Aké farby červená zápas: 90 nápadov

Jasná a emocionálna červená farba je spojená s energiou a silou, má silný psychologický a fyziologický účinok na ľudskú psychiku. Je dokonca ťažké predstaviť si, ako môže šarlátová paleta ozdobiť interiér obydlia. Avšak profesionálni dizajnéri poznajú určité tajomstvá, ktoré vám umožňujú nasýtiť situáciu jasnými farbami a zároveň dosiahnuť úplnú harmóniu. Dôležitou podmienkou pre priaznivý výsledok je výber výhodnej kombinácie červenej palety s inými dúhovými odtieňmi. V našom článku sa pozrieme na to, aké farby môžete kombinovať červenú s príkladmi dobre navrhnutých interiérov.

Výhody a nevýhody červených interiérov

Ak sa rozhodnete riskovať a priniesť do vášho života šarlatovú paletu, najdôležitejšou vecou nie je preháňať ju svojím množstvom, aby nadmerné nasýtenie neviedlo k podráždeniu a depresii. Výhody červenej možno nazvať: zvyšuje emocionálnu a fyzickú aktivitu; robí poznámky slávnostnej atmosféry, najmä v kombinácii s bielou; použitím teplých farieb môžete vizuálne „zahriať“ miestnosť; Červená farba je spojená s luxusom a vysokými nákladmi.

Napriek všetkým uvedeným argumentom má prítomnosť červenej v interiéri svoje nevýhody. Nadmerné množstvo granátových tónov môže viesť k zníženiu účinnosti, nepriaznivo ovplyvniť nervový systém, takže musíte byť veľmi opatrní pri zavádzaní palety do dizajnu detskej izby.

Spektrum červenej farby je pomerne veľké a najčastejšie pre návrh obytného priestoru používajú jej odtiene, ktoré sú dosť veľké (fotografia zobrazuje hlavný zoznam teplých a studených tónov). Ideálne možnosti môžu byť: štýlová burgundská, jemná ružová, vínová červená, terakotová atď. V kombinácii s inými paletami môžete vytvoriť skutočné interiérové ​​majstrovské dielo.

Aké farby to zodpovedá

Kombinácia šarlátovej palety s inou farbou má svoje individuálne vlastnosti. Môžeme povedať, že červená sa dobre mieša so všetkými farbami dúhy, ale najmenej úspešná by bola únia s ružovým. Dekorácia v alochs je inherentná v orientálnych interiéroch, v našom vnímaní to bude vyzerať dosť protichodne.

Biela s červeným

Biela je právoplatne považovaná za klasiku a urobí perfektný pár akejkoľvek farby. Zjemňuje efekt farieb a robí situáciu pohodlnejšou a jasnejšou. Zároveň je potrebné vziať do úvahy, že čisto biely tandem zavedie nejaký formalizmus, takže môžete použiť mäkšie tóny smotany, mliečne alebo béžovej.

Zelená s červeným

Kombinácia zelenej a červenej vyzerá úplne prirodzene, pretože v prírode sa vyskytuje pomerne často: zrelé čerešňové bobule, maliny proti zeleným listovým lístkom, šarlátové ruže, atď. Dobrou voľbou by bola kombinácia olivovníkov a malín,svetlozelená s alizarínom. Môžete dať viac zelenej farby alebo pridať hnedú, béžovú paletu.

Oranžová s červenou

Orange je jedným z odtieňov červenej, takže táto kombinácia v interiéri vyzerá veľmi teplo a útulne. Zvlášť dobre vyzerala obývacia izba dekorácie v týchto farbách, keď je plná jasného slnečného svetla. Musíte byť veľmi opatrní pri vypĺňaní škôlky paletou, pretože násilná kombinácia môže spôsobiť nežiaducu agresiu u dieťaťa, prebytok nadmerných emócií. Je žiaduce ozdobiť steny a strop bielou farbou, zatiaľ čo červená a oranžová sa používajú fragmentárne - to môže byť jedna akcentová stena, ktorá vizuálne odstraňuje stenu, alebo detaily nábytku a výzdoby.

Hnedá s červenou

Kombinácia hnedých a červených odtieňov vyzerá naozaj ušľachtilá, ale ich tandem bude v interiéri vyzerať dosť tmavo. Táto kombinácia je vhodná pre priestranné svetlé obývacie izby alebo študovne, ale je lepšie ju riediť ľahšími farbami vo forme jednej zo stien, doplnkov a dekoračných predmetov. V spálni môže túto úlohu zaujať posteľná bielizeň a v kuchyni biely porcelán. Existujú aj iné možnosti, keď napríklad vertikálne a horizontálne povrchy sú vyplnené mliečnym náterom, proti ktorému je krásny hnedý nábytok a malé červené akcenty.

Modrá s červenou

Studená modrá farba sa stanedobrý partner šarlátový, horúci tón, vyváženie jeho činnosti. Táto únia dáva veľa priestoru pre improvizáciu - v závislosti od osobných želaní, prenajímateľ môže naplniť teplejšie alebo chladnejšie motívy. V tomto prípade to všetko závisí od počtu jednej alebo inej palety - ak je červenejšia, miestnosť bude naplnená teplom a naopak. Ak chcete trochu upokojiť kontrast, pridajte bielu farbu a modrú farbu je možné úplne nahradiť tyrkysovou, fialovou farbou, čím získate úplne originálne farebné prostredie.

