Aké farby modrý zápas: 95 nápadov

Modrá paleta vám umožňuje vytvoriť tie najneobvyklejšie, útulné, štýlové interiéry, ktoré dávajú miestnosti osobitnú eleganciu a eleganciu. Podľa koloristov, takmer všetky odtiene modrej môžu upokojiť, stlmiť emocionálne výbuchy a organizovať myšlienky. Na základe toho môžeme bezpečne povedať, že paleta je ideálna na zdobenie domácich interiérov, kde by mala vládnuť atmosféra tepla, pohodlia a harmónie.

Vlastnosti v interiéri

Táto farba má významný vplyv na duševný stav osoby: upokojuje sa, umožňuje zbierať myšlienky a sústrediť sa. Túto paletu pre interiérový dizajn častejšie vyberajú kreatívni ľudia. Ultramarín je schopný rozšíriť miestnosť, ale zároveň prináša dotyk chladu. Pre izby orientované na juh sú použiteľné aj najchladnejšie tóny modrej palety nevädze av dizajne severných miestností je lepšie použiť teplejšie.

Paleta chrpy má približne 180 ton (podľa stupnice Panton). Rozsah prúdi od polnoci-modrá blízko k nemu, ultramarínový k viac zelenej - k tónu pruskej modrej a tyrkysovej. Tmavé odtiene sú vhodné, napodiv, v malých miestnostiach. Zdá sa, že rozpúšťajú rohy a steny, čím sa situácia stáva pohodlnejšou. Vo veľkých miestnostiach je lepšie používať modré, neba, svetlé chrpy-modré farby a tmavé farby na vytvorenie zvýrazňujúcich detailov (záclony, obláčky, maľby).

Pri plánovaní návrhu miestnosti musíte venovať osobitnú pozornosť osvetleniu. Nie je dosť jedného svetelného zdroja, najmä ak je miestnosť veľká. Môžete doplniť centrálny luster s bodovými svietidlami, nástennými svietidlami a stojacími lampami.

Aké farby to zodpovedá

Aby sa vytvorila požadovaná atmosféra pokoja, pokoja a zároveň diverzifikovala interiér, je dôležité zvoliť správnu paletu farieb. Ďalej zvážime, aké tóny spája azúrová gama a ktorá z týchto symbióz môže vyjsť.

Biela s modrou

Kombinácia modrých farieb so snehobielou paletou poskytuje úžasný efekt, ktorý dodáva atmosfére sviežosť a priestrannosť. Biely prispieva k vizuálnej expanzii priestoru, ktorý sa stáva dobrou voľbou v malých miestnostiach. Túto kombináciu možno často nájsť v klasickom, modernom a stredomorskom štýle a pre zbor Provenza je typický jasnejší modrý tón. Snehovo biela farba často dokresľuje povrch a modrá zvýrazňuje jas nábytku a okien, hoci iné možnosti nie sú vylúčené.

Romantická povaha bude určite ako kombinácia modrých stien a belavého povrchu stropu, čím sa vytvorí osobitná atmosféra tandemu vody a nebeských prvkov. Ale nezabudnite, že svetlomodré tóny vytvoria chladnú atmosféru, preto, aby sa interiér oteplil, zafír môže byť nahradený mäkším odtieňom, napríklad tyrkysovým.

Zelená s modrou

Trávnatá paleta súvisí s azúrovou farbou, takže táto kombinácia bude najviac uvoľnená. V minulosti existovalo pomerne málo oponentov takého odboru, ktorý to považoval za úplnú absurditu, ale dnešné interiéry sú pripravené privítať taký tandem, ktorý môže priniesť určitú hĺbku a harmóniu do atmosféry. Tajomstvo spočíva v blízkosti týchto farieb prírode, čo má pozitívny vplyv na ľudskú psychiku. Okrem toho, zelené a modré farby sú veľmi milujú deti - môžu navrhnúť detskú izbu pre dievčatá aj chlapcov. V dizajne spálne si môžete vybrať mäkšie odtiene, aby ste vytvorili pokojnú teplú atmosféru.

Červená s modrou

Bolo by ťažké predstaviť si kombináciu takýchto protiľahlých paliet v interiéri ako šarlátový a nebeský, ale tiež sa to deje. Červená nesie určitú dôveru, nutkanie konať, a modré, naopak, upokojuje a upokojuje. Aby sa takýto protiklad vyrovnal, často sa do modro-červeného vnútra, ktorý pôsobí ako druh katalyzátora, zavádza snehovo biela paleta.

