Ako urobiť dar s vlastnými rukami 14. februára

Valentína, patróna všetkých milovníkov, je priťahovaná príležitosťou odhaliť svoje pocity milovanej osobe najkrajším spôsobom alebo im pripomenúť tých, ktorí sú už dlho ženatí. Je pozoruhodné, že pre túto oslavu nie je vôbec nutné kupovať drahé dary a dekorácie - je omnoho symbolickejšie, aby sa dar prezentoval vlastnými rukami, aby sa do neho vložil kúsok vašej lásky a starostlivosti. V našom článku sa budeme zaoberať rôznymi nápadmi ako darovať 14. februára, aby po dlhom čase zanechali príjemné pocity a spomienky.

7 nápadov na dar zo 14. februára vlastnými rukami

1. Dekoratívny vankúš

Ručne vyrobený vankúš nie je len krásny, nezabudnuteľný, ale aj nevyhnutný predmet, takže ho nikdy s takýmto darčekom nestratíte. Existujú rôzne možnosti pre výrobu - môžete všívať vankúš úplne vo forme srdca alebo štandardný tvar pomocou bielej, ružovej, červenej hmoty, a potom pokračovať zdobiť.

Ako ozdobu môžete šiť srdcia, prvé písmená mena, spracovať obvod elegantnou čipkou. Jednou zo zaujímavých možností je vankúš s obliečkou na vankúš, ktorý zobrazuje lásku. Základ vankúša je možné zakúpiť v obchode alebo šiť sami plnením s mäkkým polstrovaním.

Hlavným prvkom takéhoto daru bude obliečka na vankúš, na ktorom musíte pracovať. Pre výrobu budete potrebovať bielu tkaninu bez vzorov a výtlačkov. Podľa vzoru a vzhľadom na veľkosť vankúša pripravte dvapolovica, ale nie šiť. Na prednej strane jedného z nich napíšte správu vo verši vlastnými rukami, ktoré by ste mali vybrať vopred. Keď tkanina dobre vyschne, môžete do dekorácie pridať správu, napríklad vo forme látkovej srdcovej kapsy, ako je znázornené na fotografii. Šijeme obliečku na vankúš po obvode a vložíme do vrecka Valentine kartu. Takýto dar nenechá vašu dušu ľahostajnú!

2. "Srdce" mydlo

Ako krásny a užitočný dar, môžete si vytvoriť svoj vlastný pekný mydlo a naplniť ho užitočnými zložkami aromatických olejov. Ak chcete, aby myltsa je potrebné zakúpiť mydlo základne, kompletný s ktorými sa často dodávajú aromatické oleje a farbivá. Budete tiež potrebovať vhodné formy, alkohol vo forme spreja a zapaľovačku. Základňa mydla môže byť biela alebo transparentná - výber závisí od požadovaného konečného výsledku. Prípadne môžete použiť detské mydlo.

Takže mydlovú základňu nakrájame na kúsky, vložíme do panvice a utopíme sa vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnnej rúre. Keď sa hmota roztopí, pridajte farbivo, niekoľko kvapiek aromatického oleja podľa svojho uváženia, kozmetickú vôňu a rýchlo dôkladne premiešajte. Formy musia byť ošetrené alkoholom, naplnené mydlovou zmesou a zmrazené. Potom extrahujeme hotové mydlo a krásne ho zabalíme.

Uvažovaná metóda je najjednoduchšia. Ak ste už pochopiliprincíp a naučil sa, ako urobiť základný kus mydla, môžete vyskúšať zložitejšie možnosti, napríklad, aby sa krásne biele mydlo s červeným srdcom. K tomu potrebujete malé formy, srdcia a veľké obdĺžnikové. Najprv vytvárame malé srdcia - je potrebné rozpustiť časť mydlovej hmoty, pridať oleje a červené farbivo. Zmes sa vyleje do foriem, počká sa, kým sa nestvrdne a extrahuje. Potom opäť roztopíme časť hmoty, pridáme aromatické oleje, parfumy. Naplňte hotovú zmes v obdĺžnikovom tvare, upravte alkoholom a vložte jedno alebo dve červené srdce (v závislosti od veľkosti), nechajte niekoľko hodín vytvrdnúť.

3. Uznávanie darov

Originálne zdobené vyhlásenie lásky bude pre vášho partnera príjemným prekvapením. Najprv musíte napísať na papier všetky dobré slová, ktoré chcete potešiť svojho partnera (partnera), takže sa nemusíte zmiasť a neopakovať. Vyrezali sme malé obdĺžniky z listu bieleho papiera, na ktorom napíšeme priznanie. Listy sú zvinuté vo forme zvitkov, každý z nich uviazame reťazcom.

Ďalej si vyberte nádobu - môžete použiť bežnú nádobu na liter, zdobiť ju papierovými srdiečkami alebo použiť techniku ​​decoupage, vložiť krásnym obrúskom. Môžete si vziať krabicu cukroví alebo cookies ako balíček. Ďalšou zaujímavou možnosťou je zakúpiť si veľký balík čajových vrecúšok pre každéhoz toho pripojte jeden zvitok alebo obálku s rozpoznaním. Takýto dar bude dlho pripomínať druhej polovici vašich srdečných úprimných pocitov.

4. Srdce Keychain

Ďalšia nevyhnutná vec, ktorú môžete urobiť vlastnými rukami v podobe roztomilého srdca. Najjednoduchšou možnosťou je vytvoriť objemové srdce s hustou tkaninou. Najprv je potrebné nakresliť a vystrihnúť vzor z kartónu, preniesť ho do tkaniny (kože) a vyrezať dve identické postavy. Ďalej ich šijeme pozdĺž okraja, pričom na vrchole necháme malú medzeru, vyplníme polstrovacím polyesterom, penovou gumou alebo zbytočnými textílnymi kúskami. Nezabudnite šiť slučku, ku ktorej bude pripojený krúžok kľúča. Kľúčenku si môžete ozdobiť korálkami, čipkou alebo vyšívanými teplými slovami určenými pre vašu milovanú osobu.

