90+ nápadov pre kuchynský dizajn 15 m2 (Foto)

Táto veľkosť miestnosti je ideálna pre harmonické plánovanie voľného priestoru a umiestnenie nábytku. Toto miesto je dosť dostačujúce pre praktickú, ale zároveň kreatívnu organizáciu. Zozbierali sme veľa užitočných tipov na usporiadanie kuchyne 15 m2.

Výber interiéru

Dizajn kuchyne je jedinečným ukazovateľom chuti jeho vlastníkov. Individuálny štýl môže naplniť miestnosť teplom a komfortom, extravaganciou, funkčnosťou a praktickosťou. K výberu štýlu by sa mala pristupovať so všetkou zodpovednosťou.

Kuchyňa 15 m2 M. v klasickom štýle

Táto možnosť nikdy nestráca význam. Klasika v interiéri kuchyne zdôrazňuje všetky výhody miestnosti. Taký autentický štýl vyzerá luxusne a elegantne. Geometrické formy, ekologický nábytok, trvalé farby, symetria v usporiadaní nábytku a výzdoby sú vítané. Ideálna voľba sa nazýva rímske rolety, kovové lustre, lucerny, nádherné maľby, drevený stôl a stoličky.

Kuchyňa 15 m2 M. v modernom štýle

Dobrá voľba pre harmonickú kombináciu pohodlia a funkčnosti. Tento štýl štýl znamená minimalizmus a absenciu farebných prvkov. Komfort je vytvorený pomocou prírodných materiálov dekorácie, praktického nábytku a svetlých farieb,ktoré navyše zdôrazňujú prísnu proporcionalitu a umiestnenie každej veci.

Kuchyňa 15 m2 M. Provence štýl

\ t

Je to tento dizajn, ktorý je schopný naplniť kuchyňu 15 m2. atmosféra ľahkosti, tepla a skutočnej romantiky. Starožitný nábytok, keramika, krajinomaľba, originálne dekorácie a ručne vyrobená výzdoba. V kombinácii so správnou farebnou schémou sa kuchyňa zmení na roh pokoja a pohodlia. Takéto rozhodnutie ocenia hostia.

Kuchyňa 15 m2 M. Škandinávsky štýl

Severské motívy sú vo veľkej miere žiadané medzi dizajnérmi z celého sveta. Tento štýl sa vyznačuje prírodnými materiálmi dekorácie (najmä drevo a kameň), svetlými farbami textilu, lakonickým dekorom vo forme kovových miniatúr a originálnymi lampami, štýlovým monochromatickým nábytkom a tiež tlmeným osvetlením. Takáto demokracia a jednoduchosť dávajú kuchyni osobitnú eleganciu.

Kuchyňa 15 m2 M. retro štýl

Tento dizajn je ideálny pre milovníkov rozmanitosti a kreativity. Retro dizajn môže byť navrhnutý v jednom smere (určitá epocha) a kombinovať niekoľko tém naraz. Z nábytku možno spomenúť príborníky, stoličky na jednej nohe, kovové stoly a objemné podstavce. Farebná paleta je často svetlá a pestrá: od citróna po zelenú. Police s knihami receptov a starými fotografiami dokážu dokonale doplniť celkový obraz.

Farebné riešenia

Výber správnej palety farieb pre dizajn kuchyne nie je o nič menej dôležitý ako organizačné otázky súvisiace s výberom textilu a nábytku. Je to farebná škála, ktorá je schopná zdôrazniť výhody miestnosti a jemne skryť malé nuansy.

Biela kuchyňa 15 m2

Pomerne konzervatívne riešenie, ktoré vyzerá rovnako esteticky v každom kuchynskom interiéri. Zvlášť dobre s klasikou, minimalizmom, Provence a krajinou. Svetlé odtiene povrchových úprav a textílií vizuálne robia miestnosť svetlejšou a priestrannejšou. Monotónnosť sa dá ľahko riediť farebným dekorom a originálnym nábytkom.

Zelená kuchyňa 15 m2 M.

Olivové bankovky nielenže vyzerajú chutne, ale majú aj pozoruhodný vplyv na ľudskú psychiku. Zelená farba sa môže pohybovať od bohatej smaragdovo zelenej až po svetlozelenú. Dobre sa hodí k bielej, broskyňovej, modrej a kávovej farbe, ktorú možno kombinovať do nábytku alebo textilu.

Červená kuchyňa s rozlohou 15 m2.

V tejto farebnej schéme bude 15-metrová kuchyňa vyzerať draho, exkluzívne a originálne. Pri výbere nábytku a osvetlenia však stojí za to byť veľmi opatrný. Je potrebné uprednostniť objemné predmety, aby sa neznižovala celková atmosféra. Stlmené osvetlenie môže vytvoriť mierne pochmúrny efekt, takže musíte použiť dodatočné svetelné zdroje.