Návrhári poznajú jeden trik: nálada dvojfarebnej miestnosti závisí do značnej miery od toho, ktorá farba je dominantná. Z toho vyplýva, že v prípade, že návrh viac modré tón, miestnosť bude vyzerať chladnejšie, a dominancia šarlátovej prinesie poznámky tepla a pohodlia.

Čierna s modrou

Dizajn miestnosti v čierno-modrej farbe je zriedkavý. Sivosť môže výrazne zdôrazniť chlad modrej, takže toto spojenie je kontraindikované v malých miestnostiach. Je však možné experimentovať v priestranných izbách, najmä ak hovoríme o dizajne miestnosti v ultramodernom smere. Hlavné pozadie je modré a jeho rôzne odtiene, napríklad azúrové a sivé tóny, vyzerajú príjemne a teplo. Čierna môže byť tiež reprezentovaná natívnymi, ale ľahšími podtónmi (sivá, ashen). Zmiernenie chmúr situácie pomôže navrhnúť povrch podlahy pod stromom, ako aj ľahké textílie.

Žltá s modrou

Nie každý sa odváža vyzdobiť modro-žltý interiér miestnosti - je neodmysliteľnou súčasťou prívržencov tolerancie a vzrušenia, pretože kombinácia je dosť strmá a nasýtená. Dizajnéri odporúčajú používať viac azúrových motívov v interiéri a pomocou slnka vytvárať teplé akcenty. Aj keď nie je vylúčená iná možnosť, keď žltá bude základom pre dokončenie miestnosti. A je lepšie prebývať na jeho mesačných odtieňoch, proti ktorým bude polnočný modrý čalúnený nábytok skvele vyzerať.

Oranžová s modrou

Ide o skutočne krásnu zmes farieb, ktorá dodáva interiéru priateľskú a pokojnú atmosféru. To je veril, že oranžový tón je schopný stimulovať vývoj a predstavivosť dieťaťa, takže paleta je častov dizajne detí. Vo veľkých interiéroch s pomocou rôznych odtieňov (piesok, modrá a modrá) vytvárajú úžasné stredomorské, plážové interiéry. Pre izbu v námornom štýle, môžete zostať na jasných prírodných farbách.Rozdiely prísnosti a pevnosti sa prejaví s dominanciou v dizajne tmavomodré tóny a ohnivé akcenty.

Hnedá s modrou

Farba stromu vyzerá skvele na zafírovom pozadí. Dôraz sa tu kladie na odtiene: tmavo hnedé farby môžu zhoršiť chlad modrej, takže v malých miestnostiach by ste mali zvoliť tlmené tóny oboch paliet. Priestranné izby budú vyzerať krásnou kombináciou akéhokoľvek modrastého odtieňa s tmavým drevom.

Modrá v rôznych interiéroch

Pri zdobení miestnosti alebo miestnosti je potrebné zohľadniť funkčnú osobitosť miestnosti, jej rozmery a vlastnosti. Ďalej sa pozrieme na to, ako sa modrá farba môže podieľať na dizajne rôznych interiérov.

Obývacia izba

Na vytvorenie príjemnej atmosféry obývacej izby v azurovej farbe je lepšie použiť niekoľko odtieňov. Povrchová úprava môže byť vykonaná v svetlejších odtieňoch, proti ktorým bude tmavý nábytok pôsobivý. Vzhľadom k tomu, miestnosť by mala byť pohodlná a svetlá, môžete pridať bielu paletu do interiéru.

Modré steny budú vynikajúcou kulisou pre živé obrazy a plagáty. Bude to vyzerať dobrý drevený nábytok a masívny krb. vytvoriťÚtulná príjemná atmosféra v malej obývacej izbe je možná pomocou tmavých podtonov. Šplouchanie dreva v nábytku a farebných dekoratívnych vankúšikov vytvára špeciálny duch domáckeho tepla, ktorý prispieva k priateľskej konverzácii.

Spálňa

Svetlomodré tóny povrchovej úpravy pomáhajú opticky zväčšiť priestor v spálni, robiť si poznámky o rannom chlade a pokoji. Celkový modrý povrch stien je spojený s nekonečnou nehou pocitov a viac kontrastných tónov prináša do vnútra určité množstvo rôznorodosti. Tmavý dizajn spálne vyberajú ľudia, ktorí vedú aktívny životný štýl - zafír, ultramarínové farby sú nabité energiou. Na pozadí príjemnej modrej, živé rastliny vyzerajú vynikajúce, ktoré naplnia atmosféru sviežosť a ľahkosť, a biele textílie dávajú určitú beztiažnosť do vesmíru.

