9 nápadov na dekoráciu stien vlastnými rukami

Proces dekorácie je konečnou fázou interiérového dizajnu. Po vykonanej práci, zapojiť sa do výzdoby je neuveriteľne príjemný zážitok. Samostatné uspokojenie prináša samo o sebe vytvorenie krásneho okolia. Ak máte voľný čas a chcete si uvedomiť pôvodný dizajn, potom môžete začať tvorivosť. Pripravili sme pre Vás výber moderných nápadov na stenu s vlastnými rukami, ktoré pomôžu jednoducho a kreatívne pretvoriť priestor!

1. Akvarel

Ak hľadáte nenápadné a svetlé motívy pre interiér, potom sa vzor akvarel dokonale vyrovná s touto úlohou. Priehľadné škvrny zaplnia priestor jemnosťou a jednoduchou eleganciou formy.

Ak chcete použiť jemnú ozdobu, vyberte zvýrazňujúcu časť jednej steny. Napríklad pri posteli v spálni, pohovke v obývacej izbe alebo v blízkosti pracovného priestoru. Biele tapety, farby a omietky sú perfektné ako plátno pre váš obrázok.

Technika nezahŕňa veľa ťažkostí. Abstrakcie vo forme pruhov alebo postriekania dodávajú veľký efekt. Vezmite tlmený odtieň dobre nariedený vodou, aplikujte čiaru na dno a umyte si jeho okraje vodou a tak ďalej s každou ďalšou čiarou. Výsledok upravte čírym lakom. Dostanete tak atraktívne rozvody, ktoré naplnia miestnosť dynamikou, ale zároveň s nehou.

2. Festoony

Girlandy -nenahraditeľným atribútom novoročnej výzdoby. Zároveň je zároveň najuniverzálnejším druhom slávnostného okolia. Útulné svetlá môžu byť zavesené v každom ročnom období, ale je obzvlášť dôležité ich používať v chladnom jeseň av zime, keď sa prirodzené svetlo stáva extrémne nízke.

Existuje mnoho variantov dekorácie stien s girlandami:

- Nie je potrebné zavesiť veľké množstvo týchto prvkov - dokonca aj jedna blikajúca niť upevnená na stene zavedie do atmosféry tajomnú mágiu. Na druhú stranu môžete naraz zavesiť veľa výrobkov na jednu stenu. Veľmi atraktívne osvetlenie vyzerá na bielom a tehlovom pozadí v škandinávskych a podkrovných interiéroch.

- Môže byť orámovaný girlandami. Tmavé nočné svetlo vám pomôže ľahko navigovať v miestnosti.

- Zvýraznite zrkadlo. Odraz v ňom vyzerá v pohode, uistite sa pri práci na vašom obrázku.

- Malé svetlá sú na oknách neuveriteľne harmonické. Vyberte si rozbaľovacie alebo mriežkové úpravy.

- Vytvorte improvizovanú fotogalériu. Je to veľmi jednoduché - umiestnite girlandu v tvare hada a pripojte k nej fotografiu. Výsledkom je, že vo vašom živote nájdete „teplé okamihy“ s „filtrom“ mäkkého svetla.

- Moderní výrobcovia ponúkajú girlandy s mikrolampami - túto funkciu určite používajte. Sú lacné, ale veľmi pekné. Väčšina z nich je napájaná z batérie, čo je celkom pohodlné. Môžete ich umiestniť do plechoviek,fľaše, hrnčeky, lucerny na policiach - pohodlie a dobrá nálada sú vám k dispozícii!

3. Strom

V súčasnosti nie sú veľmi populárne píly na drevo. Preto, ak si tento prvok dekorácie vyzdobíte priestor, môžete získať skôr unikátny dizajn. Podobný krok zodpovedá módnym trendom, ktoré sa týkajú prirodzenosti a prirodzenosti.

Panely sa spravidla vyrábajú ručne. Skladujte na relevantných materiáloch a začnite tvorivosť. Rez dreva na tenké disky. Každý z nich sa môže líšiť od druhého, o čo sa nemusíte báť. Zbavte sa hrubej kôry, ale nechajte tenkú vrstvu lepšiu. Aby niekto z domácnosti alebo hostia „nezískali“ triesky, vyleštte tyče. Špeciálne riešenia budú chrániť pred nepozvanými návštevníkmi vo forme hmyzu. Nakoniec drevo natrite alebo natrite.

Mimochodom, príjemný dojem dáva viacfarebný obraz. Avšak, ak budete prebývať na túto metódu, potom prosím, na vedomie - to stojí za to obmedziť malé množstvo detailov tak, aby sa neobjavili v očiach a nie sú dotieravé. Ďalším spôsobom je upevnenie dielov spolu s drôtom a zavesenie na dlhú vetvu. Nech si vyberiete ktorýkoľvek spôsob, drevo bude vyzerať absolútne nádherne.

4. Zrkadlá

Veľký spojenec pri vytváraní sviežej a svetlej miestnosti. Mnohí sú oboznámení s výhodnou schopnosťou zrkadiel rozšíriť priestor, ale stále nievyužil ju. V podstate sa používajú v chodbách a kúpeľniach, a to výlučne na základe praktických dôvodov. A úplne márne! Dekoratívny potenciál týchto povrchov je obrovský:

- Násobenie svetla v dôsledku odrazu toku zo svetelných zariadení;

- Rozmanitosť veľkostí a konfigurácií - veľkými produktmi v celej stene, okrúhlymi parapetnými zrkadlami alebo rozbitými polygónmi bude vrcholom každého interiéru;

- Súbor variácií rámu. Obzvlášť dôležité sú rámy vo forme slnečného žiarenia, čoskoro ich možno vyzdobia;

- Prijať niekoľko zrkadiel - tri stredne veľké objekty, alebo 10-12 malých štvorcových tvorí harmonické zloženie.

