Ako urobiť mydlo doma?

Na prvý pohľad sa téma tvorby domáceho mydla javí ako irelevantná. V súčasnej dobe sú obchody plné rôznych hygienických výrobkov s prídavkom kozmetických, liečivých látok. Ale o koľko príjemnejšie si môžete urobiť exkluzívny kus mydla vlastnými rukami! To môže byť vynikajúci darček, alebo potešiť svojho majiteľa s obľúbenou vôňou a estetické neobvyklé. Varenie mydlo nie je vôbec ťažké a budeme o tom hovoriť v dnešnom článku.

Čo je potrebné pre prácu

Mydlo môže byť zvárané rôznymi spôsobmi, s použitím hotových mydlových základov, ktoré sú komerčne dostupné v špecializovaných predajniach, alebo jednoduchého detského mydla bez prísad. Zakúpený podklad môže byť farebný alebo transparentný, v konfiguračnom oleji v balení.

Nástroje

Aby ste doma uvarili mydlo, musíte dostať nádoby odolné voči teplu, ktoré sa dajú zohriať v mikrovlnnej rúre alebo vo vodnom kúpeli bez strachu, ako aj silikónové plechovky. Pred naliatím formulárov roztokom sa musí ošetriť alkoholom. Nezabudnite tiež na teplomer pre kvapaliny a odmerky.

Pridajte medikovaný olej

\ t

Olej na mydlo sa môže zvoliť na základe osobných preferencií, pretože každý z nich má svoju vlastnú vôňu a ovplyvňuje pokožku inak. Napríklad marhuľový olej zmäkčuje, hydratuje, dodáva pružnosť, vyživuje pokožku vitamínmi A, B, C, E. Castor je skvelýbieli, obnovuje mastnú pleť. Kokos vyhladzuje pokožku, robí ju jemnejšou, šalvia bojuje proti vráskam, odstraňuje kožné problémy vrátane akné. Mandle zlepšuje mazové žľazy, vyživuje telo vitamínmi E a F.

Aby nedošlo k alergickej reakcii z predávkovania olejom, mal by byť zavedený v malých množstvách - postačuje polovica čajovej lyžičky na 100 g mydlovej bázy.

Čo je potrebné na farbenie mydla

Ak chcete dodať mydlu farbu, môžete použiť vodotesné potravinárske farbivá alebo komerčne dostupnú kvapalinu a pigment. Mydlo s prírodnými farbivami by sa malo skladovať na tmavom mieste, pretože farba rýchlo vybledne. Napríklad, pomocou šťavy z červenej repy, môžete dať mydlo ružový odtieň, harmančekový roztok, aby bolo viac žlté, kôpor alebo petržlen - zelená, a kakaový prášok - čokoláda.

Ak chcete dávať mydlu jasnú nasýtenú farbu alebo ju urobiť viacfarebnou, je lepšie zakúpiť si umelé tekuté alebo suché farbivo. V druhom prípade sa musí prášok najskôr zmiešať s glycerínom alebo olejom a potom sa pridá do zmesi.

Existuje aj iný druh farbiva - minerálu. Je vyrobený vo forme prášku a jeho prítomnosť kladie dôraz na reliéf výrobku, vytvára krásny lesk a lesk.

Doplnkové doplnkové látky

Domáce mydlo môže byť prípadne obohatené o ďalšie vlastnosti, vrátane špeciálnych zložiek.Napríklad, ak chcete mydlo čistiť pokožku, pôsobiť ako drhnúť, pridajte mletú kávu alebo ovsené vločky do kompozície. Med, krém bude mať hydratačný a osviežujúci účinok. Rôzne bylinné infúzie pomôžu problémovej koži, budú mať liečivý účinok.

Technológia mydla na varenie z mydlovej základne

\ t

Je veľmi jednoduché vyrobiť mydlo sami. Ak chcete začať, rozbaľte získané mydlo základne, nakrájame na malé kocky. Všetko dáme do pripraveného kontajnera a pošleme do vodného kúpeľa. Neustále miešanie s paličkami, pravidelne meriame teplotu základne, ktorá sa má roztaviť - nemala by prekročiť 60 stupňov, pretože inak sa mydlo naplní zbytočnými bublinami a jeho kvalita výrazne klesne.

Keď sa hmota úplne roztaví, pridajte pripravené oleje, farbivá a iné prísady podľa potreby, dôkladne premiešajte. Hotová kompozícia sa teraz môže naliať do predformovaných a liehom upravených foriem. Formuláre sa posielajú na chladné miesto na niekoľko hodín. Všimnite si, že v mrazničke, aby ich kategoricky sa neodporúča.

Ak chcete urobiť viacfarebné mydlo, pred naliatím ďalšej farebnej vrstvy do formulára, musíte predošlú vrstvu posypať alkoholom a mierne ju poškriabať - to zabezpečí lepšiu priľnavosť materiálov.

Keď mydlo úplne stvrdne, malo by byť opatrne odstránené z formy, ponorené do horúcej vody na niekoľko minút, a potom na pergamen vyschnúť.Je žiaduce skladovať domáce mydlo v papierových obaloch, a ak obsahuje prírodné farbivá, je lepšie, aby boli tmavé.

