Ako umyť sako v práčke?

Zateplený kabát je populárny typ teplého zimného oblečenia, ktorý musíte nielen vybrať a nosiť, ale aj správne ho zvládnuť - najmä to platí pre umývanie a čistenie. Ak chcete pripraviť niečo pre sezónu, niekto požiada o pomoc pri čistení, ale stále dosť ľudí uprednostňuje umyť si vlastnú bundu, ktorá so správnym prístupom poskytuje vynikajúce výsledky a šetrí peniaze. V našom článku budeme hovoriť o tom, ako správne umyť sako v práčke, rovnako ako spôsoby, ako správne vysušiť a zachovať vec, ktorá sa môže zahriať aj v tých najťažších mrazoch.

Výhody umývania doma

\ t

Umývanie spodnej bundy v práčke je dosť citlivá otázka. Mnohí sa obávajú straty svojej drahej obľúbenej veci, zatiaľ čo to robia doma, najmä preto, že niektorí výrobcovia dôrazne odporúčajú starať sa len o suché čistenie.

Takéto zariadenia sa však v našej dobe často nenachádzajú, a nie každý bude mať dosť času na to, aby ho hľadal, a okrem toho služby chemického čistenia nie sú lacné. Niekedy je možné stretnúť sa so situáciou, keď podniky úplne odmietajú zodpovednosť za výsledok, a po tom, čo ste dostali vec, ktorá stratila svoju príťažlivosť, v najlepšom prípade budete počuť len ospravedlnenia.

Ďalšia nuancia, ktorá svedčí v prospech samopratého opláštenia kabátu, je obsah špeciálnych čistiacich prostriedkov v plnive,alebo inak, zostávajú po čistení a môžu spôsobiť alergickú reakciu u obzvlášť citlivých osôb.

Aby sa predišlo všetkým uvedeným ťažkostiam, spodná bunda sa môže umývať doma v automatickej pračke, najmä preto, že v priebehu desaťročí ženy v domácnosti vypracovali najlepšie spôsoby, ako to urobiť, aby sa zachoval pôvodný vzhľad výrobku obklopujúceho okolie.

Ako umývať spodnú bundu: funkcie

V čase nášho technického pokroku sú práčky k dispozícii na predaj, ktoré majú osobitný spôsob prania takýchto výrobkov. Ak nie je žiadny, mali by ste si vybrať podľa pokynov najjemnejšie umývanie, pri ktorom sa teplota vody nezohreje nad 30 stupňov. Na umývanie je lepšie používať tekuté výrobky, ktoré sa rozpúšťajú lepšie a rýchlejšie vo vode ako bežné pracie prostriedky - týmto spôsobom bude výrobok chránený pred rozvodom.

Ďalej pripravte spodnú bundu na pranie. Mali by ste starostlivo preskúmať a vytiahnuť obsah všetkých existujúcich vreciek, ak bunda obsahuje kožušinové struky alebo opasky - musia byť rozopnuté. Na vonkajšiu stranu plášťa nie je vystavené negatívnemu mechanickému namáhaniu, vec musí byť upevnená a otočená smerom von. Keď je všetko pripravené - dáme ho do práčky, vyberte požadovaný režim a počkajte na výsledok.

Zdá sa, že všetko je celkom jednoduché, ale keď sa otvoria dvere práčky, môže sa objaviť dosť žalostný obraz vo forme obľúbenej veci, ktorá stratila svoj pôvodný šarm. žeAby ste sa vyhli problémom, odporúčame vám, aby ste si vypočuli niektoré dôležité tipy, a to:

1. Ak sú na spodnej bunde obzvlášť znečistené miesta (lem, rukávy, oblasti okolo vreciek, atď.), Musia byť nasiaknuté mydlovým roztokom, ktorý pomôže účinne odstrániť škvrny.

2. Pri umývaní je lepšie používať špeciálne výrobky určené pre spodnú a vlnenú vlnu, ktoré pomôžu zachovať funkcie tepelného tienenia plniva.

3. Aby sa konečne zbavili detergentov, je žiaduce vykonať niekoľko cyklov oplachovania.

4. Režim máchania s minimálnou rýchlosťou otáčok pomáha chrániť pred pádom.

Aj keď ste šťastným majiteľom priestrannej práčky s veľkým bubnom, nedávajte s ňou iné veci, pretože výsledok môže byť najviac nepredvídateľný.

