Ako urobiť verandu súkromného domu: 80 nápadov

Veranda je povinným prvkom vchodu do budovy a jej „vizitky“. Túžba vyzdobiť svoje domovy, berúc do úvahy módne trendy a osobné preferencie, je neodmysliteľnou súčasťou takmer každého. Dizajn verandy súkromného domu by mal zdôrazňovať integritu celej stavby a zatraktívniť ju. Existuje mnoho možností dizajnu pre vstup do budovy, preto odporúčame, aby ste zvážili najobľúbenejšie a najzaujímavejšie.

Veranda v dreve

Najobľúbenejšou možnosťou je nainštalovať drevené podlahy na verandu. Vo väčšine prípadov sú takéto dizajny vyrobené z borovicového dreva, čo je najlacnejšie a najobľúbenejšie prírodné suroviny. Ak je veranda správne zapečatená, lakovaná a natretá, bude vyzerať atraktívne po mnoho rokov.

Toto je aktuálny spôsob, ako ozdobiť fasádu, ktorá je vyzdobená v vidieckom štýle. Tento dizajn môže byť doplnený dekorom na verande na báze dreva, ktorý vám umožní priniesť atmosféru vidieckej chaty. Drevo je možné doplniť kameňom, čo je dôležité nielen pre vidiecky štýl. V prímestských súkromných budovách tieto dva materiály vyzerajú celkom harmonicky a sú vhodné na dokončovanie lešenia, dverí a ako dekor.

Veranda z betónu

\ t

Betón sa považuje za všestranný materiál, ktorýmá nízke náklady a spoľahlivosť a je tiež optimálne vhodný na výrobu verandy. Jedná sa o monolitickú konštrukciu, ktorá sa nezačne časom potácať, čo je niekedy neodmysliteľnou súčasťou drevených výrobkov. Okrem toho sa dá ľahko opraviť a ozdobiť akýmkoľvek dekorom. Nezabudnite, že betónová veranda môže byť rôznych tvarov, čo nemá vplyv na cenu a množstvo času na dokončenie úlohy.

Betónové konštrukcie môžu byť zdobené dlažbou, napríklad slinkom. Tam sú možnosti, zdobené kameň, a tiež maľované farbou, a ošetrené inými materiálmi. V moderných budovách s fasádou z dreva, tehál alebo obloženia s verandou z betónu možno ponechať bez dodatočného krytia. To vám umožní zdôrazniť vlastnosti textúry stien a ich farieb.

Veranda z tehál

\ t

Tehla veranda je drahšia možnosť ako tie predchádzajúce, ale tiež vyzerá atraktívne a je považovaná za pomerne spoľahlivé riešenie pre domáce dekorácie. Inštalácia stavby môže trvať dlhšie a vyžaduje si značné úsilie, ale v budúcnosti sa použitá práca vyplatí so záujmom, pretože nevyžaduje ďalšiu údržbu.

Často má murovaná veranda základňu z betónu alebo krycích stupňov na základe iných materiálov. Existujú možnosti s položením dlaždíc na schodoch. Vyzerá doma, inšpirujedôveru a zvyšuje spoľahlivosť budovy. Ale buďte opatrní, pretože žiadna podlahová krytina, ktorú si vyberiete, by nemala byť klzká, inak sa táto oblasť stane potenciálne nebezpečnou počas chladného obdobia kvôli snehu a ľadu.

Veranda v kameni

Prírodný kameň sa považuje za klasickú verziu. Takéto suroviny sa vyznačujú trvanlivosťou prevádzky, predvídateľnosťou a trvanlivosťou, čo je obzvlášť dôležité. Existuje mnoho druhov kameňa, niektoré vhodné pre základňu, a mnoho ďalších - vytvoriť dekoratívne prvky (a suroviny pre výrobu základne bude stáť oveľa viac). Aj keď vo všeobecnosti všetky druhy kameňa dokážu odolať nepriaznivým poveternostným podmienkam a nevyžadujú dlhšiu dobu ďalšiu údržbu.

Ak je budova kamenná, do celkovej konštrukcie sa zmestí veranda so stĺpmi. Prírodný kameň môže byť kombinovaný s monumentálnymi prvkami. Takéto zloženie bude vyzerať harmonicky.

