovicu s posuvnou priečkou. Dvere, pri odchode, sa skrývajú v špeciálnych konštrukciách, ktoré boli postavené na oboch stranách stien.
Autor:Štúdio Tony House.