70+ nápadov na výzdobu stien na WC (foto)

Pri plánovaní renovácie domov mnohí často venujú levému podielu pozornosti obývacie izby, spálne, kuchyne a nespravodlivo zabúdajú na takú miestnosť ako na toaletu, aj keď je to jedna z najpodstatnejších pre osobu. Okrem výberu moderných funkčných inštalatérskych prác je najdôležitejšou voľbou dokončovacie materiály, ktoré tvoria hlavné pozadie a často pôsobia ako dekoratívna ozdoba. V našom článku sa pozrieme na to, ako moderná výzdoba stien v toaletách, rôzne materiály a farby môžu byť.

Kde začať?

Oprava toalety je nepríjemná, čo sa môže niekedy zmeniť na zdĺhavý proces. Zdá sa, že môže byť ťažké navrhnúť najmenšiu miestnosť v dome, ale občas ležia v žalostnom stave múrov, najmä ak sa byt nachádza v skôr „starobylom“ dome, ktorý sa desaťročia neuskutočňoval v oprave kapitálu.

Takže, plánujúc aktualizáciu kúpeľne, tvrdo pracujú na tom, aby boli obklady stien v poriadku - to je záruka, že nová podšívka bude trvať dlho. V prvom rade je potrebné demontovať starý dokončovací materiál, výhodne na úplne odkrytý povrch steny. Starostlivo skontrolujte lietadlo, omietnuté všetkými existujúcimi trhlinami, jamkami, nepravidelnosťami. V ideálnom prípade musia byť steny zarovnané, potom na nich bude bez problémov ležať akýkoľvek povrchový materiál. Ak máte v pláne plášť box s sadrokartón alebostenové panely, môžete to urobiť bez zarovnania.

Ďalej choďte na rúry - musíte tiež preskúmať ich stav. Ak sa oprava v kúpeľni neuskutočnila dlhú dobu, je lepšie neodkladať a vykonávať opravy (výmenu) komunikácie v prípravnej fáze. To platí aj pre elektroinštaláciu. Často v starších domoch je k dispozícii jednu žiarovku v záchode, ktorý sa nachádza nad vchodom, ktorá poskytuje malý rozsah osvetlenie, takže si môžete myslieť v predstihu inštalácie ďalších svietidiel držať elektrických káblov.

Ak sú všetky komunikácie v poriadku, steny musia byť riadne natreté, môžu byť použité špeciálne nástroje, ktoré zahŕňajú látky, ktoré bránia tvorbe plesní. Teraz môže byť príprava považovaná za hotovú, miestnosť musí byť "odpočinok" a dôkladne vyschnúť. Medzitým sa obraciame na výber dokončovacieho materiálu.

Výber materiálu na konečnú úpravu

Na dnešnom trhu stavebných a dokončovacích materiálov sú veľmi veľa možností, ktorým čelia stenových plôch, z ktorých občas moja hlava sa točí. Musíme si však uvedomiť, že toaleta je miestnosť s vysokou vlhkosťou, takže nie každý materiál môže byť použitý tu.

Keramické dlaždice

Výzdoba stien kúpeľní keramickými obkladačkami je skôr starým spôsobom konečnej úpravy, ktorá dnes nestráca svoj význam. Tento materiál je skvelý podľa návoduestetické a praktické vlastnosti. Lesklý povrch náteru, ktorý má reflexný účinok, môže zázračne dať miestnosti viac slobody a zvýšená odolnosť voči vlhkosti, trvanlivosť a jednoduchosť čistenia zaručujú dlhú životnosť.

Dnešná dlažba sa výrazne líši od predchádzajúcich modelov rôznymi tvarmi (štvorcové, obdĺžnikové, kosoštvorcové, trojuholníkové), textúrami a farbami, čo umožňuje aj v malej miestnosti vytvoriť úžasný dizajn, štýlový dizajn. Človek má len pozerať na nádherné škvrny dlaždice "patchwork", a v hlave okamžite sú asociácie s teplou domácou atmosférou. Vyzerá to skvelé možnosti dizajnu dlaždice dreva alebo kameňa. Tí, ktorí sa snažia o nezvyčajnosť čo najviac, si môžu kúpiť sadu dlaždíc, ktorá tvorí trojrozmerný obraz.

Mladší „príbuzný“ dlaždice je mozaika, ktorá sa rozvíja do nádherných kompozícií. Často sa materiály kombinujú a vytvárajú akcentačné zóny s malou mozaikou.

Sadrokartón

Použitie obloženia sadrokartónu pre obklady stien má ďalšie plus - nie je potrebné absolútne vyrovnanie stien. Je dôležité zvoliť správny materiál - ten, ktorý má vysokú odolnosť voči vlhkosti, je dodávaný v zelenej farbe a má príslušné označenie. S pomocou sadrokartónu, ktorý je pomerne kujný pri spracovaní, môžete vytvoriť celý rad malých architektonických foriem,maľovať alebo obkladať. Niekedy sa takéto konštrukcie používajú na usporiadanie políc, výklenkov alebo falošných stien, za ktorými sú skryté komunikácie, odvodňovanie sudov.

