Aké farby fialová zhoda: 75 nápadov

Luxusné, majestátne, ušľachtilé, inšpirujúce pre kreatívne experimenty - to je to, čo fialová farba vyzerá v interiéri. Je nezvyčajne rôznorodá, má bohatú paletu odtieňov a odtieňov, s pomocou ktorých sú predstavené najneobvyklejšie dizajnové riešenia. V moderných interiéroch sa táto farba stáva čoraz bežnejšou - súčasná generácia je náchylná na odvážne experimenty, ktoré prinášajú vynikajúce výsledky. Tak, ako efektívne môže vyzerať dizajn interiéru v tónoch baklažánu a aké sú spôsoby jeho kombinácie, budeme čítať v tomto článku.

Fialové znaky

Fialová paleta vám umožňuje vytvoriť najpozoruhodnejšie interiéry. Už dlho sa verí, že spektrum týchto nasýtených tónov nesie určité množstvo mysticizmu, preto sa liečitelia často obliekajú do takýchto odevov. V modernej psychológii existuje teória, že odtiene palety baklažánu môžu mať upokojujúci účinok, poskytujú pokojný spánok a depresiu.

Fialová, hoci uznávaná ako jedna z najzložitejších, je uprednostňovaná dizajnérmi, ktorí ju používajú na vytvorenie veľkolepého nábytku. Spomedzi štýlov, v ktorých sa najčastejšie vyskytuje, môžeme spomenúť high-tech, minimalizmus, pop art, moderné i východné smery. Pri registrácii by ste mali venovať pozornosť niektorým pravidlám, a to:

- Fialovú paletu je potrebné riediť jedným alebo dvoma tónmi;
- Teplé odtiene vizuálne zmenšia miestnosť,experimenty sú preto vhodné v miestnostiach s vysokými stropmi, veľkými oknami a dobrým osvetlením;
- Nemôžete kombinovať baklažán podlahy a strop.

Treba tiež vziať do úvahy, že v malých miestnostiach by sa v dekorácii nemali vynášať tmavo fialové tóny - mal by sa uprednostniť malý prízvuk. Pokiaľ ide o celkové byty - tu môže byť fantázia obmedzená len na správny výber priľahlej palety.

Farebné kombinácie

Je ťažké predstaviť si miestnosť, v ktorej by sa dekorácia, nábytok a textílie zhotovovali v rovnakom tóne, a preto by sa prítomnosť fialov v interiéri mala posudzovať v kombinácii s „natívnymi“ odtieňmi a s úplne kontrastnými farbami. Paleta baklažánu sa rodí v dôsledku miešania modrých a červených tónov, takže fialová bude v harmónii v duete s jedným z nich av trojici. Nové odtiene sú výsledkom prevahy šarlátových alebo modrých tónov. Napríklad fialový odtieň vzniká, keď je viac červenej farby a baklažánu - s väčšou dávkou modrej. Na fotografii nižšie vidíte paletu fialových paliet.

Fialová s bielou farbou

\ t

Univerzálna biela paleta bude ideálnym partnerom pre akúkoľvek kombináciu. Žiadna výnimka a fialová v rôznych variáciách. Biela dokonale zdôrazňuje a dopĺňa bohatstvo aj tých najjemnejších farieb, nehovoriac o bohatých farbách. Snehulienka bude vyzerať skvelenábytok na pozadí fialová obývacia izba dekorácie alebo luxusné baklažán set, kontrastujúce na bielom stene plátna. V každom prípade je dokonalá čistota liniek, čo potvrdzuje štýlovosť situácie.

Fialová s čiernou farbou

Najnáročnejšia zmes odvážnych nasýtených spektier, ktorá má pomerne silný energetický účinok. Kombinácia je inherentná skôr v gotických interiéroch než v modernom priestrannom minimalizme. Pomocou dekoratívnych techník však môžete situáciu zjednodušiť a uvoľniť. Táto kombinácia sa neodporúča používať v malých miestnostiach alebo riediť tmu svetlými farbami.

Fialová so žltou

Jasné slnečné svetlo žltej palety v kombinácii s fialovými prvkami vytvorí neprekonateľný zaujímavý mix. Pre dizajn je lepšie vybrať si bohaté citrónové žlté alebo zlaté tóny, ktoré vytvoria dokonalý tandem s tmavo fialovou farbou.

Fialová so zeleným

Najviac farebný, radostný a príjemne vyzerajúci interiér vyjde, ak sa fialové spektrum spojí s trávnatým. Fialové odtiene vyzerajú obzvlášť sviežo v kombinácii a pistáciová farba stien dokonale zahrá tmavý fialový mäkký nábytok bez zásahu iných farieb.

Fialová s oranžovou farbou

Príjemná kombinácia jemných fialových tónov s tučným písmomoranžové farby vytvoria vynikajúci súbor, najmä pokiaľ ide o detskú izbu. Pre výnimočné odvážne osobnosti bude kombinácia tria úspešná, kde hlavné pozadie bude mať fialový tón strednej intenzity ako cieľ a pridajte do neho oranžové a červené prvky nábytku.