5. Kriedové tapety

Názov hovorí sám za seba - pôvodný typ povrchovej úpravy vám umožní maľovať priamo na stenu. Toto je skutočný prínos pre rodičov mladých umelcov.

Kriedové tapety poskytujú množstvo príležitostí pre kreativitu. Napíšte motivujúce frázy, ktoré pomôžu udržať správny postoj a stav mysle. Vytvárajte tematické obrazy v kuchyni: nakreslite si produkty alebo zaveste fľaše na víno a podpíšte každú z ich odrôd. Zmerajte rast najmenších obyvateľov domu, počítajte dni do nadchádzajúcich sviatkov, nakreslite kvety, girlandy, žiarovky, šípky - všetko, čo vám príde do hlavy!

6.Originálne obrazy

Medzi nespočetnými nápadmi na výzdobu stien môžete vždy zostať na klasickej ceste - zavesiť krásny obraz. Ale tu je miesto pre netriviálne ťahy!

Posledné desaťročie bolo poznačené túžbou človeka obkľúčiť sa prírodnými motívmi a tento trend naďalej rastie. Znamením vašej účasti v takomto pohybe budú eko-obrázky, ktoré môžete vytvoriť vlastnými rukami. Vezmite rám a od jeho veľkosti odrežte lepenku príslušných rozmerov - stane sa základom pre celé dielo. Pripevnite k lepenke. Potom pokračujte v tvorivom procese: kávové zrná, mach, badyán, obilniny - vyzdvihnite svoj obľúbený materiál a položte zaujímavý panel.

Snažte sa tiež robiť maľby pomocou šablón, nití alebo textúrovanej textílie pod sklom, výsledok vás určite poteší. Ak máte vysoké umelecké schopnosti, napíšte sériu modulárnych malieb alebo rozsiahle dielo v štýle impresionizmu. Všetky vyššie uvedené prvky výzdoby vyzerajú skvele na najviac svetlom alebo tehlovom pozadí.

7. Police

Príklad harmonickej kombinácie praktickosti a estetiky. Otvorené police nevyplňujú priestor ako veľké skrinky a príborníky. Sú však schopní prispôsobiť sa pomerne veľkému počtu položiek.

V obývacej izbe alebo spálni môžete vybaviť improvizovanú knižnicu.Komplexné prevedenie až do stropu svetlej alebo bohatej čiernej farby zapadne do moderného štýlu. Mimochodom, štruktúry zlomených foriem vyzerajú veľmi sviežo.

V kuchyni sa táto časť interiéru hodí. Namiesto uzavretej náhlavnej súpravy umiestnite riad, korenie, fľaše a poháre. Police samotné môžu byť zavesené na laná, môžu byť obdĺžniky, šesťuholníky alebo opakovať obrysy mraku - vyberte si vhodnú možnosť pre svoj dizajn.

8. Rastliny

Rastliny ako súčasť výzdoby nádherne oživujú okolie, a to najmä na čistých bielych stenách. Moderné dizajnéri ponúkajú mnoho spôsobov pre vertikálne záhradníctvo:

- Jednou z najjednoduchších konfigurácií je drevený regál, na ktorom sú umiestnené nádoby s rastlinami;

- Pre vytvorenie zeleného rohu je vhodný aj modul reprezentujúci boxy v niekoľkých riadkoch s hrncami. Zavlažovanie je vybavené automatickým, ale je to celkom možné a klasické zavlažovanie;

- Závesné hrnce sú vhodné na lezenie rastlín. Pripevnite klince na drevenom paneli na usporiadanie kvetov, povedzme, v kruhoch alebo kotloch v niekoľkých radoch;

- Panel echeverias a aeonium vyzerá nádherne. Tieto nádherné kvetenstvá pretlačte do drobných kvetináčov alebo dokonca do rúr z PVC. Nádoby nalepte do drevenej krabice. Naplňte medzi nádobami pytlovinoualebo machu. Tieto rastliny môžu byť stanovené vopred navrhnutý ornament;

- Mech možno použiť ako samostatný prvok dekoru. Mixér sa zmieša s vodou a gélom, aby sa udržala vlhkosť. Výslednú hmotu naneste štetcom na drevený podklad. Sprej raz týždenne;

- V kuchyni vybaviť domácu záhradnú posteľ zelene v zásuvkách alebo malých vedrách.

9. Šablóny

Je veľmi vhodné ozdobiť stenu monochromatickej farby šablónami, ktoré sa mimochodom dajú urobiť vlastnými rukami.

Najprv rozhodnite o obrázku. V prvom rade treba poznamenať, že jeho silueta by mala byť veľmi jasná. Nakreslite si ornament sami, alebo nájdite vhodnú možnosť na internete a vytlačte. Môžu to byť jednoduché trojuholníky, motýle. V prípade zložitých a veľkých obrázkov sa obráťte na mriežku s mierkou.

Budete mať druh ponoru, ktorý je potrebné kopírovať na kartón alebo plast. Obraz je najlepšie strihaný kancelárskym nožom s ostrou čepeľou. Ak v procese boli menšie chyby, neponáhľajte poslať šablónu do koša. V niektorých prípadoch môžu svetelné nezrovnalosti priniesť zvláštne čaro, napríklad v interiéroch v rustikálnom, škandinávskom štýle, v podkrovných priestoroch.

Video: Dekorácia na stenu

\ t