Ako si vybrať tapetu pre kuchyňu: 70 fotografií a nápadov

Tapeta je jednou z najdostupnejších možností dokončenia vhodných pre kuchyňu. Široká škála textúr a vzorov umožňuje vybrať perfektnú voľbu pre akýkoľvek štýl. Čo by ste mali venovať pozornosť pred nákupom tapety a ako urobiť nádherný interiér s ich pomocou bude popísané nižšie.

Druhy tapiet, ich výhody a nevýhody

Vzhľadom k tomu, kuchyňa, spolu s kúpeľňou, patrí do najmokřejších miestností v dome, potom pre jeho výzdobu je lepšie zvoliť tapetu odolné voči podobnému mikroklímu.

Tak napríklad lacný papier rýchlo stratí svoj estetický vzhľad a do jedného roka, alebo ešte skôr, bude potrebné vykonať nové opravy. Periodická expozícia vodnej pary má tiež veľmi negatívny vplyv na textílie - môže sa natiahnuť, prehnúť, zbaviť sa škvŕn a znečistiť.

Ale vinylová, netkaná, akrylová, bambusová, korková tapeta, ako aj sklolaminát - sa dokonale vyrovnávajú s funkciou krásnej a odolnej stenovej krytiny v kuchyni.

Vinylové tapety pre kuchyňu

Hlavnou nevýhodou polyvinylu, ktorým je jeho neschopnosť preniknúť vzduchom a vlhkosťou, sa v kuchyni stáva pevná výhoda. Jedinou výnimkou je možno iba tapeta s penovou vrchnou vrstvou, v ktorej môžu mikropóry zbierať vodu. Súčasne je možné vinylové povlaky s hladkým povrchom alebo razením za tepla (sieťotlač) podobajúce sa perleťovej výšivke prať aj mokrou špongiou s prídavkom niektorýchneutrálny detergent.

Netkané tapety do kuchyne

\ t

Takáto tapeta je pružná sieť celulózy. Zvyčajne sa používajú na maľovanie, ale sú farebné. Pre lepšiu ochranu pred vlhkosťou sa odporúča použiť latex alebo akrylovú farbu. Aby nedošlo k pokazeniu reliéfneho reliéfu, tento typ tapety by mal byť počas celého prevádzkového obdobia natretý najviac 3 - 5 krát. Výhodou netkanej textílie je jej šetrnosť k životnému prostrediu a nevýhodou je jej schopnosť absorbovať vlhkosť (menej ako papier).

Akrylová tapeta do kuchyne

\ t

Zloženie tohto materiálu je podobné vinylu, ale v tomto prípade sa povrchová substancia aplikuje na papierovú alebo netkanú bázu bodovou metódou, pričom mikropóry sa ponechajú na vzduchu. Akrylové tapety váži asi polovicu ako polyvinyl, takže sa ľahšie lepia, ale odolnosť voči vlhkosti a trvanlivosť necháva veľa na želanie.

Bamboo - Obrázkek zdarma pre Kitchen

\ t

Bambusové drevo sa vyznačuje svojou schopnosťou odpudzovať vodu a tiež vyzerá veľmi krásne. Prírodné tapety teplých slamených odtieňov vytvoria v kuchyni príjemnú domácu atmosféru. Okrem vysokej ceny neexistujú nevýhody tohto typu povrchovej úpravy.

Korkové tapety do kuchyne

\ t

Ďalším ekologickým a originálnym materiálom na výzdobu stien v kuchyni je korkový náter vo zvitkoch. Odolnosť voči vode, trvanlivosť, odolnosť voči mechanickému poškodeniu, schopnosť zakryť nepravidelnostisteny, jedinečná textúra - to nie je celý zoznam výhod takýchto tapiet. Mimochodom, hustejšie korkové textúry sú vhodné aj na dekoráciu podlahy.

Zasklenie do kuchyne

Pružná priesvitná sklenená priadza je ideálna pre tých, ktorí oceňujú jednoduchosť a spoľahlivosť. Hladká alebo sotva znateľným reliéfom, sklenená tapeta bude „pevne“ držať na stenách aspoň 30 rokov, počas ktorých môže byť až 20-krát prelakovaná. Vyrobené výhradne z prírodných surovín (piesok-kremeň, sóda, hlinka), nechávajú vo vode a vzduchu, zatiaľ čo nie je namáčanie, neabsorbujú pachy, nezdajú sa plesne alebo škvrny.