Detská izba

Na základe kobaltovej a bielej farby môžete v detskej izbe vytvoriť úžasný morský štýl, v ktorom snehobiely plachty lode plávajúcej do vzdialených túr budú lietať proti azúrovým stenám. Hnedo-pieskový povrch podlahy zvýši prímorskú krajinu a dodá celkovú prirodzenosť obrazu. Takáto miestnosť bude pre každého chlapca skutočnou radosťou.

Ak sa miestnosť pripravuje na dievča, môžete pridať do dizajnu ružovú, zelenú, bielu farbu, ktorá bude prítomná v textíliách a nábytku. Vyzerá to skvele na povrchu stropu, napodobňujenebeský povrch s mrakmi. Ak chcete, aby miestnosť bola teplá a radostná, môžete dekor zladiť zelenou, žltou paletou.

Odtieňové farby môžu byť v miestnosti prítomné ako doplnok, napríklad vo forme hračiek, textílií, kobercov atď. Je potrebné vziať do úvahy, že žiarivo modrá farba je vhodná pre izby tínedžerov a pre malé deti je vhodnejšie usporiadať si dom v modrastej palete.

Kuchyňa

Pri výrobe kuchynskej miestnosti je potrebné zohľadniť skutočnosť, že modrá pomáha znížiť chuť do jedla. Preto, ak nechcete schudnúť v blízkej budúcnosti, je lepšie sa vyhnúť jej používaniu v jedálni. Tmavé odtiene môžu byť prítomné v textíliách (záclony, obrusy), na jednej zo stien alebo čiastočne zdobia kuchynský set.

Vo všeobecnosti sa odporúča, aby sa celková povrchová úprava vykonávala svetlými farbami. Nasýtené tóny zafíru alebo ultramarínovej chuti sú charakteristické pre steny priestranných kuchýň. V tomto prípade sú dokonale riedené bielym alebo krémovým setom v kombinácii s drevenou podlahou.

Stojí za zmienku, že drevo je dosť teplý a príjemne vyzerajúci materiál, ktorý sa dobre hodí k modrej farbe, takže drevený nábytok v kuchynskej miestnosti môže byť nákladovo efektívnym riešením, ktoré vám umožní riediť chlad palety.

Predsieň

V malej miestnosti chodby sa odporúča nepoužívať modrú farbu vo veľkých množstvách a určite ju riediť svetlými farbami. Veľký spojenec budebiela krémová paleta, ktorá môže byť prítomná vo väčšine dekorácií a nábytku. Nezasahujte a farebné akcenty, ktoré urobia rozmanitosť, urobia dizajn ľahkým a nenápadným. Jedným z vrcholov dizajnu modrej chodby je dobre naplánované osvetlenie, pretože vo väčšine prípadov nie je žiadne prirodzené svetlo a miestnosť môže mať chladný ponurý vzhľad.

Kúpeľňa

V kúpeľni bude množstvo modrej farby určené veľkosťou miestnosti. Vzhľadom k tomu, že kúpeľňa má zvyčajne malú veľkosť, ultramarínová paleta môže byť prítomná v textíliách, svetelných vzoroch stien, nábytkových prvkoch a dokonca aj v inštalatérstve. Hlavnou výhodou sú biele tóny, ktoré vizuálne rozširujú miestnosť, čím sa stáva ľahšou.

Mozaika na stenách, ktorá kombinuje viacfarebné inklúzie modrej palety a bielej, béžovej, zelenej farby, vyzerá jednoducho a elegantne. Dobrým riešením by bolo použiť niekoľko odtieňov vo výzdobe stien, napríklad tmavo modré dno, tyrkysové top v tandeme s bielym stropom pomôže vizuálne zvýšiť výšku stien a rozšíriť priestor.

Kombinácie s modrou farbou - foto

Zhrnutím všetkých uvedených skutočností možno poznamenať, že modrá farba môže výrazne zmeniť interiér každej miestnosti. Mnohé z jeho odtieňov, aby ste sa psychicky priblížili k prírode, cítili krásu nebeských a morských šírok, čo má pozitívny vplyv na emocionálnestav. Ďalšie riešenia pre použitie modrej palety v interiéri nájdete v našej galérii. Šťastné prezeranie!