85+ nápady floristu do-it-yourself (fotografie)

Za takýmto nezvyčajným extravagantným názvom sa nachádza rovnako extravagantná alternatíva ako štandardné plastové kvetináče. Florarium sa často nazýva kvetinové terárium. Transparentná kapacita v rôznych variantoch je ideálna pre pestovanie najnáročnejších rastlín. Domáce mini-skleník bude zdobiť každý útulný kút v dome.

Nápady pre florária

S pomocou jasných dekoratívnych prvkov a správne vybraných rastlín, môžete vytvoriť vynikajúcu kompozíciu, ktorá poteší oko po mnoho rokov. Existuje mnoho možností pre návrh florária. Preskúmame tie najobľúbenejšie.

Púšť

Toto je najlepšia voľba pre tých, ktorí sa práve začínajú zoznámiť so svetom rastlín a nemajú možnosť stráviť príliš veľa času na floráriu.

Na vytvorenie mini-púšte sa vytvorí špeciálna geometrická nádrž bez zúženého hrdla alebo malá okrúhla nádoba na akvárium. Základným náterom sa môže stať dekoratívny piesok rôznych farieb a tvarov (hrubý alebo jemný), malé kamienky alebo keramické častice.

Z rastlín sú vhodné sukulenty, Kalanchoe, kaktusy, agávy a melaphor. Nie sú vyberaví v starostlivosti a zavlažovaní. V jarnej vode je možné kŕmenie vykonávať raz týždenne av zime raz za dva týždne. Je lepšie umiestniť tento mini-skleník na parapety, pretože daná skupina rastlín miluje slnečné lúče.

Tropický les

Nádherná príležitosť vyskúšať si svoje tvorivé schopnosti a obnoviť divoký les Amazónie. Pre maximálny účinok je vhodná objemová kvetinová vitrína (nazývaná aj paludárium), kde môžete naraz vyložiť niekoľko druhov rôznych veľkých rastlín a pre miniatúru si vybrať malú otvorenú nádrž.

Pôda by mala pozostávať z listovej zeminy alebo z kombinácie piesku a rašeliny. To pomôže udržať požadovaný obsah vlhkosti v floráriu. Krásne pozadie budú také rastliny: malé paprade, trpasličí fikusy, begónie, krotóny, špargľa. Môžete tiež ozdobiť celkový obraz realistickými postavami zvierat a malým vodopádom polymérnej hliny.

Hory

Názov hovorí sám za seba mnohými spôsobmi. Hlavnou myšlienkou je vytvoriť vysokohorskú krajinu. Stojí za to obrátiť oči na brečtan, kaktusy, seleginellu. Nevyžadujú osobitnú starostlivosť. Je postačujúce udržiavať teplotu potrebnú pre tieto rastliny a vodu ich vysušiť, keď pôda schne. Pre pôdu vhodné organické alebo kamienkové. Kamene rôznych tvarov môžu byť vynikajúcou imitáciou hornín. Pre estetický efekt stojí za to pozrieť sa na mierne zúžené nádoby.

Orchidárium

Ide o osobitný typ florária, ktorý zahŕňa pestovanie orchideí. Inštalácia takéhoto potešenia si bude vyžadovať trochu viac času a úsilia, ale úplne to odôvodní jeho účinok. Nádrž by mala byť vybavená vykurovaním a správnym prívodom vzduchu. Základom pre rastliny môžu byť iní kolegoviarôzne farby alebo veľké kamene. Nezabudnite, že predná časť florária je povinná zostať otvorená, aby ste mohli vidieť kompozíciu zo všetkých strán.

Florárium s machom

Populárna zábavná rastlina má viac ako 10 000 druhov. Ak chcete vytvoriť štýlové florarium, môžete použiť niekoľko z nich naraz, kde niektoré budú slúžiť ako pozadie a ďalšie ako hlavná časť kompozície. Ideálna voľba je sphagnum mech. S ním môžete napodobniť jedle alebo iné stromy. Ideálna pôda pre mach bude kyslá.

V žiarovke

Jedna z najoriginálnejších možností dizajnu pre florárium, kde sa centrálnou súčasťou stali nielen rastliny, ale aj samotný vzhľad. Spálená stará žiarovka za pár minút sa zmení na štýlový prvok dekoru. Takéto miniatúrne rastlinné terárium môže byť umiestnené na najmenšej sklopnej polici.

Jemne dezinfikovaný piesok je celkom vhodný pre pôdu a mach, sukulentné, craspedia kvety, sušené vetvy, mušle a kamienky pre základňu. Hlavnou vecou pri vytváraní takého florária je presná a postupná premena žiarovky na potrebnú nádobu.

Ako urobiť florárium sám

Vytvorenie kvetinového terária vlastnými rukami je skvelou príležitosťou na úsporu peňazí a zapojenie sa do tvorivého procesu. Pre návrh florária je potrebné vopred pripraviť všetky potrebné veci: nádobu (váza, akvárium,fľaša alebo iná vybraná možnosť), mletá (mala by sa hodiť do rastlín), drenáž (expandovaná hlina, piesok alebo kamienky), rastliny, dekoratívne predmety na dekoráciu, filtrovaná voda, nástroje (malá lyžica alebo špachtľa, pinzeta, postrekovač, nožnice). Potom musíte urobiť všetko po jednom:

1. Najprv musíte nádobu starostlivo pripraviť. K tomu nalejte vriacou vodou a dôkladne ju umyte.

2. Potom je potrebné naliať drenáž, ktorej výška by nemala presiahnuť 4 - 5 cm, na nich môžu pôsobiť šupky, jemný piesok, kamienky na akvárium alebo kamene. Na vrchole môžete vložiť niekoľko tabliet aktívneho uhlia (vopred rozomlieť na prášok). To pomôže chrániť pôdu pred chemikáliami, ktoré môžu prísť s vodou.

3. Na drenáž sa má naliať 4 až 10 cm vlhká pôda, ktorou môžu byť zmiešané organické látky, jemný piesok alebo pripravený substrát.

4. Pripravenú pôdu opatrne vyrovnajte malou špachtľou alebo lyžičkou. Pre vybrané rastliny tvorí aj malé otvory (depresie).

5. Nasaďte potrebné rastliny pinzetou a jemne ich rozotrite základným náterom. Je veľmi dôležité, aby sa nedotýkali stien nádoby (aby sa predišlo hnilobeniu) a navzájom sa nevytláčali.

6. Postriekajte rastliny s filtrovanou vodou a skontrolujte vlhkosť pôdy. Ak to nie je dostatočné, voda.

7. Ozdobte kompozíciu dekoratívnymi prvkami (háčiky, kamene, figúrky z polymérnej hlinky, sušené vetvičky). To by malo byť urobené naposledy, pretože základFlorarium by mali byť rastliny a pozadie - dekor.

Takúto jednoduchú majstrovskú triedu možno vykonávať nielen samostatne, ale aj s rodinou alebo priateľmi.

Florarium - foto

Dizajn domácich kvetinárstiev sa v posledných rokoch stal módnym trendom. A to je celkom opodstatnené - koniec koncov, tak chcem priniesť kúsok prírody do každodennej atmosféry bytu a do tejto originálnej podoby. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako zariadiť florárium vlastnými rukami, aké kapacity a materiály môžete použiť, odporúčame navštíviť fotogalériu s množstvom obrázkov úspešných diel. Vidieť, inšpirovať a ozdobiť interiér vášho domova týmito krásnymi kompozíciami. Šťastné prezeranie!