70+ nápady tyrkysovej spálne

Ak je obývacia izba srdcom domu, potom sa spálňa dá bezpečne nazvať jeho dušou. Toto odľahlé miesto pre odpočinok a pokoj je ukryté pred zvedavými očami, ale pretože každý chce, aby táto intímna miestnosť bola zahalená v atmosfére pokoja, pohodlia a pohodlia. S ťažkou úlohou pomôcť vyrovnať sa s tyrkysovou farbou. Sky-oceán tieň vyžaruje špeciálnu energiu nehy. Psychológovia dospeli k záveru, že tyrkysová spálňa môže mať pozitívny vplyv na psychické zdravie človeka, čo je veľmi dôležité pre dnešných zaneprázdnených ľudí.

Tyrkysová farba a kombinácie s ňou

Skutočne bohaté a originálne tyrkysové tóny môžu vyzerať ako iné neutrálne alebo podobné farby. Napriek tomu, že tyrkysová je považovaná za celkom jasnú, jej základňa môže byť pestrá aj prírodná. Najobľúbenejšie farby tohto odtieňa sú nebesky tyrkysové, tyrkysové a svetlozelené a tiež smaragdové.

Môžu byť identifikované najmä úspešné kombinácie tyrkysovej so svojimi kolegami. Napríklad kombinácia tyrkysovej farby s pastelovými farbami (biela, sivá, béžová) bude vynikajúcim príkladom obmedzenia a vyrovnanosti v interiéri, pridaním ružovej alebo zlatej farby zmení miestnosť na umelecké dielo, ktoré kombinuje s hnedou alebo čiernou.

Ďalšou nezvyčajnou, ale veľmi extravagantnou možnosťou je pridanie tyrkysových odtieňov s lesklými vložkami alebo imitáciou kovu. Viac akoVýrazným a kreatívnym riešením môže byť kontrast modrej tyrkysovej farby so svetlozelenou alebo horčicovo žltou farbou. Tento typ spálne je vhodný pre krásne usporiadanie potrebných akcentov.

Interiéry

Správna voľba smeru štýlu pomáha vytvoriť nielen pohodlné, ale aj estetické bývanie, ktoré poteší majiteľov a ich hostí. Tyrkysová farba vyzerá veľmi harmonicky v rôznych prevedeniach.

Tyrkysová spálňa v modernom štýle

Tento dizajn osloví všestranných ľudí, ktorí chcú spojiť inovácie modernej doby s uctievaním starých tradícií. Moderný štýl je pohodlie, pohodlie a elegancia. Tyrkysová spálňa bude ideálnym kulisou pre nezvyčajný funkčný nábytok, kreatívny dekor vo forme kovových figúr, textílií s rôznymi textúrami, ako aj nástenné maľby. Vynikajúca voľba, ktorá vytvorí skutočný komfort v spálni.

Tyrkysová spálňa Provence

Zvolený štýl štýlu zahŕňa rustikálnu jednoduchosť, ekologický luxus a ľahkú romantiku. Farba morského vánku zvýrazní jemnú atmosféru. Perfektnou kombináciou v tomto prípade bude kombinácia tyrkysovej povrchovej úpravy s bielym alebo béžovým nábytkom, textília s kvetinovými potlačami tiež doplní zmyselnosť a stručnosť dizajnu Provence.

Tyrkysová high-tech spálňa

Toto je ideálna voľbaspálňa je konzervatívna a funkčná, ale zároveň štýlová a útulná. Použitie najnovších technológií osvetlenia a jasných hraníc v high-tech štýle bude skvele vyzerať na výnimočnom azúrovom pozadí tyrkysového nábytku alebo textilu. Zdobenie spálne sklenenými povrchmi a geometrickými vzormi bude v súlade so závesmi azurovej farby.

