70+ nápady dizajnu bielej spálne (fotografie)

Zasnežená spálňa je bezpochyby štýlovým a správnym riešením, ktoré zmení vašu izbu nad rámec uznania a dodá jej nezabudnuteľný šarm a harmóniu. Univerzálnosť bielej umožňuje použitie v interiéri v akomkoľvek štýle, od klasiky až po podkrovie. Ako presne spravovať odtiene bielej vo vašej obľúbenej spálni - čítajte ďalej.

Biela farba a kombinácie s ňou

Biela vždy zaujímala dôležité miesto v symbolike rôznych civilizácií. V mnohých národoch sveta bol jeho výklad odlišný, ale väčšina z nich súhlasila, že to bola farba božského princípu, svätosti, čistoty a duchovnej obnovy.

Toto je najľahší zo všetkých odtieňov vo farebnom spektre. Môže sa zdať, že on sám nemá žiadne odtiene, ale nie je. Ak sa pozriete bližšie, môžete vidieť, že aj pri miernej škvrne inej farby sa biela farba výrazne zmení. Takže môžete získať značné množstvo možných podtony - studené aj teplé.

Systém Pantone poteší ušľachtilými a krásnymi odtieňmi s nádhernými menami: tanečný oblak, vanilkový ľad, mystický, marshmallow, letná sprcha - nájdeš svoju chuť!

Vzhľadom na dominanciu bielej farby v interiéri možno dosiahnuť jeho vizuálne zväčšenie. To bude užitočné najmä pre malé spálne. Taký jednoduchý, ale šikovný trik pomôže rozšíriť absolútne každú miestnosť.

Ušľachtilý tón je neuveriteľne v súlade s mnohými inými odtieňmi, ktoré sú v ňomotočil, dal svetu dizajnu stovky rôznych riešení, ktoré ho využívajú. Pre pohodlie môžete kombinovať variácie do troch hlavných skupín:

- Pokojné, neutrálne kombinácie sa najlepšie hodia do spálne. Na pozadí jemných kombinácií získajú materiály osobitnú čistotu a textúru. Použite na konečnú úpravu;

- Bielené farby priaznivo zvýraznia teplý kov: ružové a žlté zlato, meď;

- Použite zaujímavé textúry: načechrané, pletené textílie, ľahké drevo, transparentné detaily. To dodá pohodlie a ľahkosť, vzdušnosť;

- Nezabudnite na rastliny - dekoratívne zelené priestory, ruže, tulipány, krútiace sa vetvy, kaktusy. Jemné kvetinové odtiene a šťavnaté zelené zjemňujú interiér ešte viac;

- Svetlé zloženie sa získava z kombinácie šedej + citrónovej + bielej, brusnice + šedo-modrá + krémová, vínová + tmavo modrá + zelená.

Interiéry

Biela je naozaj vhodná pre všetky štýly, ale pre niektorých je nenahraditeľná farba. Čo presne? Prečítajte si nižšie.

Biela spálňa v klasickom štýle

Tradičný štýl má svoje vlastné kánony a reprezentácie. Predovšetkým predpokladá vysoké stropy. Vytvorenie podobnej ilúzie pomôže takej technike, ako maľovať steny a strop v jedinom tieni. Takže vytvoríte akýsi efekt kopule. Snažte sa držať proporcií a symetrie. Pridajte do dekorácie a nábytku elegantné ozdobné prvky.

ČoČo sa týka odtieňov najkrajších, ušľachtilé varianty budú vyzerať harmonicky: čistá snehovo biela, studená perla, teplý krém alebo mäkký, ale elegantný tón slonoviny.

Biela spálňa v modernom štýle

Nie je ťažké si všimnúť, že väčšina moderných interiérov je jasná. Toto riešenie vám umožní ľahko dosiahnuť pocit sviežosti a priestrannosti. Preto môžete bezpečne používať bielu farbu ako hlavnú farbu a pridať do nej niekoľko farebných akcentov. Téma súčasného netoleruje neprehľadný priestor. Vyhnite sa prebytku vo výzdobe a zariaďovaní.

Biela spálňa v škandinávskom štýle

Snívajúci a povstalci budú určite ako demokratický severoeurópsky dizajn. Zahŕňa základné črty minimalizmu, eko-štýlu, funkcionalizmu a dokonca aj podkrovia a krajiny.

S takou rušnou kombináciou sa však pokúste vytvoriť stručný a jednoduchý dizajn. Vkladajte si originálny, praktický nábytok, kompetentnú dispozíciu, prírodné materiály, ako aj základnú farebnú škálu. Jednoducho tak stelesníte koncepčný a ergonomický dizajn.

Biela spálňa v námornom štýle

Vytvorenie spálne vo voľnej a veľkolepej námornej téme je jednoduchá úloha. Na dokončenie stien použite snehovo bielu farbu. Posteľná bielizeň je najlepšia voľba v podobnej farebnej schéme s modrým alebo čiernym pruhom.Optimálny dokončovací materiál pre podlahy - parkety v strede tónu alebo iné v bielej farbe.