5. Valentínska karta

Pohľadnice sú už dlho atribútom každého sviatku. Na Deň svätého Valentína môžete urobiť krásnu Valentine kartu svojej milovanej osobe, naplniť ju teplými slovami a priznaniami.

Pre prácu budete potrebovať list červenej lepenky, tenké prúžky ružového alebo bieleho papiera, nožnice, lepidlo a fixky (fixky, perá) na písanie gratulačných textov. List lepenky musí byť zdvojený a vyrezať srdce tak, aby sa mohol otvoriť, ako je znázornené na fotografii. Ďalej, na tenkých pásoch papiera, robíme malé rezy pre výrobu sviežich farieb. Každý pripravený takspôsob, ako pás, musíte vietor s miernym vychýlením na tenkú tyč (môžete použiť pravidelný kefa), spracovanie hrany s lepidlom. Odstráňte obrobok a chmýří "okvetné lístky", vyklenúť ich do strany. Lepidlo každý kvet na kartu po obvode.

Keď je kvetinová čiara úplne dokončená, môžete vyplniť prázdny vnútorný priestor imitáciou stoniek pomocou zvyškov tenkých pásikov papiera. Ďalej otvárame naše remeslo a na vnútorných stranách píšeme našim milovaným o našich úprimných pocitoch.

6. Hračka z čerstvých kvetov

Takýto dar do 14. februára bude vynikajúcou alternatívou obvyklej kytice, samozrejme, poteší a prekvapí každú ženu slabšieho pohlavia. S náležitou starostlivosťou, hračka nesmie stratiť svoje estetické vlastnosti až tri týždne, a robiť to nie je tak ťažké. Môžete si vybrať postavu podľa svojho uváženia alebo sa dozvedieť o preferenciách jej budúcej hostesky. Môže to byť roztomilý medveď, mačiatko alebo iné zviera, ale ak sa chystáte vyrobiť hračku prvýkrát, je lepšie nebrať na seba ťažké možnosti.

Pre prácu budete potrebovať nasledovné príslušenstvo: kvetinovú špongiu, drôt alebo drevené palice (na upevnenie častí), nôž, lepidlo, stojan a samozrejme kvety (hyacinty, karafiáty a iné). Z špongie je potrebné vystrihnúť všetky detaily hračky, aby som tak povedal, telo. Potom ich upevnite pomocou kvetinového drôtu alebo drevených tyčiniek, natretých lepidlom. Hotový obrázok je potrebnýDôkladne navlhčite, vložte do nádoby a počkajte, kým sa nevypustí prebytočná voda. V tomto okamihu, môžete urobiť púčiky rezaním diagonálne tak, že dva alebo tri centimetre stonky zostanú. Teraz, jeden po druhom, držíme kvety do špongie, až kým úplne nevytvoríme hračku.

Pri predkladaní darčekov nezabudnite pripomenúť, ako sa správne starať o dar. Hračka musí byť každý deň dôkladne navlhčená vodou: vodou zhora s tenkým prúdom, až kým voda nevyteká zdola, a tenkou striekačkou na „kŕmenie“ malých detailov (držadlá, nohy, chvost atď.).

7. Sladké darčeky

Hýčkajte svoju spriaznenú dušu s lahodnými samoobslužnými sladkosťami, pretože zakúpené predmety sa nikdy nebudú porovnávať s domácimi pochúťkami. Ak ste dosť dobrý "priatelia" s rúrou a cesta, môžete piecť tortu. Je lepšie použiť osvedčený recept, aby ste si boli istí, že to bude naozaj majstrovské dielo. Ako ozdoba môžete použiť ovocie, bobule. Čokoládové čipky budú na torte vyzerať krásne. Príprava nie je moc úsilia: je potrebné rozpustiť čokoládu (bez orechov a iných plnív), naplniť zmes striekačkou a stlačiť požadovaný vzor na pergamen. Komplikované kompozície môžu byť vopred natiahnuté na papier a už na zamýšľanom obryse, aby sa vylial čokoládová zmes. Pergamen sa ponechá na chladnom mieste, až kým čokoláda nestvrdne, opatrne sa neodstráni a prenesie na koláč.

Zjednodušenou možnosťou je vyrobiť cukríky s použitím roztopenej čokolády.Môžete pridať ďalšie mleté ​​orechy, hrozienka, nasekané sušené marhule alebo sušené slivky. Silikónové formy pripravte vopred, nalejte do nich hmotu a chladte 30-40 minút. Potom jemne odstráňte.

Ďalším jednoduchým, ale celkom chutným a veľkolepým dezertom sú želé. Na výrobu budete potrebovať balenie želé (malina, jahoda alebo čerešňa), vodu, plesne vo forme srdiečok, mrazené bobule, kokosové lupienky na výzdobu. Pripravte želé podľa pokynov na obale. Posypte sypané kokosovými (čokoládovými) hranolkami a nalejte vychladenú zmes želé. Pre krásu, môžete pridať bobule do každého tvaru. Nádobu vložte do chladničky, kým nezmrzne. Ďalej - odstráňte hotové dezerty a opäť ľahko posypte kokosovými lupienkami.

Darčeky pre 14. február vlastnými rukami - foto-nápady

Ďalšie nápady na dary do 14. februára sú prezentované v našej fotogalérii. Tu nájdete rôzne vzorky hotových prác: pohľadnice, hračky a mnoho krásnych užitočných gizmos. Šťastné prezeranie!