Fialová farba v interiéri

Majitelia bytov, ktorí sa rozhodnú vyzdobiť svoje domovy v týchto tónoch vo forme týchto tónov, by mali začať epizodickou prítomnosťou v interiéri, napríklad ako svetlé akcenty. V obývacej izbe ju môžete ozdobiť odtieňmi jednej zo stien, umiestniť mäkké čalúnené stoličky alebo kreslá v nenápadnej fialovej farbe, pridať rovnaké dekoračné predmety, ozdobné vankúše. V spálni sa bude v textíliách úspešne hrať nota palety baklažánu. Správnym riešením by bolo umiestniť nasýtené prízvukové objekty do priestoru tak, aby neboli sústredené v jednej zóne.

Obývacia izba

V priestrannej obývacej izbe bude farba vyzerať skvele v tandeme s bielou paletou - hlavnou farbou povrchovej úpravy. Ak chcete zdôrazniť farebné slivky, tmavo fialové alebo fialové palety, môžete použiť čalúnený nábytok, záclony na okná, podlahy fleecy koberec, odráža bohatstvo interiéru. Špeciálna elegancia a luxus budú zobrazovať zlatý luster.

Jedným zo zaujímavých moderných variantov je maľovanie jednej zo stien fialovými farbami. Okrem toho táto technika prispieva k vizuálnemu nárastu priestoru, majestátnosti situácie.Povrch stropu môže byť tiež orámovaný v spektre baklažánu, ak používate lesklý strečový film. Keď sú lampy zapnuté, bude hrať s krásnymi zvýrazneniami.

Spálňa

V miestnosti, kde si najviac chcete oddýchnuť a oddýchnuť si po náročnom dni, je veľmi dôležité zvoliť správny farebný sprievod. V tomto prípade by ste sa mali rozhodnúť pre jemné lila alebo levandulové odtiene v kombinácii s krémovými, svetlosivými alebo belavými prvkami.

Ďalšie možnosti sú možné aj pre mladé a odvážne osoby, ktoré majú sklon prijímať mimoriadne rozhodnutia. Môžete zostať na tmavej palete baklažánu. Hlavná vec - "nie je to preháňať" s výplňou, je lepšie, že táto farba sa zúčastnila v dizajne občas (svetelné závesy, prehoz, koberec). Dokonale dopĺňa steny a nočné stolíky v slonovine.

Kuchyňa

Interiér kuchynskej miestnosti vyzerá veľkolepé s použitím tmavo fialových, levanduľových tónov. Najčastejšie sú kombinované so svetlou paletou - biela, smotanová, ale varianty a výraznejšie duety, napríklad s červenou, nie sú vylúčené, ako môžeme vidieť na príklade odvážnej podkrovnej kuchyne.

Spravidla sa používa jedna z dvoch metód navrhovania - ľahká povrchová úprava s lilac headsetom s lesklými fasádami, alebo naopak, vo farbe boxu miestnosti prevláda fialová farba. Osobitná pozornosť je venovaná zdobeniu zástery nad pracovným priestorom. Kresba na dlaždici výkresov sa zatvorívo farbe na spoločnú paletu, napríklad biele a fialové orchidey.

Detská izba

Farba je ideálna pre detskú detskú izbu aj pre mladú dámu. Mladšie deti ocenia kombináciu odtieňov fialovej s jasne žltými prvkami - v duete získate príjemný vzhľad, veselý a zároveň teplú, upokojujúcu kombináciu. To platí aj pre lila tandemy s oranžovou, ružovou a modrou. Pri navrhovaní miestnosti pre teenagera je lepšie riediť levanduľové spektrá šedou, bielou alebo béžovou paletou - takže dizajn získa viac funkcií pre dospelých.

Predsieň

Na chodbe by nemali používať tmavé farby. Ak je sála pomerne priestranná, môžete zariadiť svetlo fialové alebo fialové steny a strop, ale určite si zrieďte monotónnosť svetelnými prvkami (lampy s bielymi odtieňmi, nábytok zo slonoviny atď.).

Dnes sú malé chodby a chodby najčastejšie navrhnuté v minimalistickom smere s prevahou bielej. Avšak, aby sa zachovala harmónia so susednými miestnosťami zdobenými vo fialovej škále, môžete si obliecť jednu zo stien v príslušnom tieni, nainštalovať mäkké puf alebo lavičku, vybrať lampy s odtieňmi podobných farieb.

Kúpeľňa

Tu nemusíte nič vymýšľať - pretože farba bude dokonale kombinovaná so snehovo bielym potrubím. Zostáva len rozhodnúť, koľko saturácie a koľkov malej miestnosti potrebujete paletu baklažánu. Ak sa rozhodnete obliekať celú miestnosť, je lepšie zastaviť výber na farbe levandule, dbať na dobré osvetlenie.

Ako možnosť pre malé miestnosti - odstupňovaný dizajn s použitím slivkových alebo tmavofialových tónov v kombinácii so smotanou. Príjem pomáha vizuálne rozšíriť a "zvýšiť" parametre miestnosti, aby bolo ľahšie a romantickejšie.

Kombinácie s fialovou farbou - foto

Mnohé varianty dizajnu vo fialových farbách možno preskúmať na fotografii v našej galérii. Tu sú tie najlepšie dizajnérske práce, na základe ktorých si môžete vytvoriť svoj vlastný luxusný a jedinečný štýlový interiér. Šťastné prezeranie!