V čele postele môžete umiestniť tematický obrázok zobrazujúci more, plachetnicu alebo loď a na lavičke, nočný stolík, poličku s dekorom v podobe veľkých umývadiel. Vo všeobecnosti sa snažte vybrať nie tie farebné a pútavé dekorácie, ale jemné "rady" na tému námornej dopravy. Obmedzte sa na biele pozadie a dva alebo tri ďalšie odtiene, medzi ktorými môžu byť azurové tóny.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Povrchová úprava vytvára základ pre hru všetkých hlavných detailov interiéru. Preto sa snažte to urobiť správne, použitím vhodných materiálov.

Paul

Ak chcete získať mäkkú podlahu, potom jednoducho nemôžete robiť bez koberca. Poskytujú nielen príjemné hmatové vnemy, ale tiež zvyšujú tepelnú a zvukovú izoláciu. Nevýhodou je, že sa v hromade môže hromadiť prach. Tento problém sa však dá ľahko odstrániť vysoko kvalitným umývacím vysávačom.

Laminát odolný voči vonkajšiemu poškodeniu je vhodný pre majiteľov spoločenských zvierat. Je to však skôr studený materiál, preto je lepšie ho používať v kombinácii s kobercom pri lôžku.

V bielej spálni vyzerajú parkety stredného a svetlého tónu krásne. V závislosti od Vašich želaní vyzdvihnúť masívne, kusové parkety alebo parketové dosky. Ide o prirodzený povlak s hypoalergénnymi vlastnosťami. Udržiava teplo dobre a absorbuje zvuky.Strom bude trvať najmenej 25 rokov, ale bude sa báť vlhkého prostredia.

Pre miestnosti v teplom, vlhkom prostredí alebo v kombinácii s kúpeľňou vyberte kameň, keramické dlaždice alebo betón.

Steny

V závislosti od štýlu spálne a vašich preferencií si vyberte spôsob obloženia:

1. Farbenie bielej farby. Najlepšie riešenie pre náš prípad. Vyrobené na už pripravenom základe;
2. Dekoratívna betónová omietka krásne kontrastuje s klasickými detailmi a dopĺňa tehlovú stenu;
3. Snehulicové tehlové a dekoratívne tehlové tapety sa zmestia do väčšiny moderných štýlov;
4. MDF panely elegantne zdôrazňujú tradičný dizajn;
5. Neštandardné riešenie - dokončiť akcentovú stenu s textúrovanými drevenými alebo trojrozmernými sadrovými panelmi.

Strop

Ak máte malú spálňu, snažte sa nepreťažiť miestnosť zložitými stavbami. V prvom rade dávajte pozor na lesklý strešný strop a bielu matnú farbu - spolu so stenami v rovnakej farbe pomôže vizuálne zväčšiť priestor.

Stupeň studenej sivej farby bude "tvárou v tvár" pod betónom. Drevené prvky v interiéri budú podopierať nosníky a lakonický strop s drevenými motívmi.

Osvetlenie v spálni

Je potrebné sa zaoberať otázkou osvetlenia v prípravnej a záverečnej fáze, pretožeUmiestnenie bude závisieť od usporiadania elektriny. Starostlivo zvážte dizajn, aby ste nemuseli pokaziť vašu snehobielu stenu, keď je povrch pripravený.

Svetlo v miestnosti nemusí byť príliš svetlé. Výkonné lampy a studené svetlo negatívne ovplyvnia celkovú atmosféru. Spálňa je v prvom rade miestom odpočinku a spánku, preto by mala byť v ňom príjemná relaxácia. Osvetlenie by malo byť rozptýlené, teplé a mäkké. Používajte špeciálne tienidlá s rôznymi uzávermi.

Bodové osvetlenie vyzerá skvele alebo svetlá pod zavesenými stropmi. To opticky zvýši strop a vytvorí jemné a príjemné svetlo.

Experimenty so skrytými návrhmi môžu priniesť neštandardné poznámky do vašej spálne. Môžete napríklad skryť lampu za výčnelkami na stenách alebo ich odstrániť zo stropu - týmto spôsobom môžete dosiahnuť efekt oddelenia stropu od stien. Tiež návrhári často ponúkajú umiestniť lampy rozptýleného svetla priamo pod posteľ alebo namontovať na pódium.

Miestne osvetlenie má mnoho funkcií. Môžu to byť lampy v čele postele alebo na boku postele, LED pásy pozdĺž jej obvodu, ako aj svetlo pre pracovný priestor.

Predpokladá sa, že svetelný zdroj v spálni by mal byť vo výške 1,5 m od podlahy, čo je dôvod, prečo sú podlahové lampy veľmi populárne. Ak potrebujete viac mobilnej lampy, potom najlepšou možnosťou by bolo použitie možnosti na flexibilných nohách. Dá sa ľahko presunúť a nasmerovať na iný.funkčná plocha, je veľmi výhodné, ak je spálňa určená pre niekoľko ľudí.

Ak nemáte nočné stolíky, môžete použiť lampy namontované na čelo postele. Budú mať dostatok svetla na čítanie kníh a časopisov a veľký výber dizajnérskych riešení vám umožní vybrať si niečo podľa svojho vkusu.

Dizajn bielej spálne - foto

Biele interiéry neprestávajú udivovať svojou atraktívnosťou. Pozrite si ešte viac sviežich, vzdušných a elegantných dizajnérskych projektov v spálni v našom výbere fotografií. Šťastné prezeranie!

Video: Spálňa v bielom - Nápady interiéru