Príjemným bonusom je, že sklenené tabule chránia omietku pred praskaním a dokonale skryjú všetky povrchové chyby.

Je to všetko o štýle!

Každý smer dizajnu sa vyznačuje špecifickým súborom farieb, textúr a dekoratívnych drobností. Tapety tiež pôsobia ako druh pozadia, ktorý je jednoducho povinný zosúladiť s všeobecnou myšlienkou, zdôrazniť krásu všetkých detailov v prostredí kuchyne a zjednotiť ich do jedného súboru.

Pozadie pre kuchyňu v štýle Provence

Interiér v štýle Provence poskytuje jemné pastelové odtiene: levanduľa, vaječná škrupina, svetlošedá, bielená ružová, zelenkastá a svetlo tyrkysová. Uvoľnená atmosféra juhovýchodného Francúzska pomôže vytvoriť výtlačky rastlín, malé nekontrastné klietky, hrach.

V rustikálnej a jednoduchej kuchyni bude vhodná tapeta.s obrázkami domácich vtákov a zvierat nakreslených na bridlicových ceruzkách, z predmetov mestského života (kanvy, kvetináče, bicykle, koše, hodiny, šnúrky). Ak potrebujete drevenú textúru, mal by byť napodobnený maľovanou svetlou farbou a dosť opotrebovanými doskami.

Tapeta pre kuchyňu v modernom štýle

Ak vidíte jasný a stručný návrh, je to s najväčšou pravdepodobnosťou moderné. Ak chcete udržať interiér kuchyne v modernom štýle, je žiaduce vložiť cez steny v jednoduchých farbách diskrétnych farieb: biela, šedá, čierna, béžová alebo svetlomodrá.

Photowall-papier, nenápadné monochromatické kresby, striedanie lesklých a matných textúr, efekt lešteného kameňa, dreva, kovového lesku sú tiež povolené.

Tapeta do kuchyne v klasickom štýle

Vinylová tapeta s potlačou sieťotlače je ideálna pre klasickú kuchyňu. Perlové vzory, trblietavé striebro a zlato vytvoria jedinečnú harmóniu medzi stenami, spotrebičmi a fasádami náhlavnej súpravy.

S cieľom dodať interiéru viac luxusu je možné ozdobu doplniť ozdobnými stĺpikmi, soklami, rámami alebo lištami vo forme sadrových výliskov.

Tapeta do kuchyne v škandinávskom štýle

Chladná sviežosť severského dizajnu poskytne stenám, ktorých farby a textúry sú zachované v palete zimných krajiniek v Nórsku, Švédsku alebo Dánsku. Môže to byť šumivá čistota.panenské snehy, tajomná hĺbka jazier a riek, zahmlená vzdušnosť oblohy, mystická hra západu slnka.

Môžete pridať teplé poznámky do interiéru vašej kuchyne pomocou bielenej dubové textúry, hrubé vlny pletenie a tmavo červené etnické vzory na plátne pozadí.

Tapeta pre kuchyňu v štýle hi-tech

Tapety z high-tech kuchyne je možné zvoliť v bielej, šedej, čiernej, modrej alebo kávovej farbe. Musia byť jednohlasé a lesklé. V extrémnom prípade je možné napodobniť dúhovú mozaiku, silikátové murivo, leštené do lesku stromu.

Ako si vybrať farbu tapety

Farba stien má veľký vplyv na celkovú atmosféru kuchyne. Pre celú rodinu je príjemné zhromaždiť sa pri jedálenskom stole, je veľmi dôležité vybrať si tie najobľúbenejšie a útulné odtiene.

Biela tapeta do kuchyne

\ t

Snehobiely a blízky pastelové farby tapety sú dokonalým kulisou pre akékoľvek doplnky. Takéto steny urobia kuchyňu priestrannejšou a všetky kontrastné návrhy a svetlý nábytok budú vyzerať čo najvýhodnejšie.

