Aké farby zelená zhoda: 90 nápadov

Zelená je považovaná za najvhodnejšiu. To spôsobuje veľa pozitívnych emócií, pripomína farby leta a svieža zeleň aj na chladných večerných jeseň-zima. Zvlášť dobre je vhodný do interiérov bytov mestských obyvateľov, ktorí sú neustále obklopení pestrými uličkami s kamennými domami, svetlými reklamnými nápismi, niekedy spôsobujúcimi nevysvetliteľnú podráždenosť. Avšak všetka krása palety je odhalená iba v kompetentnej kombinácii s inými farbami dúhy, ktoré sú schopné šikovne zdôrazniť svoje prednosti. V tomto článku sa pozrieme na príklady interiérov, ako bude vyzerať zelená, ako aj vlastnosti palety a kombinácií.

Hlavné znaky

Je dokázané, že zelená farba má pozitívny vplyv na duševný stav osoby. Je schopný zmierniť stres a vyhladiť konflikty, takže pokoj a pokoj budú vládnuť v miestnosti zdobenej v tejto palete. Paleta zelene je pomerne rozsiahla a každý odtieň má svoje vlastné poznámky, ktoré do určitej miery ovplyvňujú ľudské podvedomie, a to:

- Odtieň modrej dodáva pokoj, zmierňuje emocionálne napätie;
- Malachit s olivami má pozitívny vplyv na zníženie chuti do jedla, čo je možné pozorovať u ľudí, ktorí zápasia s nadváhou;
- Trávny tón interiéru s prítomnosťou červených inklúzií pomôže získať sebadôveru, prispôsobí sa prekonaniu životne dôležitýchprekážky;
- Pistácie a mäta pomáhajú relaxovať a dodávať pohodlie a pokoj do atmosféry.

Majitelia priestranných obytných miestností často používajú vynikajúce smaragdové, ihličnaté a tmavo tyrkysové odtiene v interiéri, ktoré sú ideálne prispôsobené klasickému štýlu. Naplňujú interiér atmosférou luxusu a vznešenosti, ale zároveň nesú určitú závažnosť.

Kombinácia s inými farbami v interiéri

\ t

Aby sa interiér stal zelenou farbou, je potrebné pripomenúť, že predávkovanie palety môže poškodiť dojem. Okrem určitého odtieňa je potrebné zvoliť tie správne farby, ktoré vytvoria najúspešnejšie kombinácie.

Zelená s bielou

\ t

Biela farba - univerzálna. Je dokonale kombinovaná s absolútne ľubovoľnou paletou a má schopnosť výrazne zmäkčiť partnera. Kombináciou snehobielej bielej s trávnatou, môžete získať jemné a svetlé prostredie av tomto tandeme môžete použiť svetlé aj bohaté odtiene.

Zelená s čiernym

Na dosiahnutie účinku ideálneho spojenia zelených a čiernych je veľmi ťažké. Problém je v tom, že samotná farba živice vyzerá dosť ponurá a na zelenkastej palete je táto funkcia nezisková. V tomto prípade návrhári odporúčajú pridať jeden alebo dva kontrastné satelity. Napríklad zelený a čierny nábytok dokonale zapália bielu povrchovú úpravu alebov kombinácii s dreveným nábytkom, podlahy pod drevom.

Zelená s hnedou

Zelená a hnedá vytvorí krásny pár - sú najbližšie k sebe v prírodných podmienkach, ktoré sú dobre zobrazené v obytných zónach. V tomto prípade sa nemusíte starať o to, ako distribuovať farby - úloha hnedých tónov bude tvorená skrinkovým nábytkom, mäkkou pohovkou s štvorcovým čalúnením a dizajnom povrchu podlahy s laminátovou alebo parketovou doskou. Zelená vytvorí hlavné pozadie stien, môže byť prítomný v textíliách a výzdobe.

Zelená so žltým

Šťavnatá kombinácia v interiéri so žltou paletou dodáva atmosfére veselú, jasnú atmosféru. Najčastejšie je takáto kombinácia pridelená na miesto v škôlkach a kuchyniach. Solárna farba dokonale zapĺňa nedostatok svetla v malých miestnostiach, čo je jeho hlavnou výhodou. Zvlášť dobré je duo tónov vybraných z jedného sortimentu, napríklad olivy s jesennou žltou farbou. Ak chcete dodať vnútornému teplu a energii, ako aj urobiť ju úplnejšou, pomôže to oranžová farba, ktorá je všeobecne vhodná pre každú miestnosť. To môže byť prítomný ako jasný akcent fragmenty, ktoré robia atmosféru obzvlášť farebné.

Zelená s modrou

Pred niekoľkými desaťročiami sa kombinácia modrej a zelenej farby v dizajne obývacej izby považovala za znak zlého vkusu alebo úplnej neprítomnosti. Dnes sa hrá s rôznymiodtiene, môžete vytvoriť harmonické harmonie, ktoré naplnia interiér modernitou alebo sa ponorí do retro. Zvláštnosťou správneho tandemu je správny výber, keď je jedna farba nasýtená a druhá je tlmená. Napríklad žiarivo zelená farba vyzerá priaznivo s „zamlženou“ modrou. Na pozadí jasnej modrej palety budú mladí zelení hrať krásne.

Zelená s červenou

Úplne nečakaný, bohatý dizajn miestnosti sa získa zmiešaním zelenej farby s purpurovou paletou. V tejto aliancii bude dominantná farba červená a trávnatá vytvorí dobré kontrastné pozadie, pričom si zachová špeciálnu expresivitu. Kombinácia karmínovej palety s olivovou, ktorá prináša kúsok ovocného sadu do interiéru, vyzerá výnimočne. Ak sa zdá, že takáto miestnosť je presýtená, situáciu môžete zmierniť pokojnejšími tónmi - bielymi, smotanovými, žltými atď.

