Aké farby sivá zodpovedá: 90 nápadov

Šedá v modernom interiéri získava veľkú popularitu. Je to typické pre dizajn mnohých štýlov, ktoré sa čoraz viac objavujú v našich domácnostiach. Šedá je schopná zohrávať významnú úlohu v interiéri, používa sa ako povrchová úprava pre vertikálne a horizontálne povrchy, alebo sa stáva nenápadným doplnkom s dôrazom na jas nábytku a dekoru. Dôležitým bodom je správny výber sprievodných farieb, ktoré budú schopné kompenzovať otupenosť palety popola a zdôrazniť jej prednosti.

Vlastnosti sivé

Zdanlivo úplne svetské ja, sivá farba je vlastne veľmi mnohostranná. Je založený na bielej a čiernej, ale stále existuje veľa nečistôt modrej, zelenej, žltej a iných odtieňov, ktoré dramaticky rozširujú rozsah palety. Najobľúbenejšie odtiene možno nazvať oceľ, cín, farba mokrého asfaltu, antracitu, atď. Paleta popola môže vytvoriť inú náladu situácie - robiť obchodné poznámky alebo príjemnú atmosféru krbu. Použité farby v interiéroch rôznymi spôsobmi. Nástenné dekorácie v odtieňoch šedej, či už textúrované tapety alebo maľby - časté rozhodnutie moderného dizajnu. Zvlášť dobré je taká recepcia v štýle minimalizmu, high-tech a podkrovia, kde sa stenami šedej tehly alebo zdobené "pod betónom" stávajú vrcholmi.

Nábytok vo farbách popola vyzerá diskrétne a elegantne, nielen mäkké kreslá a pohovky, ale aj drevené predmety. K tomuak však použijete vrstvu sivej farby, môžete si vlastnými rukami vytvoriť efekt starnutia, ktorý je relevantný v mnohých smeroch. Výrazným prvkom situácie môže byť kombinácia rôznych odtieňov šedej v nezvyčajnej forme.

Zaujímavosťou je, že strop natretý v tmavosivej farbe sa javí ako opticky vyšší a priestrannejší, ako keby sa rozpúšťal na výšku. Dekoratívne prvky môžu byť reprezentované vzorovanými podložkami, záclonami, kobercami, štýlovými soškami, vázami atď.

Kombinácie s inými farbami

\ t

Existuje mnoho možností kombinovania sivej s inými farbami. Dokonale ladí s takmer všetkými tónmi dúhy, zdôrazňujúc ich výraznosť a zmäkčujúcu agresivitu.

Biela so sivým

Snehobiely prídavok do sivej môže výrazne „povzbudiť“ situáciu, urobiť ju priestrannejšou, vhodnou na vizuálne vnímanie. Tu je potrebné vziať do úvahy, že biela patrí do studených tónov, takže ak je miestnosť otočená na sever a má slabé osvetlenie, je lepšie použiť také tóny ako mliečny, krémový, béžový. Nezasahujte do interiéru a farebných škvŕn vo forme dekoratívnych prvkov.

Čierna so sivým

Keďže šedá je medzi čiernymi a bielymi paletami, kombinácia týchto farieb sa dá nazvať najúspešnejšou. Takéto interiéry sú plné lakonicizmu a milosti. Ak sú prítomné aj iné farby, popol a sivá prispejú k odstráneniu agresie.a jas. Čierne odtiene interiéru vždy vyzerajú slušne a zdôrazňujú bohatstvo majiteľa. Šedá - sú hlavnými farbami, proti ktorým vynikajú prvky čierneho akcentu nábytku a dekorácií. Je pozoruhodné, že vďaka jednote palety môžu tieto farby plynulo prúdiť do seba bez vytvárania ostrých prechodov.

Červená sivá

Najjasnejšia dvojica sa získa v spojení s šarlátovou paletou, kde paleta popola plní úlohu farby a upokojuje agresiu červenej. Je povolené používať rôzne odtiene, napríklad tie najtmavšie, ako napríklad uhlie. Zároveň je červená v interiéri prítomná v minimálnom množstve, čím sa vytvárajú akcenty: červený koberec a vankúše v spálni, čalúnené kreslá v obývacej izbe, dekorácie na stene, atď. nastavenia.

Modrá so sivým

Kombináciou odtieňov šedej a modrej (modrej) môžete vytvoriť akýkoľvek štýl interiéru s poznámkami klasiky klasiky a elegancie. Aby interiér získal prísnejší, chladnejší vzhľad a zároveň pohodlné, je potrebné zvoliť si bohaté farby. Tento dizajn je typický pre obývacie izby a manželské spálne, kde vládne mier a poriadok. Často sú takéto interiéry naplnené vzormi a ornamentmi, ktoré robia zábavnú rozmanitosť.

Zelená so sivou

Menej častékombinácia šedej a zelenej v interiéri, aj keď to vyzerá celkom pohodlne a nenápadne, bez ohľadu na to, aké odtiene sú prítomné. Dizajn popola zostáva základom, ktorý kladie dôraz na zelené prvky. Dobrým spôsobom, ako do atmosféry pridať viac tepla, je pridanie žltých poznámok, napríklad pomocou mäkkého svetla zo svietidiel.