Šedá tapeta do kuchyne

Odtiene ocele, kameňov, striebra, chrómovaného kovu, zrkadiel - s takou bohatou sivou farbou spektra môžu byť pre dizajnéra skutočným nálezom. Jednoduchá kombinácia rôznych textúr na sýtosti - a ukazuje sa, že ide o stručný funkčný interiér. Ak si želáte, môžete vždy diverzifikovať svetlépodrobnosti a dodatky.

Black - Obrázkek zdarma pre Kitchen

\ t

Čierna tapeta v kuchyni je odvážne a excentrické riešenie. Ak ich však skombinujete s bielou alebo oceľovou súpravou a urobíte správne osvetlenie, získate veľmi zaujímavý interiér bez efektu zmenšovania plochy.

Brown - Obrázkek zdarma pre Kitchen

\ t

Prírodné odtiene tmavej gaštanovej až béžovej, vrátane celej drevenej palety - najlepšia voľba pre tých, ktorí po móde nenasledujú, ale dávajú prednosť útulnej klasike.

Na rozdiel od studených achromatických farieb, hnedá farba vždy prináša určité teplo. Obyčajná alebo potlačená tapeta vo forme drevenej bambusovej steny s maľovanými jesennými listami, kávovými zrnami, jednoduchými líniami alebo anglickou bunkou - táto farba vám vždy pripomína niečo pokojné, o domove a rodine.

Žltá tapeta pre kuchyňu

Farba slnka a tropického ovocia - najslávnejšia verzia dizajnu kuchyne. Zlepšuje náladu, povzbudzuje a zahrieva. Jas žltej možno nastaviť z jemnej piesočnatej až hlbokej oranžovej.

Žlté tapety dokonale ladia s bielymi, zelenými, sivými, čiernymi a fialovými odtieňmi. Jasné farby sú zároveň lepšie pre výber rovnakej úrovne sýtosti.

Zelená tapeta do kuchyne

Steny s tapetou zo smaragdového, svetlozeleného, ​​odtieňa mincovne budú najlepším rámompre drevenú, oranžovú alebo sivú kuchynskú súpravu.

Zelená farba je podvedome vnímaná ako najbezpečnejšia, pretože symbolizuje samotný život a prosperujúcu hojnosť teplej sezóny. Spája v sebe teplo slnečných lúčov a chlad jarného vánku, takže odtiene trávy sú nádherne vhodné pre horúce južné aj chladné severné miestnosti.

Tapeta pre malú kuchyňu /kuchyňu v Chruščove

Aby sa malá kuchynka v Chruščove stala priestrannejšou, pri výbere tapiet stojí za to vybrať si svetlé, monochromatické povlaky. Kresby by mali byť malé, bez kontrastov. Nie je zbytočné lesklé, perleťové a zlato-strieborné odrazy.

Vizuálne zdvihnite strop pomôže vertikálne čiary, ale na to nemusíte kupovať pruhované tapety. Je lepšie jednoducho kombinovať monochromatické a vzorované rolky podobných odtieňov, usporiadať ich od podlahy k hornému okraju steny.

Chýbajúci zväzok môžete pridať pomocou panoramatických alebo 3D tapiet s krásnym vzdialeným výhľadom a efektom slnečného svetla.

Pozadie do kuchyne a obývačky

V štúdiových apartmánoch, kde je kuchyňa kombinovaná s obývacou izbou, nástenné dekorácie vám pomôžu krásne zónovať priestor.

Takže na mieste varenia bude vhodná imitácia dlaždíc, kameňa, muriva a elegantnejšie tapety, ako je sieťotlač, nezvyčajné fotografické panorámy alebo dokoncaexkluzívne kresby ručne. Je žiaduce zachovať bežné štylistické vlastnosti a dodržiavať jedinú farebnú paletu.

Tapety do kuchyne - foto

Inšpirujúci výber fotografií s krásnymi dizajnovými riešeniami vám pomôže rýchlo prejsť medzi obrovskou škálou textúr a farieb.

Na obrázkoch vidíte, ako monochromatické lesklé a matné tapety vyzerajú v interiéri kuchyne, rôzne kresby a výtlačky, fototapety, ako aj korok, bambus a iné exotické povrchy.

Video: Tapeta v kuchyni