Kov a kovaná veranda

Obvykle, ak hovoria o kované alebo kovové verande, znamenajú dekoratívne časti konštrukcie - prístrešky, zábradlia, schody, ktoré sú vyrobené na báze kovu. Niekedy však inštalujú plne kovovú verandu v súkromnom dome.

HlavnéVýhodou takýchto štruktúr je zvýšená pevnosť a dlhá životnosť. Avšak, musíte neustále maľovať a manipulovať s verandou tak, že sa nezhorší v dôsledku korózie. Okrem toho bude kovová podlaha dostatočne studená, takže nie je vhodná na usporiadanie terasy. Druhá možnosť vyžaduje betónový podklad alebo drevené podlahy na kovovom podklade.

Veranda s baldachýnom

Vo väčšine prípadov haly, ako to bolo, pokračujú v streche a spolu s verandou vykonávajú dôležitú funkciu ochrany pred účinkami zrážok a slnečného žiarenia. Je to skvelá voľba pre zabezpečenie pohodlného vstupu do budovy.

Ak má budova architektonické prvky, ktoré neumožnia inštaláciu vrchného krytu nad hlavným vchodom, a to ani malej veľkosti, nahraďte ho priezorom. Takýto detail bude nielen čiastočne plniť funkcie baldachýnu, ale bude tiež schopný diverzifikovať vzhľad budovy a ak si produkt vyberiete správne alebo ho urobíte originálnym, stane sa skutočnou exteriérovou dekoráciou.

Dokonca aj malý priezor môže urobiť vstup do súkromného domu reprezentatívnejším. Tieň z neho bude môcť chrániť pred slnkom, ako aj šetriť vodu pred prúdom dažďa, ak otvoríte dvere alebo počkáte na auto.

Veranda so schodmi a zábradlím

Ak má dom vysokú základňu a môžete inštalovať schody, ktoré povedú k hlavnému vchodu, inštalácia zábradlia bude relevantná. Vďaka tomuto dizajnu sa vonkajšia časť budovy javí ako bezpečnejšia a udržateľnejšia a bude tiež plniť veľmi špecifickú funkciu a pomôže obyvateľom a návštevníkom vstúpiť do domu za zlého počasia.

Ide o tradičnú formu registrácie vstupu do budovy. To môže byť kombinovaný s baldachýnom alebo štítom, rovnako ako ozdobiť s rôznymi vzormi navyše, aby kompozícia vyzerať kompletne.

Terasa na verandu

Ak vám priestor pred vchodovými dverami umožňuje usporiadať si miesto na odpočinok, môžete si vybaviť otvorenú alebo uzavretú terasu. To môže byť hojdačky pre deti, alebo jednoducho to bude miesto pre pohodlný pobyt doma, a možnosť chrániť sa pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Na priestranných terasách si môžete dať záhradný nábytok pre pohodlný odpočinok, vane s rastlinami av dôsledku toho získať atraktívny vzhľad budovy a útulnú atmosféru. Nainštalujte závesné svetlá alebo umiestnite nástenné svietidlá do blízkosti. Budú môcť vyzdvihnúť prístup k verande, napríklad - cesty vedúce k budove.

Ak je v suteréne vysoký suterén, je potrebné zabezpečiť verandu schodmi. Ako výsledok, terasa s priestoromodpočinok bude v určitej nadmorskej výške v porovnaní s úrovňou zeme. Odstráňte schody a zakryte podlahu kameňom alebo betónom, impregnovaným drevom alebo tehlou na ochranu pred vlhkosťou alebo hmyzom.

Zasklená terasa je relevantná pre tých, ktorí žijú v chladnom podnebí. V porovnaní s inými možnosťami je tento návrh oveľa ťažšie navrhnúť. Ale je to tento druh verandy, ktoré možno považovať za najfunkčnejšie.

Pri návrhu dizajnu si môžete vybrať rôzne materiály alebo možnosti usporiadania vchodu do domu. Avšak, pri výbere dizajnu, nezabudnite, že veranda je dôležitým architektonickým prvkom, tak to musí zodpovedať architektonickému štýlu domu.