Riešenia pre miestnosti

\ t

Najlepšie je hovoriť o kombinovaní zelenej farby s inými farbami pomocou príkladu moderných interiérov. Každá obývacia izba má svoje vlastné funkčné členenie, kde je tejto farbe dané určité miesto. Je zriedkavé nájsť interiéry, kde je trávnatá škála prítomná vo všetkom - vo výzdobe, nábytku a textíliách, pretože takáto miestnosť bude vyzerať skôr uzavretá a „ťažká“. Pozrime sa na príklady rôznych miestností, ktoré môžu byť prítomné.

Zelená v obývacej izbe

CS pomocou správneho riešenia môžete dokonca premeniť najmenšiu obývaciu izbu na priestrannú halu. V tomto prípade hovoríme o prítomnosti zelenej palety ako samostatných prvkov, textilu, stropu; nástenné dekorácie a nábytok sú prezentované v jasnejšej farbe. Ak to znamená bohatšie množstvo zelenej palety, môžete usporiadať stenu v páse, ktorý kombinuje svetlo olivový s bielou. Zároveň je jedna zo stien vyzdobená v tmavej farbe, ktorá kladie hlavný dôraz na interiér. Stojí za zmienku, že táto technika umožňuje vizuálne "zvýšiť" strop.

Ak chcete vytvoriť pokojný, pokojný a zároveň vzdušný interiér, môžete použiť kombinácie jasných odtieňov zelenej, hladko prúdiacej do slnečného žltého gamutu.

Zelená v spálni

Interiér spálne v zelenej farbe je tvorený podľa princípu: zelené obloženie - záclony a posteľ inej farby a naopak, obloženie akejkoľvek (najlepšie svetlej) palety bude vyzerať originálne so zeleným textilom. Svetlá trávnatá paleta je najlepšie kombinovaná s bielou, hnedou, béžovou. Hlboké modré a modré tóny úspešne dopĺňajú modrú a béžovú škálu odtieňov. Akcentom interiéru môže byť kontrastná stena v blízkosti čela postele, ozdobená fotografickými tapetami, obrázkom alebo fotogalériou.

Zelená farba v interiéri kuchyne

\ t

Kuchynský priestor zelenou farbou je možné ozdobiť v rôznych variáciách. Najčastejšiezelená paleta je reprezentovaná náhlavnou súpravou a dekorácia je vyrobená v jasných farbách. Vynikajúca kompatibilita zelenej s hnedou a žltou vytvorí svetlý nenápadný interiér, kde bude na pozadí nábytku prítomná trávnatá paleta ako akcenty. Lesklý strečový strop z pistáciového tónu, ako aj zástera nad pracovným priestorom s kvetinovým obrazom, môže byť ozdobou. Dobrým riešením pre dizajn malých kuchýň bude sada s bohatou zelenou spodnou časťou a bielym vrchom. Táto kombinácia prispieva k vizuálnemu nárastu priestoru.

Zelená farba v interiéri detskej izby

V škôlke je potrebné použiť kombinácie zelenej palety so svetlou farbou - bielou, béžovou, krémovou. V tomto dizajne bude miestnosť vyzerať oveľa jasnejšie a priestrannejšie. Starostlivo musí byť s farbami, ako je bažina-olivový, jasne zelená. Môžu byť aplikované v interiéri fragmentárne, ako dekor alebo dekoráciu jednej zo stien. Nadmernosť týchto tónov vytvorí pre dieťa depresívnu atmosféru.

Zelená je univerzálna. Môžu zariadiť izbu pre chlapcov aj dievčatá. V tomto prípade sa deti často rozoznávajú, vyberajú si konkrétny predmet. Napríklad pre chlapca by to mohla byť futbalová miestnosť a dievča, rozprávkový les.

Zelená farba interiéru kúpeľne

Pre kúpelňu je lepšie zvoliť bielu farbu v satelitoch, čo je v prípade satelitov lepšieVyplňte atmosféru priestrannosťou a sviežosťou. Bude tiež vyzerať dokonalý dizajn s pomocou svetlých a tmavých odtieňov, harmonicky sa odrážajú medzi sebou. Je dôležité, aby ste to nepreháňali bohatou paletou - mal by byť prítomný v interiéri ako akcenty, hlavnou výhodou sú svetlé trávnaté farby. Krásny ušľachtilý interiér je možné získať kombináciou olivového a hnedého. Elite pridá aktuálne populárnu mozaiku dlaždíc, čím vytvorí blikajúci efekt.

Zelená na chodbe

Pri výbere zelenej palety pre chodbu, zvážte jej veľkosť - v skromných a úzkych izbách je lepšie použiť pistácie a mäty odtiene povrchovej úpravy. Vo veľkých chodbách môžete experimentovať s intenzívnejšími tmavozelenými tónmi, najmä keď chodba má neštandardné formy. Vizuálne, môžete zväčšiť priestor pomocou hry kontrastov, zdobenie s mäkkými svetlými farbami a tmavé možno použiť ako inklúzie. Možno, že použitie rôznych svetlých farieb v akcenty detaily interiéru, ktorý prinesie tóny veselej odrody v pokojnej atmosfére.

Aké farby zelená zhoda - foto

Z uvedeného možno vyvodiť záver, že zelená farba je krásna vo všetkých svojich prejavoch. Nádherná kompatibilita s inými farbami zapĺňa interiér pozitívnymi, radosťovými, šľachtickými tónmia originality. V našej zbierke fotografií nájdete viac dizajnérskych riešení pre použitie zelene v dizajne bytových priestorov. Učte sa a buďte inšpirovaní. Šťastné prezeranie!