75 nápadov na návrh ateliéru

Dizajn ateliéru je absolútnou voľnosťou pre tvorivosť jeho vlastníkov. Mnoho ľudí si myslí, že nedostatok stien komplikuje opravu miestnosti. Ale v skutočnosti to tak nie je. Je to vo voľnom priestore, že najjednoduchším spôsobom je vytvoriť interiér, ktorý dokonale vyhovuje vášmu životnému štýlu. V tomto článku vám povieme, ako navrhnúť štúdiový apartmán a aké techniky použiť na získanie maximálneho pohodlia a pohodlia aj na najmenšej ploche.

Výber interiéru

Všetky štúdio je jeden priestor. Aj keď ho rozdelíte do rôznych zón nielen vizuálne, ale aj pomocou oddielov, stále musíte dokončiť v rovnakom štýle.

Ak chcete vybrať optimálny štýl miestnosti, musíte vziať do úvahy tieto 3 nuansy.

1. Architektonické prvky. Voľba dizajnu závisí od toho, či plánujete rekonštrukciu moderného bytu, ktorý bol pôvodne postavený ako štúdio, alebo v obydlí, kde boli časom steny a priečky odstránené, aby sa uvoľnil priestor. V závislosti od typu miestnosti sa bude líšiť plocha, výška stropu, počet okien a mnoho ďalších faktorov. Moderné štúdiá majú často neštandardné dispozície: okrúhle steny alebo trojuholníkové izby.

2. Životný štýl. Na základe vašich základných potrieb, môžete určiť, ktoré funkcie v dome sú pre vás dôležité a ktoré sú menšie. Ako by napríklad mala byť kuchyňa, či už potrebujete pracovisko,by malo byť oddelené miesto na spanie.

3. Počet ľudí, ktorí budú v byte žiť. Ubytovanie pre bakalára, mladého páru alebo rodinu s malým dieťaťom by malo byť úplne inak vybavené. Ak je dieťa v rodine, potom by ste sa mali najprv postarať o bezpečnosť situácie, ako aj vytvoriť priečky tak, aby ste mohli robiť hluk aj keď spí.

Pozrime sa na to, ktoré štýly sa najčastejšie používajú pri navrhovaní apartmánov v štúdiu, a zistite, ktoré z nich sú vhodnejšie pre konkrétne priestory.

Garsónka v modernom štýle

Moderný štýl v podstate znamená prísny lakonický nábytok, jasné línie a mierne množstvo dekorácie. Registrácia sa zvyčajne vykonáva v prirodzených farbách, ale ak chcete, môžete pridať jasné farby. Tento dizajn je obzvlášť vhodný pre malé štúdiá, kde často jednoduchý interiér vyzerá oveľa lepšie.

Štýl je však vhodný nielen pre malé priestory. Môže byť aplikovaný v akýchkoľvek architektonických podmienkach, s akoukoľvek plochou a výškou stropu. Nájdete tu miniatúrny nábytok aj veľký. Prostredie môže byť neutrálne aj svetlé. Stručne povedané, toto je najuniverzálnejší štýl. Najmä pre tie prípady, keď v byte bude žiť niekoľko ľudí a potrebujú potešiť chuť každého z nich.

Garsónka v škandinávskom štýle

Škandinávsky štýl je ideálny pre návrh ateliéru akejkoľvek veľkosti. V čomSú jeho hlavné črty? Steny sú takmer vždy natreté bielou farbou. Dokonale rozširuje priestor, ak je miestnosť malá. Nábytok musí byť funkčný, môžete tiež experimentovať s jeho tvarom.

Ak je teda štúdio veľké, môžete si vybrať neštandardné pohovky, doplniť ich stoličkami, pohovkami alebo iným mäkkým nábytkom. Ak je oblasť obmedzená, môže byť zaujímavé na podlahe prezentovať aj jednoduchý matrac.

Mimochodom, tento konkrétny štýl je ideálny pre ekonomické opravy. Nie je povinný kupovať drahé sady nábytku. Naopak, to vám umožní bezpečne improvizovať. V takomto interiéri je to celkom známy obrázok, keď stôl stojí a za ním sú úplne iné stoličky. Môžete si vybrať pohovku z jednej série, stoličky z iného a čalúnené stoličky z tretej. V škandinávskom štýle to všetko bude vyzerať úplne prirodzene.

Garsónka v klasickom štýle

Ľahké a ľahké klasiky sú vhodnejšie pre fanúšikov rafinovaného štýlu. Jeho moderná verzia nie je tak bohatá na detaily a nábytok vyzerá stručne a zdržanlivo. Tento dizajn je vhodnejší pre priestranné izby. Zvlášť dobre to bude vyzerať v starých domoch s vysokými stropmi. Štýl môže byť dodatočne porazený štukom alebo inými vlastnosťami.

Decor má veľký význam v dizajne. Medzi technikami, ktoré môžu byť užitočné pri opravách štúdiových apartmánov, stojí za zmienku zrkadlá. Časť steny môžete orezať zrkadlovými dlaždicami s fazetami a tovizuálne rozšíriť perspektívu miestnosti.