Tyrkysová minimalistická spálňa

Vďaka lakonickému vzhľadu a absencii objemných detailov je ľahké rozpoznať štýl minimalizmu. Vďaka svojej jednoduchosti a pohodliu rýchlo dobýva všetky krajiny sveta. Kovové alebo drevené závesné police, sklenený konferenčný stolík a nezvyčajné rastliny budú ekologické v minimalistickej spálni. Vrcholom budú dekorácie a textilné predmety v nebesky tyrkysových farbách.

Spálňa v tyrkysovom štýle

Hladké modré aj smaragdové tóny dokonale zapadnú do slnečného stredomorského interiéru. Tyrkysová farba krásne zaparí ľahké mramorové povrchy, hlinený dekor, mozaiky kameňov a ďalšie zaujímavé doplnky pre tento štýl. V kombinácii s oranžovou paletou sa môže spálňa premeniť na útulnú a teplú rozprávku.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Hlavné pravidlo, ktoré treba dodržiavať pri výbere dokončovacích materiálov pre tyrkysovú spálňu, je funkčná praktickosť výrobkov a ich súlad so všeobecným pozadím.space.

Paul

Útulnú spálňu môže vždy dopĺňať zaujímavý variant dekorácie podlahy. Mal by byť trvanlivý, vysokokvalitný a vhodný pre dizajn miestnosti. Tyrkysové bankovky krásne splynú s drevenými parketami v podobe tenkých dosiek alebo geometrických štvorcov. Nemenej atraktívne a ľahšie sa udržiava budú laminátové pastelové odtiene. Koberec s imitáciou trávy zmení tyrkysovú spálňu na skutočný raj pre dušu.

Steny

Netkaná vzorovaná tapeta, ktorá má nekonečný počet farieb a vzorov, bude originálnym a jasným riešením pre obloženie stien v spálni. Masívna farba bude tiež vyzerať harmonicky na pozadí svetlého tyrkysového nábytku, dekoru a textilu. Ďalšou dobrou voľbou je tzv. Prírodný materiál, ktorý zahŕňa kameň a drevo.

Strop

Toto je presne plocha v spálni, na ktorú sa najčastejšie obraciame. Strešný vinylový strop (v dokonalej harmónii s klasickým a minimalistickým dizajnom interiéru), originálny sadrokartónový strop alebo kombinovaná textilná a lesklá konštrukcia môžu dopĺňať odľahlý priestor pre odpočinok. Voľba by mala závisieť nielen od praktickosti vybraných materiálov, ale aj od konštrukcie stien.

Osvetlenie v spálni

Typ a smer svetelných vĺn v tyrkysovej spálni by mal zodpovedať zvolenémudizajn a veľkosť miestnosti. Napríklad vonkajšie LED osvetlenie zmení objemnú miestnosť na kompaktnejší a útulnejší, veľké lustre budú vizuálne robiť úzky priestor a nástenné lampy môžu nahradiť iné dekoratívne osvetlenie.

Štýlom Provence a Classics je lepšie pridať nie príliš malý luster, ktorý bude dekoratívne starnúť (svietniky, nástenné lampy). Moderný dizajn (moderný, minimalistický a pop art) môže vyzerať úžasne, ak je hlavný svetelný zdroj o niečo menej svetlý ako ten druhý. Táto úloha bude riešená podlahovými lampami alebo LED namontovanými na strope.

Je dôležité si uvedomiť, že ďalšie zdroje tlmeného svetla pomáhajú osvetľovať každý kút miestnosti, čím sa stávajú ešte krajšími. V kombinácii s tyrkysovou farbou sa toto osvetlenie stane rovnakou súčasťou výzdoby spálne, ako aj dekorom a nábytkom.

Dizajn spálne v tyrkysovej farbe - foto

Naša fotogaléria vás zavedie do atmosféry pokoja, inšpirácie a pohodlia. Môžete vidieť, ako harmonicky tyrkysové farby v spálni vyzerá, ako to dopĺňa rôzne štýly interiéru a ako jeho morské poznámky zlepšiť celkovú náladu. Šťastné prezeranie!

Video: Tyrkysová spálňa - Nápady interiéru