Ako umývať podhľad: spôsoby a prostriedky

Jednou z novo navrhnutých možností pre stropy sú napäťové štruktúry, ktoré predstavujú veľké množstvo textúr, kompozícií a farieb. Dokonale zapadajú do štýlu, zdôrazňujú individualitu a chuť majiteľov. Na dosiahnutie estetickej krásy strešného stropu na dlhú dobu, môžete sa správne starať o povrch, udržiavať ho v správnom stave. Niekedy sú odborníci z upratovacích spoločností vyzývaní, aby umývali alebo čistili, ale tento proces nie je tak zložitý a možno ho vykonať nezávisle.

Ako umyť strop

Keď nastal čas, aby sa strop v poriadku, jeden by mal starostlivo pripraviť na prácu, kúpiť potrebné príslušenstvo. Dohodnite sa, že strop je vystavený praniu je pomerne zriedkavé, takže je lepšie tráviť čas a kúpiť vysoko kvalitné čistenie a ďalšie príslušenstvo, ako riskovať poškodenie tak krásne a drahé povrchu.

Aké príslušenstvo bude potrebné na čistenie

V závislosti od typu nečistôt a povrchu, flanelových handier, mäkkých metiel, penových špongií, obrúskov na suché spracovanie, umývadla alebo vedra na riedenie mydlovej mydla a prirodzene môže byť na čistenie potrebný štafle. každý roh povrchu.

Ak chcete len odstrániť vrstvu prachu zo stropu v obývacej izbe alebo ju po oprave vyčistiť, môžete použiť vysávač, ale tryskuje potrebné zvoliť také, aby nespôsobovalo poškodenie povrchu, napríklad veľmi mäkkú kefku z rúna (ďalej zvažujeme tipy na správne čistenie stropu vysávačom).

Niekedy na zjednodušenie čistenia alebo v prípade veľmi vysokých stropov sa majitelia uchyľujú k použitiu mopu a navíjajú naň vlhkú handričku. V prípade napínacích tkanín je takýto životný hák riskantný podnik, pretože jeden neopatrný pohyb (silný doraz, trhnutie) môže viesť k poškodeniu povrchu. Preto sa oplatí získať silu, trpezlivosť a manuálnu prácu s použitím vyššie uvedeného príslušenstva.

Výber detergentov

S cieľom čistiť strop s vysokou kvalitou je lepšie používať špeciálne prípravky predávané v sklade pre domácnosť. Výrobca alebo spoločnosť, ktorá vytvorila návrh, spravidla uvádza, že je vhodnejšia pre konkrétny materiál. Môžete tiež použiť riešenia na umývanie zrkadlových plôch a okien. Ich výhodou je dostupnosť amoniaku, ktorý po čistení zabezpečí úplnú neprítomnosť škvŕn. Niekedy ženy v domácnosti robia takéto riešenie samé, riedia amoniak vodou (1:10).

Najjednoduchším a cenovo najdostupnejším spôsobom je použitie kvapalných prípravkov na umývanie riadu, ale najprv musíte zabezpečiť, aby neobsahoval abrazíva alebo granulované častice.

Môžete použiť domáci roztok: prášok alebo jemne mleté ​​mydlo sa zriedi vodou (je lepšie odmietnuť domácnosť72%, pretože obsahuje veľa alkálie). Na konci umývacieho procesu by sa mali všetky čistiť čistou vodou a potom zotrieť vlhkosť.

Ako umývať rôzne povrchy

Vzhľadom na to, že strečové plátno je vyrobené z rôznych materiálov a má rôzne povrchy, každý z nich vyžaduje samostatný prístup. Ďalej zvažujeme radu expertov, ktorí dodržiavajú, môžete ľahko obnoviť primárnu krásu povrchu.

Umývanie lesklého strešného stropu bez pruhov

\ t

Lesklý povrch stropu určite vyzerá vynikajúco a je celkom bežný v štýlových moderných interiéroch. Jeho hlavnou výhodou je brilantná reflexná plocha, ktorá vytvára jedinečné efekty, ale len vtedy, ak je dokonale čistá. Najdôležitejšia vec pri čistení lesklého stropu - pracovať tak, aby nezostala žiadna stopa po škvrnách, ktoré sú veľmi nápadné na lesklom povrchu. Najprv je potrebné umývať nástroj kruhovými svetelnými pohybmi bez tlaku. Potom, aby sa vrátil lesk, to nebolí spracovávať s 10% roztokom amoniaku, a na záver - opäť chodiť so suchou obrúsku.

Ako umývať matný strešný strop

Matný povrch má svoje výhody, najmä schopnosť priniesť pokoj a pokoj do každého interiéru. Potláča akékoľvek odrazy a vyzeráklasická bielizeň. Jediná výhrada sa týka konštrukcie takýchto kuchynských stropných tkanín - podľa odborníkov sú škvrny od sadzí a mastnoty, ktoré sa môžu vyskytnúť počas procesu varenia, pomerne ťažké odstrániť z hrubého povrchu.

Pokiaľ ide o matné stropy, rozvody sú viditeľne menej viditeľné, čo túto záležitosť trochu zjednodušuje. Čistenie sa však musí vykonávať tak starostlivo a efektívne. Použite zvyčajný roztok mydla (prášok), ktorý sa zriedi v teplej vode (+ 30 ... + 40 ° C). Tu preferovaný pohyb zo strany na stranu (sprava doľava a späť). Ak sa v konštrukcii nachádza tkanina, musí sa šev prať spolu. Ďalej strop opláchneme vodou a utrite.