Ako si vyrobiť výživné mydlo z dieťaťa

Domáce mydlo vyrobené nasledujúcou metódou pomôže pri pravidelnom používaní hydratovať, regenerovať a omladzovať pokožku. Na prácu budete potrebovať nasledujúce zložky: detské mydlo (100 g), mlieko (100 g), 1 polievková lyžica medu a olivového oleja, základné zloženie (voliteľné). Ak chcete urobiť niekoľko kusov naraz, len zvýšiť proporcie.

Mydlo rozotrite na strúhadle, pridajte med a pošlite hrniec do vodného kúpeľa. Neustále miešanie, priniesť do polovice roztaveného stavu, potom postupne zavádzať zvyšné zložky, dôkladne premiešať. Výsledná hmota sa umiestni do foriem na tuhnutie.

Príprava "romantického" mydla

Domáce mydlo môže byť nielen užitočné, ale aj krásne. Zvážte spôsob, ako si vytvoriť vlastné ruky so srdcovým plášťom, ktorý môže byť skvelým darčekom pre milovaného človeka.

Pre prácu je potrebné pripraviť malé formy vo forme srdiečok a väčších pravouhlých, aby sa vytvoril plnohodnotný kus mydla. V tomto prípade si môžete kúpiť dva typy mydlovej základne - transparentné a biele. Základ musí byť v mikrovlnnej rúre rozrezaný a roztavený. Ak používate detské mydlo - musíte ho utopiť na vodekúpeľ, po pridaní malého množstva vody, medu alebo cukru.

Keď sa hmota stane polokvapalnou, pridajte červené farbivo. Stojí za to zvážiť jednu nuanciu - ak je hmota pripravená z bielej mydlovej bázy alebo detského mydla, farbivo dá len ružový odtieň. Pre získanie bohatej červenej farby je lepšie použiť transparentnú kompozíciu.

Hotovú šarlátovú hmotu nalejeme do foriem a sŕdc ošetrených alkoholom a necháme stuhnúť. V tejto dobe sme potopiť základ pre tvorbu mydlo brikety. Ochladené srdcia sa rozložia do obdĺžnikovej formy a znovu sa nalejú, ale s transparentným alebo bielym podkladom. Keď sú výrobky úplne vytvrdené, odstráňte ich, opláchnite pod teplou vodou a vysušte. Veľký darček je pripravený!

Mydlo na pomaranče

Aby ste urobili tak pôvabnú oranžovú misku v podobe plátkov pomaranča, nepotrebujete nadprirodzené schopnosti. Napriek zjavnej zložitosti vzoru je všetko oveľa jednoduchšie, než si myslíte. Pre prácu budete potrebovať dva typy mydlovej hmoty - transparentné a biele. Musíte tiež zakúpiť dva plastové poháre rôznych veľkostí.

Najprv sa roztaví transparentná báza (100 g), pridá sa základný olej (20 g). Keď má zmes poloroztopený stav, zavedieme lyžičku rakytníka a niekoľko kvapiek pomarančového oleja. Výslednú oranžovú zmes nalejte do plastového pohára, ktorý je menší.

Zatiaľ čo sa naša forma zamrzne, roztopíme sabielej mydlovej bázy, pridajte niekoľko kvapiek kokosového oleja. Ochladená forma je odstránená a narezaná na plátky (okraje každého z nich musia byť mierne poškriabané špáradlom), potom položené na dno väčšieho pohára tak, že medzi prvkami sa získajú malé medzery. V tejto kompozícii sa pridá polotekutý biely mydlový roztok a opäť sa nechá stuhnúť.

Hotová mydlová miska sa extrahuje z pohára. Ak sú na povrchu defekty alebo škvrny, môžete jemne rezať nožom. Výsledkom je pekný užitočný kus mydla, ktorý určite poteší nielen vás, ale aj deti.

Mydlový peeling s kávou a zázvorom

To je ďalšia skvelá voľba domáceho mydla, ktoré pomôže očistiť pokožku s kvalitou, vyživuje ju potrebnými zložkami, zvlhčuje a dodáva svetlu príjemnú vôňu. Na prípravu, okrem mydlovej bázy alebo detského mydla, potrebujete podľa vlastného uváženia mletú kávu, zázvorový prášok a trochu mandľového alebo škoričného extraktu.

Najprv rozpustíme mydlovú hmotu na parnom kúpeli. Dáme to trochu vychladnúť, takže mletá káva sa jednoducho nerozpúšťa v horúcom mydlovom roztoku a nestráca svoje peelingové vlastnosti. Keď sa základňa mierne ochladí, pridajte všetky ďalšie zložky: kávu, zázvor a mandle. Hmotu preložte do foriem a nechajte zamrznúť. Vo fáze rozkladu mydlovej základne, môžete pridať trochu strúhanej čokolády v ňom, ktorý dá veľký tieň. Ak stepripraviť ho na darček, môžete vyzdvihnúť krásnu pleseň a ozdobiť vrch s celými kávovými zrnami.

Domáce mydlo vlastnými rukami - foto

\ t

Na záver odporúčame, aby ste videli, aké krásne domáce mydlá môžu byť na našej fotogalérii. Šťastné prezeranie!