Hnedá kuchyňa 15 m2.

Dobrá voľba pre kombináciu s country štýlom, minimalizmom alebo klasikou. Farba čokoládových odtieňov a zvýraznenie povrchovej úpravy, a tiež robí kompetentné zameranie na nábytok v neutrálnych farbách. Napríklad, biele záclony sa zdajú dokonca belšie, a drevené police - uhladenejší.

Orange kuchyňa 15 m2 M.

Šťavnatá oranžová farba pomôže rozveseliť sa ráno a nepodľahnúť večernému utrpeniu. Solárne tóny sa ľahko zladia s takmer všetkými ostatnými jasnými a neutrálnymi náprotivkami. Tie krásne tieň ozdoby na záclony, lesk nábytku a dekorácie. Najúspešnejšie kombinácie sú žlté s tyrkysovou, oranžovou so zeleným, s bielym pieskom.

Povrchová úprava 15-metrovej kuchyne

\ t

Výber stenových a podlahových krytín pre kuchynský kút je úloha, ktorá by sa mala brať vážne, aby ste svoje rozhodnutie neľutovali.

Pohlavie

Podlahová krytina musí nevyhnutne pozostávať z vysokokvalitných materiálov, ktoré môžu zaručiť absenciu rozmazaných škvŕn, mastných škvŕn, škrabancov a iných domácich ťažkostí. Pre tieto účely sú časom overené linoleum, nenáročný laminát a drevo perfektné. Druhá možnosť si vyžaduje opatrnejší prístup, ale v kombinácii so špeciálnymi prostriedkami tiež zaručuje trvanlivosť.

Strop

Voľba môže spočívať na obielenej, latovej, napínacej, sadrokartónovej a kombinovanej strope. Každá z navrhovaných možností -spoľahlivé a časovo overené. Okrem toho perfektne zapadajú do rôznych štýlových rozhodnutí.

Steny

Pre správnu voľbu obkladu stien je potrebné zohľadniť tieto základné kritériá: vysoká odolnosť voči chemickým čistiacim prostriedkom, zachovanie vzhľadu, odolnosť voči teplotným rozdielom. Tieto vlastnosti majú dlaždice, murivo, vysoko kvalitné farby a omietky.

Tipy na kuchynské dekorácie

Harmonicky zvolený dekor môže ľahko pridať svoju vlastnú chuť do celkového dizajnu 15-metrovej kuchyne. Aby to bolo premyslené, veľkolepé a stalo sa konečným prvkom v dizajne štýlu, musíte dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel, odporúčaní odborníkov:

1. Podsvietenie vo forme LED pásika, reflektorov nad kuchynskou časťou, stropných alebo dekoratívnych svietidiel môže byť vynikajúcim prvkom na zdobenie kuchyne. V tomto prípade je rešpektovaný princíp estetiky a funkčnosti.

2. Sklo s fotografickou tlačou namiesto keramických dlaždíc. Takýto prístup k dizajnu dekorácie môže byť skutočným čipom.

3. Stena so starými fotografiami alebo hudobnými nahrávkami. Je to skvelé riešenie pre tieto štýly: moderný, retro, minimalizmus.

4. Kriedová stena. Takýto prvok sa môže stať nielen krásnym prvkom výzdoby, ale tiež sa stať súčasťou rodinnej tvorivosti a spoločného zavesenia, čo je dôležité najmä pre rodiny s malými deťmi.

5. Regály s knihamialebo riadu. Môžu byť tiež použité na výzdobu kuchyne. Môžu to byť aj suvenírové predmety (jedlá vo forme ovocia, hlinené motívy, staré knihy).

6. Kolekcia dosiek na stene. Takéto zloženie bude vyzerať veľmi originálne.

Osvetlenie

Niekto sa môže zdať, že výber osvetlenia pre kuchyňu s rozlohou 15 metrov štvorcových. nevyžaduje nič iné ako čas. Nie je. Pre krásny a praktický efekt potrebujete vedieť o správnej kombinácii základného a dekoratívneho svetla.

Napríklad pre pracovnú oblasť a mäkký roh musí byť výkon svetla odlišný. Na pracovisku - silnejší a bohatší a na jedlo - pokojný a tlmený. Tiež nezabudnite, že vzdialenosť od vody k lampám by mala byť dodržaná a mala by byť aspoň 70-75 cm, bodové svietidlá, zabudované do kuchynských skriniek, rovnako ako nadrozmerné ľahké lustre, vyzerajú krásne a jemné.

Kuchyňa 15 m2 - foto

Zozbierali sme farebnú fotogalériu kuchýň s rozlohou 15 m². v úplne inom štýle a farbe, aby ste mohli určiť svoje preferencie a úspešne ich preložiť do reality. Šťastné prezeranie!