Garsónka v podkroví

Loft je vynikajúcou voľbou pre rezidenta veľkého mesta, ktorý miluje predmety priemyselnej dekorácie. Tento štýl bol pôvodne používaný na opravu priemyselných zariadení. Preto bude najzaujímavejšie pozrieť sa buď v podobných, predtým nebytových priestoroch, alebo v apartmánoch v starých domoch, ktoré sa stali prestavbou.

Staré domy majú zvyčajne vyššie stropy - vďaka tomu je možné v byte realizovať druhú úroveň. Okrem toho je často možnosť čistiť steny na úroveň tehál. To vždy vyzerá oveľa zaujímavejšie ako elegantný dekoratívne možnosť, že návrhári môžu ponúknuť.

Štúdiový apartmán v štýle minimalizmu

Minimalizmus vám umožňuje vybaviť dom len tým, čo je skutočne nevyhnutné pre život. Žiadny dekor len pre krásu, neakceptuje. Nábytok má obyčajne striktné lakonické formy a minimálne dokončovacie prvky.

Dynamická kombinácia farieb prispeje k dynamike dizajnu ateliéru. Často na tento účel vytvárajú čiernobiely tandem alebo pridávajú svetlé letné farby do bieleho interiéru.

Vzhľadom na zdržanlivý dizajn, byt nebude preťažený, ale dostane voľný a priestranný vzhľad.

Územný plán

Plánovanie funkčných oblastí v štúdiovom apartmáne by malo vytvoriť také podmienky, za ktorých sa budete cítiť pohodlne v jednej obytnej zóne.space. Je potrebné distribuovať všetky funkcie domácnosti tak, aby vás extra hluk nerušil a nedráždil pohľad na veci pri vstupe do domu. Pozrime sa, čo je potrebné zvážiť na dosiahnutie tohto výsledku.

Návrh predsiene v štúdiovom apartmáne

V našej klimatickej zóne by ste nemali opustiť plnohodnotnú chodbu. Ak ju nemôžete oddeliť pomocou stien, skúste nainštalovať trvalý alebo mobilný oddiel. Vzhľad vonkajšieho oblečenia a obuvi sa sotva harmonicky zmestí do celkového interiéru.

Ak je na chodbe dostatok miesta, je to skvelé miesto na inštaláciu veľkej vstavanej skrine. To môže uložiť väčšinu vecí. Vzhľadom k tomu, zvyšok bytu zostane viac zadarmo.

Návrh kúpeľne v štúdiovom apartmáne

Usporiadanie kúpeľne závisí od toho, kde je pre ňu odvodená komunikácia v byte. Samozrejme, môžeme povedať, že to môže byť posunuté na stranu, ale treba si uvedomiť, že čím viac sa bude pohybovať z komunikačného výstupu, tým vyššia bude úroveň inštalačného zariadenia, aby sa zabezpečilo dobré odvádzanie vody.

Pamätajte, že kúpeľňa musí byť navrhnutá rovnakým spôsobom ako celý byt. To znamená, že ak je celá miestnosť vyrobená v klasickom štýle, potom by mala byť aj kúpeľňa.

Dizajn kuchyne v štúdiovom apartmáne

S plánovaním kuchyne, ako aj s kúpeľňou si môžete dovoliť len miernu slobodu pohybu. Moderné technológie nás urobili flexibilnejšími, ale inžinierskyminikto tieto zákony rovnako nezrušil. V tomto prípade má veľký význam nielen dobrá drenáž, ale aj výborná ventilácia. Ak to funguje zle, vôňa jedla v dome môže pretrvávať, čo sa vám sotva páči.

Je žiaduce, aby bol kuchynský set vyrobený na objednávku. Potom bude možné maximalizovať využitie všetkých voľných priestorov v tejto oblasti, vrátane rohov a iných náročných oblastí.

Je lepšie zvoliť techniku ​​buď vstavanú, alebo v štýle tak, aby dokonale zodpovedala interiéru. Napríklad v škandinávskom a modernom dizajne sa často používajú fasády technológie s kovovými povrchmi, ako aj v retro štýle.

Majitelia domov často inštalujú v kuchyni práčku. V štúdiu je lepšie to nerobiť. Bez ohľadu na to, aká je technológia high-tech, bude stále robiť hluk a vibrovať.

Spálňový dizajn v štúdiovom apartmáne

Spálňa je jednou z najdôležitejších oblastí v byte a mala by byť čo najpohodlnejšia. V tejto veci sú potreby všetkých odlišné. Niekto potrebuje len spať gauč; niekto bude potrebovať pohovku a posteľ; a niekto potrebuje a dal do blízkosti postieľku.

Najčastejšie majitelia majú tendenciu mať samostatné lôžko so schopnosťou izolovať ho od spoločného priestoru. K tomu môžete použiť priečky rôznych typov - sadrokartónové alebo drevené konštrukcie, sklenené deliče, rolety, záclony,skrine, posuvné dvere. Všetko závisí od toho, či chcete úplne oddeliť túto zónu alebo len vytvoriť vizuálnu hranicu.