Panely z PVC a MDF

\ t

Najhospodárnejším a najjednoduchším spôsobom dokončenia stien toalety je inštalácia špeciálnych panelov, ktoré sú vyrobené z materiálov ako je PVC a MDF. Panely majú širokú škálu dizajnov a dokážu spoľahlivo napodobniť prírodné materiály, majú veľkú paletu farieb, čo vám umožní vytvoriť akýkoľvek štýl. Sú ľahké a ľahko sa inštalujú, nevyžadujú predbežné vyrovnanie stien. Rozdiel medzi nimi spočíva v rôznom stupni tolerancie vlhkosti - PVC panely sú odolnejšie a MDF, s dlhým pobytom vo vlhkom prostredí, môže nakoniec napučať. Ale tieto majú väčšiu odolnosť voči mechanickému namáhaniu.

Tapeta

Ak sa rozhodnete dávať prednosť tapete - musíte si vybrať umývateľnú tkaninu odolnú voči vlhkosti, o čom svedčí aj označenie kotúča. Dizajn tkanín môže byť monofónny, s ornamentami, geometrickými vzormi. Zaujímavým riešením na vytvorenie prízvuku môže byť tapeta, ktorá lepí jednu zo stien. Téma obrázkov je vybraná v súlade so štýlom - môžu to byť krajiny, hory, zvieratá, obrazy miest, riek a zúriacich vodopádov.

Farba

Maľovanie stien toalety sa dá ľahko aplikovať, čo nevyžaduje špeciálne zručnosti. Je potrebné poznamenať, že moderné kompozície, ako napríklad akrylová farba, majú ľahkú textúru, aplikujú sa rovnomerne, majú umývateľný povrch, časom nezmiznú a neprasknú. Človek má len ukázať predstavivosť - a môžete vytvoriť unikátne nátery na malých stenách. Často sa používa kombinácia dvoch farieb a hranica medzi nimi môže byť presná alebo rozmazaná. Ďalšou možnosťou, ktorá si zaslúži pozornosť, je vytvorenie kresby na povrchu stien s tmelom a potom maľovanie. Niekedy pre použitie obrázkov pomocou špeciálnych šablón - to dopadá veľmi živý a krásny.

Dizajn toaliet

Za predpokladu opravy záchodovej haly ste možno už rozhodli o výbere základnej farby miestnosti, prednostne jednej alebo druhej palety. Ak všeobecná myšlienka dizajnu ešte nie je pripravená, odporúčame, aby ste sa zoznámili s niektorými tipmi od odborníkov, ktorí vám pomôžu pri navrhovaní kúpeľne.

Konečný materiál na obkladanie stien môže byť monotónny, ale potom bude nastavenie skôr „nudné“ a budete musieť pracovať na dekore. Je jednoduchšie vybrať si niekoľko farebných odtieňov a kombinovať ich tak, aby sa miestnosť hrala novým spôsobom. Niekedy sú protiľahlé steny zdobené rôznymi farbami alebo obliekajú obloženie steny cez toaletu v tmavej farbe - takéto metódy pomáhajú vizuálne „zatlačiť“ steny, zväčšiť priestor.Rovnaký efekt uľahčuje použitie čiar v dekorácii, kde sa horizontálne pruhy rozšíria do miestnosti a vertikálne - zdvihne povrch stropu.

Aby bolo možné navrhnúť malú kúpeľňu, je lepšie zastaviť výber na svetlých farbách, ktoré možno riediť jasnejšími škvrnami. Najprijateľnejší je minimalizmus vo všetkých jeho prejavoch: vo vynikajúcom osvetlení, stručnosti dekorácie, absencii dekoru. V tomto smere sa uprednostňuje snehobiely dizajn s možnými inklúziami akcentových farieb. Modrý je možné zvoliť ako základný tón, ktorý je pre tieto priestory najvhodnejší. Ak chcete, aby sa miestnosť nezdala príliš studená, musíte nájsť teplú sprievodnú farbu, napríklad smotanu alebo broskyňu.

Veľkou možnosťou pre malú miestnosť bude tapeta s perspektívou, umiestnená na jednej zo stien alebo úplne obklopujúca miestnosť.

Pre rozhodujúce osoby, ktoré sa usilujú o výnimočný dizajn každého kúta svojho domu, ponúkame možnosť s červenou paletou. To vôbec neznamená, že je potrebné zaplniť všetky steny šarlátovým tónom a premeniť obyčajnú kúpeľňu na druh mučiacej komory. Nech je základom dizajnu stlmený bordó alebo karmínový odtieň, ktorý sa prelína s inou kontrastnou farbou. Môžete si vziať spojencov bielej palety, ktorá osvetlí každý bohatý tón.

Trochu zastaraný, ale toaleta, zdobená hnedými a béžovými tónmi, vyzerá celkom slušne. Aktuálne modely tapiet aobklady s rôznymi vzormi a ornamentami môžu výrazne oživiť a rozšíriť interiér. Umiestnením na jednej zo stien malá platforma vertikálneho záhradníctva, môžete premeniť tradičnú miestnosť na skutočnú ekologickú kúpeľňu.

Nebojte sa svetlých výplní s použitím bohatých žltej, zelenej, modrej farby - nie sú prijateľné pre obytné interiéry a v miestnosti, kde je strávené malé množstvo času, môže byť toto usporiadanie veľmi zábavné. Samozrejme, ak je toaleta v kombinácii s kúpeľňou, je tu viac nápadov na dizajn, ale ako sa hovorí, toto je „úplne iný príbeh“.

Dekorácia na stenu - foto

Ďalšie oboznámenie sa s materiálmi na konečnú úpravu, ktoré sa používajú na dokončenie stien v záchode, odporúčame pokračovať na stránkach fotogalérie. Tu je množstvo úspešných príkladov, na základe ktorých bude jednoduchšie urobiť výber v prospech konkrétnej úpravy. Šťastné prezeranie!