Žltá sivá

Slnečná žltá a oranžová paleta dokonale dopĺňa sivú akcenty. Môže to byť mäkký nábytok, osvetlenie, textil. Jedna zo stien, naplnená žltou farbou, môže vizuálne rozšíriť priestor. Takéto techniky prispejú k vytvoreniu príjemného chaotického prostredia, ktoré zároveň vyzerá celkom harmonicky a rôznorodo. Neodporúča sa úplne vyplniť steny žltou alebo oranžovou farbou, pretože interiér nakoniec spôsobí podráždenie.

Sivá farba v interiéri

Každá izba v byte má svoje vlastné funkčné zaťaženie, a preto si vyžaduje individuálny prístup k registrácii. Niekde prijateľné viacfarebné motívy, ale niekde - diskrétny dizajn. Ďalej sa pozrieme na najlepšie nápady, ako „vyrovnať“ sivú farbu v jednom alebo v inom interiéri.

Obývacia izba

V hosťovských izbách je sivá vo väčšine prípadov použitá ako základňa - steny, pre ktoré sa používajú stropy, alebo sa používajú podlahy s popolom. Vydajte to isté políčko, môžetepustiť sa do zavedenia jasnejších farieb, ako keby sa zobrazovali na plátne ich preferencie v domácom zlepšení. Pozoruhodne na tomto pozadí v obývacej izbe bude vyzerať jasne modré, červené, žlté detaily, ktoré možno nájsť v nábytku, textilu. To bude vyzerať veľkolepé rôzne vzory, ozdoby, s dôrazom na ľahkosť a originalitu dizajnu. Ak si podlahu usporiadate pod svetlým drevom a stropy sú ponechané v bielej farbe, môžete miestnosť vizuálne vizuálne rozšíriť.

Spálňa

Predpokladá sa, že sivá paleta má upokojujúci účinok na duševný stav osoby, a preto v miestnosti pre ostatných to bude dobré rozhodnutie. Najmä farba je vhodná pre aktívnych ľudí, ktorým sa po náročnom dni často stáva ťažké relaxovať a zaspať. Dobrými spoločníkmi budú žltá, modrá a zelená farba, ako aj pastelové odtiene, ktoré prinesú mier a harmóniu. Aby sa interiér nestal prázdnym a matným, môžete ho diverzifikovať vzorovanou tapetou, originálnym nástenným panelom alebo fotogalériou. Biely nábytok a textílie urobia miestnosť vzdušnejšou a svetlejšou.

Detská izba

Sivá bude vyzerať skvele v interiéri detskej izby v kombinácii s kontrastnými farbami a vzorovanými povrchmi. A farba je rovnako vhodná pre dievčenské komory a chlapčenské obydlia. Získanie svetlý nábytok, záclony, farebné hračky umožnívyzdobiť interiér, aby bolo výraznejšie.

Kuchyňa

V prípade rýchlo znečisteného kuchynského priestoru môže byť najlepším riešením sivá farba. Nepriťahuje pozornosť a stáva sa vynikajúcim zázemím pre svetlé fasády kuchynského setu. Prietok bieleho povrchu stropu v striebornom dekore steny, ktorý je kombinovaný s teplou grafitovou dlažbou, vyzerá skvele. Táto technika prispieva k vizuálnemu nárastu priestoru a je dobrým základom pre umiestnenie bielej kuchynskej linky. Vyzerá skvele design kuchynská zástera šedá mozaika dlaždice. Farebné náčinie, zelené kvetináče a iné dekoratívne prvky pomôžu doplniť dekor.

Predsieň

Sivá výzdoba chodby je vhodná pre priaznivcov racionálneho využívania priestoru. Pre malú miestnosť budú svetlosivé tóny správnym rozhodnutím na zefektívnenie situácie. Aby sa interiér stal zaujímavejším a rozmanitejším, môžete použiť farebné dekoratívne prvky, nábytok s textúrovaným vzorom, živé kvetináče a veľké zrkadlá, ktoré tiež pomáhajú vizuálne rozšíriť priestor. Tu je lepšie zdržiavať sa na kontrastných poschodiach piesočnatých alebo hnedých odtieňov.

Kúpeľňa

Keramická dlažba, ktorá je najpraktickejšou alternatívou, je najlepším riešením pre zdobenie stien v kúpeľniach v šedých odtieňoch. Jej brilantnýpovrch z kameňa, kovu alebo mramoru nielenže ozdobí interiér, ale vytvorí aj zrkadlový efekt. Vhodnými sprievodnými farbami budú zelené a hnedé tóny ako najprirodzenejšie. Zlatá paleta je schopná dodať úplne očarujúci vzhľad.

Kombinácie so sivou - foto

V súhrne možno povedať, že sivá dokonale zapadá do moderných interiérov. Keďže je nepostrehnuteľný, dáva priestor potrebnému svetlu, vzdušnosti, pričom sa kombinuje so širokou paletou paliet. Ak sa chcete dozvedieť viac o výhodách odtieňov popola v dizajne obytných priestorov, odporúčame navštíviť fotogalériu, ktorá obsahuje najlepšie zábery z hotových riešení. Šťastné prezeranie!