V prípade potreby možno lôžko umiestniť na výšku - napríklad umiestniť na pódium. Ak je výška stropu viac ako 2,5 m, potom môžete bezpečne prechádzať po tomto povrchu a vo výklenkoch môžete dokonca vyrobiť skrinky.

Materiály a dekorácie ateliéru

\ t

Dokončenie celého bytu by malo byť navzájom harmonicky kombinované. Pozrime sa, aké nuansy je potrebné zvážiť, aby sme vytvorili jeden priestor.

Paul

Ak plánujete položiť keramickú dlažbu na chodbu alebo v kuchyni, skúste poraziť jej farebnú kombináciu s kusom nábytku alebo dekorácie na stenu. Ak nie je možné poraziť farby týmto spôsobom, potom vyberte variant dlaždíc, ktorý sa čo najviac približuje farbe a textúre základnému materiálu.

Steny

Pri zdobení stien sa snažte dodržiavať pravidlo troch základných farieb. Urobiť malý štúdio apartmán je lepšie robiť v jasných farbách. Strop a steny sú často natreté v jednej farbe, pretože vizuálne rozširuje priestor.

V priestranných izbách je povolená tmavá farba, ale mala by sa používať spolu s jasným svetlom, aby sa vyvážila rovnováha a aby sa vizuálne nestratila plocha. Stáva sa tiež, že dizajnéri naopak cielene odporúčajú hlboko bohaté tóny, aby vytvorili určitý efekt v interiéri.

Jeden zo stien môžete ozdobiť tapetou. Ak je oblasťmalé, je lepšie zvoliť malý vzor v upokojujúcich farbách. Svetlý a veľký obraz priťahuje pozornosť na seba a vizuálne redukuje miestnosť.

Strop

V štúdiových apartmánoch je biely strop vždy tou najlepšou voľbou. Môže to byť len natretý povrch alebo závesný systém.

Ak má miestnosť vysoké stropy, dáva viac slobody pre činnosť - napríklad ak sa vám páči klasický dizajn, môžete ozdobiť strop. Preferujete škandinávsky štýl? Tak prečo nie miesto trámy na strop! Vyzerajú obzvlášť impozantne, ak je apartmán v podkroví.

Farebná paleta pre štúdio

Ako už bolo spomenuté vyššie, pri navrhovaní nezabudnite, že vytvárate jeden priestor a interiér celého ateliéru musí byť zachovaný v rovnakom štýle. Ak použijete drevený kryt, vyberte ten istý typ dreva alebo aspoň podobný farebný rozsah, aby neboli žiadne výrazné rozdiely. Niektoré štýly, ako napríklad škandinávske alebo podkrovné, umožňujú mierne rozdiely. Ale v klasickom a modernom štýle, a ešte viac v minimalizme, nebude to tak.

Ak chcete použiť svetlé farby v interiéri, vezmite do úvahy, ako ich vnímame. Takže všetky studené odtiene vizuálne odcudzia predmety od nás a všetky teplé - naopak, privedú ich bližšie.

Existujú aj iné vizuálne triky, ktoré môžu pomôcť v dizajne.Napríklad, ak miestnosť má nízke stropy, kresliť zvislé pruhy na stenách a budú sa objaviť vyššie.

Usporiadanie nábytku v byte

Premýšľajte dopredu, kde budete najčastejšie chodiť a udržiavať tieto cesty zadarmo pre seba. Nábytok uprostred miestnosti môže vyzerať štýlovo, ale s tým je dôležité, aby ste ho nepreháňali. Najväčšie položky sú niekedy lepšie umiestnené po obvode.

Na zachovanie maximálneho priestoru v byte - venujte pozornosť mobilnému a transformátorovému nábytku. Premýšľajte nad výberom postele, ktorú môžete skryť v skrini alebo skĺznuť do špeciálne vybaveného výklenku.

Vyberte vstavané skrine, najlepšie do celej výšky stropu. Nielen, že sú veľmi priestranní, môžu tiež vizuálne rozdeliť priestor. Neskladujte veľa vecí na otvorených policiach - to vytvorí pocit zmätku v dome.

Správne osvetlenie v ateliéri

Čím lepšie je byt osvetlený, tým je priestrannejší. Preto nechajte priestor v blízkosti okna, aby bol čo najviac voľný a prenikol do domu prirodzené svetlo.

Najlepšou voľbou pre štúdiový apartmán bude bodové osvetlenie v každej aktívnej zóne, ako aj jeho sprievod s rôznymi nástennými, podlahovými a stolovými svetlami. Premyslené osvetlenie vo všetkých priestoroch bytu vám umožní vytvoriť primeranú časovú náladu a tiež rozumne utrácaťelektrina.

Návrh ateliéru - foto

Ako vidíte, existuje veľké množstvo originálnych možností opravy a dizajnu štúdiových apartmánov. Aby ste mohli vidieť ďalšie zaujímavé riešenia, pripravili sme pre vás túto fotogalériu. Nechajte sa inšpirovať nápadmi a vytvorte si vlastný jedinečný interiér!

Video: Štúdiové apartmány - interiérový dizajn