Čierna s červenou

Kombinácia červenej a čiernej farby v jej čistej forme sa v interiéroch vyskytuje len zriedka. To je spôsobené tým, že takýto tandem vytvára depresívnu situáciu, ale odvážny, odhodlaní jednotlivci môžu tiež experimentovať, priepasť čiernej a červenej palety, napríklad spálňu. V iných prípadoch je lepšie pridať ďalšie odtiene hnedého a bieleho gamutu, čo výrazne zhoršuje situáciu.

Žltá s červenou

Je to celkom odlišné od žltej slnečnej palety. Vo svojich účinkoch je podobná oranžovej, oživujúcej interiér s dusivým osvetlením. Žlto-červený interiér je dobrým riešením pre izby orientované na severovýchodnú stranu. Niekedy sa zlato používa namiesto žltej, potom interiér dostane pevný dotyk elegantné a reprezentatívne. Tento dizajn je typický pre luxusné obývacie izby v klasickom štýle.

Červená farba vrôzne interiéry

Šarlátová paleta vyberá "priateľov" na základe vlastností miestnosti, jej veľkosti, účelu, štýlu. Ďalej sa pozrieme na príklady rôznych miestností, ako hrať červenú v kombinácii s inými paletami.

Obývacia izba

Ak chcete ubytovať priestrannú obývaciu izbu, môžete si vybrať burgundskú farbu, ktorá v spojení s hnedými a piesočnatými poznámkami vytvorí pokojnú a relaxačnú atmosféru. Ak sa rozhodnete naliať tmavo červenú farbu na stenu, môžete to urobiť čiastočne, maľovať iba hornú časť. Čalúnený nábytok vybraný s výrazným dotykom. Stojí za zmienku, že červené steny sú dobre kombinované so snehovo bielym povrchom stropu a tmavohnedou podlahou.

Tiež sa musíte postarať o veci, ktoré pomôžu vyrovnať situáciu. Napríklad na jednej zo stien môžete usporiadať fotogalériu, pridať farebné prvky, čerstvé kvety. Často šarlátové akcenty interiéru obývacej izby sú čalúnený nábytok a zvyšok detailov zohráva úlohu farebného riedenia.

Spálňa

Keďže červená farba má silný stimulačný účinok, odvážni jednotlivci, ktorí sa snažia o originalitu, si ju môžu vybrať pre návrh spálne. Stojí však za zmienku, že šarlátová paleta má stimulujúci účinok, je symbolom lásky a vášne.

Túto farbu je potrebné veľmi starostlivo zaviesť do priestoru pre spálne. Pre začiatočníkov môžete experimentovať s jednotlivými prvkami, napríkladkarmínové posteľné prádlo, záclony, odtiene. Ak sa v takom prostredí cítite dostatočne pohodlne, môžete sa pokúsiť o zvýšenie jasu s významnejšími prvkami maľovaním jednej zo stien alebo inštaláciou nábytku príslušnej farby. Biela belosť textílií, stropu a tiež ľahkej povrchovej úpravy podlahy umožní vzdušnosti priestoru.

Detská izba

Ako sme už povedali, v dizajne škôlky sa opatrne používa červená. Je neprijateľné obliekať takú paletu vertikálnych a horizontálnych povrchov. Vo väčšine prípadov je prítomný v prvkoch nábytku a dekorácií. Biele, mliečne, hnedé, modré farby sa stanú dobrými spoločníkmi.

Kuchyňa

V kuchyni by ste nemali maľovať v červených stenách a stropoch - táto technika je vhodná pre pomerne veľké miestnosti s výberom konkrétnej palety. To bude vyzerať výhodné granátové jablko, burgundské a čerešňové odtiene.

Úspešným riešením by bola kombinácia takýchto fasád náhlavných súprav s neutrálnymi tónmi (biele, svetlošedé, smotanové) steny. Klasická kuchynská kombinácia je kombináciou bielej pracovnej dosky a červenej zástery z dlaždíc alebo skla. Ostatné maliarske satelity, ako napríklad žltá, môžu byť pridané do malých miestností, ktoré pridávajú slnečné svetlo a teplo.

Predsieň

Karmínová paleta bude dokonale vnímaná na chodbe, ak sa zriedi inými farbami. dobrýsatelity tu budú: hnedá, piesková, zlatá, biela, smotanová. Aby sa zabránilo vizuálne zmenšujúcemu sa priestoru, v malých miestnostiach je lepšie ponechať dekoráciu v jasných farbách a svetlý nábytok, dvere a doplnky budú slúžiť ako vynikajúci kontrast.

Kúpeľňa

Červená v kúpeľni sa dá použiť rôznymi spôsobmi, napríklad:

- Navrhnite všetky povrchy miestnosti. Táto možnosť je vhodná pre veľké priestory a je vhodná pre ľudí, ktorí naozaj milujú červenú farbu. V tomto prípade bude interiér zriedený bielym alebo čiernym potrubím, ľahkými prvkami nábytku, dekorom, textilom;

- Ozdobte lokálne šarlátovou paletou, jednu zo stien nad umývadlom alebo miskou kúpeľa. Môže byť monofónna alebo vo forme vzorov, mozaík;

- Zaviesť do interiéru nové farby, napr. Modré, zelené tóny, proti ktorým bude červeň hrať úlohu akcentov.

Kombinácie s červenou farbou - foto

Pri miernom dávkovaní a správnom výbere kombinácií môže červená farba zaujať miesto v dizajne bytov a domov. Aby sme sa lepšie zoznámili s jeho vlastnosťami, odporúčame navštíviť fotogalériu, kde nájdete rôzne možnosti použitia náterových hmôt v obytných interiéroch. Šťastné prezeranie!