Umývanie spodnej bundy s loptičkami

\ t

Ďalším populárnym životným hackom, ktorý získal značnú popularitu, je používanie loptičiek pri praní v písacom stroji. Aby ste to mohli urobiť, musíte si kúpiť niekoľko tenisových loptičiek alebo iných, napríklad určených na hranie so psami atď. Môžete použiť aj obyčajné nite, predtým viazané v pančuchách - hlavná vec je mať niekoľko objemných elastických gúľ. Guľôčky sú umiestnené v práčke spolu so spodným plášťom a prechádzajú všetkými cyklami procesu.

Výhodou tejto metódy je, že gule nedovoľujú, aby sa veci „stláčali“ do stien bubna, pričom zostávajú v stacionárnom stave.neustále pretrepávajte bundu a vytvorte pre neho aktívny cyklus. Preto sa nečistoty omývajú omnoho lepšie a spodná časť sa nestane hrudkovitou.

Ako riešiť problémy po umytí

Dokonca aj pri dodržaní všetkých vyššie uvedených pravidiel sa po umytí spodnej bundy v práčke môžu objaviť niektoré problematické momenty. Často sa to týka prejavu rozvodu. Sú dvoch typov - bielej a žltej. V prvom prípade všetko naznačuje, že vec je zle opláchnutá. To je možné pri použití pracieho prášku, ktorý je veľmi ťažko opláchnuteľný, alebo v dôsledku nadmerného množstva tekutého detergentu. V každom prípade, dodatočné opláchnutie pomôže vyriešiť problém.

Ak by na spodnej bunde boli žlté škvrny, znamená to, že dážď má nízku kvalitu. Na to, aby to bolo bez obalu, nebol počas výrobného procesu dostatočne spracovaný a zvyšný tuk sa začal prejavovať počas procesu prania. Nezúfajte - snažte sa eliminovať používanie bežnej umývačky riadu - mala by sa aplikovať na škvrny, počkajte štvrtinu hodiny a zmyť.

Ďalším problémom, ktorý môže po umytí „potešiť“ bunda, je hrudka. V tomto prípade Vám poradíme, aby ste znovu použili loptičky, ktoré je potrebné vložiť do bubna práčky so spodnou bundou a zapnúť režim odstreďovania.

Ako vysušiť spodnú bundu po umytí

\ t

Umývanie spodnej bundy v písacom stroji je len polovica bitky, aby sa dosiahol krásny elegantný vzhľad. výrazneVýrobok správne osušte tak, aby nestratil svoj pôvodný tvar, farbu a objem.

Na konci prania by sa mal polstrovaný plášť zabaliť do froté hárku a nechať pol hodiny, aby sa odstránila prebytočná vlhkosť. Potom sa položí na vodorovný povrch sušičky tak, aby mohol voľne cirkulovať vzduch. V žiadnom prípade nie je možné vložiť uterák pod ňou alebo inú látku. Ak nie je k dispozícii špeciálna sušička, môže sa na vešiaky zavesiť polstrovaný plášť a umiestniť na balkón alebo do dobre vetranej miestnosti, ale nie na priame slnečné svetlo, čo by viedlo k vyhoreniu látky. Je potrebné vyhnúť sa blízkosti teplých batérií, ohrievačov a iných vykurovacích zariadení, pretože perie sa vplyvom horúceho vzduchu stáva veľmi krehkým, začne sa roztrhávať a „lezie“ cez tkaninu.

Ľudový trik uvádza, že spodná bunda môže vrátiť rovnaký objem, ak pred sušením, zatiaľ čo vec je mokrá, vložte ju do mrazničky. Potom mokré častice kryštalizujú a po vysušení bude mať plášť pôvodný vzhľad.

Pravidlá na uloženie bundy po umytí

\ t

Keď sa končí zima a svetlé saká prichádzajú, aby nahradili spodné bundy, mnohí ich často zavesia na ramienka vo vzdialených skrinkách a len s príchodom nového chladného počasia premýšľajte o tom, ako dať veci do poriadku. Aby sme vás nenechali ochrániť pred mrazom, odporúčame vám, aby ste sa vopred postarali o svoju obľúbenú bundu.umyte ho, dobre osušte a vytvorte správne skladovacie podmienky.

Hlavným nepriateľom chmýří je vlhkosť, preto sa pred zabalením uistite, že predmet je úplne suchý. Najlepšie je, aby ste si v bavlnenom puzdre udržali polstrovaný kabát a zavesili ho na vešiaky. Skontrolujte si svoje existujúce vrecká - nemali by byť ťažké predmety, pretože vec stratí svoj tvar. Môžete vložiť uprostred levanduľový sáčok, ktorý dáva chuť a chráni vás od mol. Venujte pozornosť skutočnosti, že spodná bunda nemôže byť uložená v plastových vrecúškach - časom sa môže drahá vec stať plesňou.