Ako prať textilné strešné stropy

Tkaninové strešné stropy sa často volia pre dizajn luxusných interiérov. Vyzerajú ako dekoratívne omietky vo vzhľade, a textúrovaný povrch robí strop vizuálne úplne vyrovnaný. Majte na pamäti, že nie každá tkanina sa môže pochváliť odolnosťou voči vode, a je lepšie ich čistiť bez použitia vodných zdrojov, len s obrúskami alebo špeciálnymi mäkkými kefami (v obchodoch sú modely na čistenie komplexných stropných povrchov ohybmi a rímsami).

Osobitosťou povrchu povrchu tkaniny je jeho krehkosť, preto by sa čistenie malo vykonávať s osobitnou opatrnosťou. V žiadnom prípade nemôže trieť dlhú dobu na jednom mieste, snaží sa odstrániť staré miesto -To môže viesť k zmene štruktúry a strate vzhľadu. Takéto tkaniny by sa mali starostlivo utierať bez použitia úsilia. Je lepšie sa vyhnúť kruhovým pohybom v prospech pozdĺžnych, ktoré zabezpečia najlepšie čistenie tkaniny.

Ako odstrániť znečistenie po globálnej oprave

\ t

Po dokončení opravárenských prác v miestnosti alebo pri sanácii s demontážou sa môže na paneli stropu vytvoriť hrubá vrstva prachu, ako aj zvyšky zmrazeného roztoku pôdy. Prach je lepšie odstrániť pomocou vysávača, pretože mokré čistenie prašných miest komplikuje proces. Je tiež potrebné pracovať s vysávačom opatrne - jeho pripevnenie vo forme mäkkej kefy by sa počas prevádzky nemalo dotýkať povrchu stropu, ale malo by byť od neho vzdialené 2-3 cm. V tomto prípade musíte zvoliť priemerný režim absorpcie Ak začnete jednoducho poháňať dýzu cez napínacie plátno alebo nastaviť vysoký režim, riskujete tým, že v dôsledku toho stratíte povrch, ktorý okamžite stratí svoju estetickú hodnotu.

Ďalším dôležitým bodom je eliminácia zmrazeného primeru. Nesnažte sa ho zoškrabať z povrchu - určite to povedie k deformácii. Miesto by malo byť nasiaknuté mydlom alebo práškovým roztokom, nechať nejaký čas otkisaniya, a potom, vyhnúť sa tlaku, utrite vlhkou handričkou.

Ako umývať strešný strop v kuchyni

Kuchyňa - najmä miestnosť, kde sa znečistenie často vytvára nielen na podlahe a stenách, ale aj na stropepovrchy. Ako sme už povedali, matné závesné konštrukcie nie sú najlepšou voľbou, mali by ste dávať prednosť lesklému povrchu, najmä preto, že môže vytvoriť vizuálny efekt zväčšenia priestoru.

Ak zistíte zastarané znečistené škvrny z tukov alebo sadzí, nesnažte sa ich odstrániť opatrným trením, je lepšie ich navlhčiť mydlovou vodou, čo vám dáva možnosť namočiť a potom utrieť vlhkou špongiou. Odborníci varujú, že použitie roztoku sódy, ktoré ženy v domácnosti často používajú na čistenie kuchynského priestoru, sa neodporúča, pretože môže nepriaznivo ovplyvniť estetické vlastnosti povlaku. Keď sa lokálny problém vyrieši, môžete začať prať celý povrch pomocou vyššie uvedených metód.

Čo nerobiť

Aby sme to zhrnuli, možno povedať, že umývanie strešného stropu doma nie je vôbec ťažké, ak dodržiavate základné opatrenia, a to:

- Nepoužívajte abrazívne roztoky, najmä tie, ktoré obsahujú acetón - môže poškodiť materiál a zničiť jeho vzhľad. Pred prácou je najlepšie testovať nástroj v malej zle videnej oblasti;

- V žiadnom prípade by sa nemali používať tuhé kefy, a to ani v prípade silne znečistených pôd - musia sa namočiť a potom umyť použitím jemných, jemných prostriedkov;

- Ak dávate prednosť čisteniu pomocou mopu, buďte veľmi opatrní pri ostrých záberochpohyby, aby sa zabránilo deformácii plátna;

- Všetky prítomné švy na povrchu stropu by nemali byť spracované kruhovým pohybom alebo naprieč, ale výlučne spolu, aby sa zabránilo hromadeniu nečistôt v spojoch.

Nezabudnite zohľadniť vlastnosti rôznych tkanín, správne vybrať príslušenstvo, čistiace prostriedky. Mali by ste tiež sledovať možný výskyt škvŕn na určitých miestach. Niekedy príčinou môžu byť uhlíkové usadeniny alebo úniky potrubí z horných poschodí. Prvá vec, ktorú treba urobiť, je odstrániť potenciálnu hrozbu.

Stretch stropy - veľkolepý moderný dekoračný materiál, ktorý môže dať aj tie najbežnejšie interiér svojej vlastnej chuti, a správne fungovanie a starostlivosť pomôže zachovať všetky krásy dizajnu po mnoho rokov.