Ako opticky zväčšiť miestnosť: 11 dôležitých tipov

Niekedy, v malej miestnosti na zvýšenie priestoru, nemáme možnosť vymeniť nábytok, ale existujú spôsoby, ako urobiť priestor priestrannejší. K tomu sú niektoré triky, napríklad dať zrkadlo, zmeniť tapetu alebo vybrať kompaktný nábytok. Pozrime sa na ne bližšie!

1. Prítomnosť zrkadiel

\ t

Prvé miesto v zozname spôsobov, ako zväčšiť priestor obsadený zrkadlami. Ak ich chcete použiť na vizuálne rozšírenie oblasti, musíte naraz vybrať niekoľko zrkadiel a nainštalovať jasné osvetlenie.

Namiesto zrkadiel je možné priestor diverzifikovať rôznymi zrkadlovými objektmi: zrkadlovými prvkami v skriniach a dlažbami. Zrkadlové snímky na obrázkoch alebo fotografiách na stenách sú tiež dobrou voľbou. Umiestnenie zrkadiel pred oknom nielen rozšíri priestor, ale umožní aj viac svetla do miestnosti. V poslednej dobe, mnoho inštalovať zrkadlový strop pre zvýšenie priestoru. Neštandardná myšlienka úzkej miestnosti - aby sa jedna zo stien úplne zrkadlila.

2. Povrchová úprava stien

Lesk, lesklý na stenách, môže tiež vizuálne rozšíriť miestnosť. Aj keď je jedna stena zdobená leskom, potom napríklad v úzkej chodbe sa priestor vizuálne zvýši. To vytvára efekt rozdelenia hraníc miestnosti. Môžete použiť tapetu s malým vzorom.

3. Stretch strop

Dobrou možnosťou je tiež nainštalovať lesklý strešný strop.ak je do neho vsadených viac svietidiel, bude to ešte viac vizuálne zväčšovať. Lampa odráža svetlo v miestnosti a vytvára tak efekt priestoru. Snažte sa používať obrovské lustre. V miestnosti s nízkym stropom môžete použiť vertikálne pruhované tapety.

4. Fototapety

Tu sa oplatí vybrať dobrú kresbu v závislosti od miestnosti, či už ide o obývaciu izbu, spálňu, kuchyňu alebo sálu. Správne zvolený obrázok - kľúč k úspechu pre zvýšenie priestoru.

5. Svetlé steny, hranie na kontrastoch

Najkrajšou a najspoľahlivejšou možnosťou je natrieť strop a steny rovnako tak, aby medzi nimi neboli žiadne hrany. To vytvorí efekt zväčšenia priestoru. Ideálna farba by bola modrá, zelená alebo sivá.

Steny sú natreté svetlou farbou, ale neodporúča sa používať bielu farbu, ktorá by mohla zúžiť miestnosť. Nepoužívajte príliš jasné farby, môžu tiež vizuálne zmenšiť miestnosť. Je lepšie vyzdvihnúť záclony, nábytok a posteľnú bielizeň v rovnakom sortimente. Je lepšie zvoliť si podlahu v monofónnom štýle, bez kresieb. No, ak bude jeho tieň tiež svetlý.

6. Výkresy vo forme rôznych pruhov v interiéri

\ t

Horizontálne pruhy sú prospešné pre zväčšenie stien v dĺžke miestnosti. V našom prípade vhodná tapeta s obrázkami vo forme pruhov, ako aj dekoratívne prvky v páse rôznych farieb. Ideálne - zavesiť na stenu horizontálnepolice, ktoré pomôžu opticky rozšíriť priestor. Okrem toho môžete na policiach uložiť rôzne predmety.

Ale zvislé pruhy na tapetu vizuálne zväčšiť izbu v dĺžke. Je lepšie ich aplikovať nie na všetky steny, ale na dve (nie nevyhnutne opačne), potom bude miestnosť vyzerať elegantne a priestranne.

7. Správne osvetlenie

Ako viete, čím viac svetla v malej miestnosti, tým pohodlnejšie a priestrannejšie. Je lepšie inštalovať žiarovky na strop, ktoré dodajú jas miestnosti a vizuálne zvýšia plochu. V neprítomnosti riadneho osvetlenia bude miestnosť vyzerať nielen nepohodlne, ale aj neistá. Môžete tiež dať podlahové lampy v rohu.

8. Nábytok svetlých odtieňov

Je lepšie kúpiť kompaktný nábytok z ľahkého dreva, ktorý tiež dáva priestor. Usporiadajte nábytok pozdĺž stien, ale nie uprostred miestnosti. Najvhodnejšou možnosťou by bolo použitie vstavaného nábytku. Ako viete, nízky nábytok opticky predlžuje miestnosť.

9. Územná časť miestnosti

Ďalším spôsobom, ako zvýšiť priestor, by bolo použitie skladacích alebo posuvných dverí. Sú vhodné na vizuálne zvýraznenie všetkých priestorov v miestnosti a zároveň vytvárajú útulnosť a originalitu. Môžete ich použiť na oddelenie miestnosti od chodby alebo kúpeľne.

10.Použitie veľkých obkladačiek

V malých miestnostiach môžete použiť veľké dlaždice, pomôže vám vizuálne zväčšiť miestnosť - napríklad veľké keramické obklady v toaletách (malé obklady vizuálne zmenšia plochu). Toto pravidlo sa nevzťahuje na mozaiku. Dôležité je aj kreslenie na dlaždice. Ako je uvedené vyššie, horizontálny vzor zväčšuje šírku a vertikálne predĺženia. Okrem veľkých dlaždíc, ak dáte úsek lesklý strop, miestnosť bude vyzerať priestrannejšie. A nezabudnite na osvetlenie!

11. Minimálna výzdoba

Vo väčšine prípadov odborníci radia, aby sa do miestnosti neumiestňoval veľký počet figúrok, podlahových váz, sviečok - to vytvorí chaosový efekt. Ak však zloženie urobíte správne, potom naopak - budete môcť vizuálne zväčšiť plochu miestnosti. V rohu si môžete dať umelou kvetinu alebo zavesiť obraz na jednu stenu. Okrem toho vysoké objekty vždy opticky predlžujú miestnosť.

Treba tiež pripomenúť, že nesprávna voľba nábytku a predmetov pre domácnosť nepriaznivo ovplyvňuje náladu a psychiku. A môžete si vytvoriť útulnú, dokonca aj malú miestnosť.