70 nápadov na dizajn malej kúpeľne

Malá kúpeľňa je bežným problémom v bytových domoch. Ale aj tieto 3-4 štvorcové. je možné premeniť sa na oázu pohodlia a relaxácie, ak používate techniky dizajnu. Výber správneho prevedenia, klampiarstva a nábytku, uvidíte, že nie je úzka oblasť bola príčinou preplnenia, ale len negramotné umiestnenie vecí. Naše odporúčania vám pomôžu napraviť chyby a urobiť vašu kúpeľňu pohodlnou a elegantnou!

Rekonštrukcia malej kúpeľne. Kde začať?

Prvá vec, o ktorej je potrebné rozhodnúť v tejto etape, je spojiť kúpeľňu alebo oddeliť.

Odstránením priečky medzi toaletou a kúpeľňou môžete oblasť mierne rozšíriť a ušetriť na konečných materiáloch. Ale najprv to bude vyžadovať povolenie špeciálnych prípadov; po druhé, dôležité zariadenia (vodovodné alebo kanalizačné potrubia, vetracie kanály, elektrické rozvody) môžu byť umiestnené v prenosovom zariadení; a po tretie, pre veľkú rodinu bude spoločná kúpeľňa z praktického hľadiska veľmi nepohodlná.

Pokiaľ ide o samostatnú kúpeľňu, v tomto uskutočnení je jedinou nevýhodou to, že obe miestnosti sú často veľmi malé a jednoducho nie je miesto na samostatné umývadlo na WC. V tomto prípade môžete použiť kompaktný drez, napr. V rohu, tesne nad nádržou.

Môžete tiež pridať trochu extra "štvorca" do svojej malej kúpeľne znížením chodby.alebo chodbou.

Povrchová úprava a materiály do kúpeľne

\ t

Pri kúpe alebo sprchovaní si každý môže všimnúť, koľko pary a kondenzátu sa tvorí vo vzduchu. To znamená, že všetky materiály na konečnú úpravu malej kúpeľne by mali byť vodotesné a odolné voči teplotným zmenám.

Paul

Na prvý pohľad sa môže zdať, že betónový podklad v kúpeľni je dostatočne obkladaný dlažbou a jeho oprava bude dokončená. Ale to je ďaleko od prípadu - pod vrchnou dekoratívnou vrstvou by nebolo na škodu vykonávať viac práce. Systém "teplej podlahy" tak poskytne príjemnú teplotu a hustá vrstva hydroizolácie ušetrí rozrušeným susedom z návštevy v prípade povodní.

Ideálna konštrukcia by mala vyzerať takto: betónová doska je pokrytá bitúmenovým základným náterom, na ktorý je prilepená polymérna hydroizolačná fólia (jej hrany sú zdvíhané na steny vo výške najmenej 15 cm a švy musia byť prekryté a pevne spojené), jemne zrnitý kremenný piesok sa naleje , položia sa výhrevné telesá a potom sa na kachľové lepidlo pripevní keramická dlažba. Je žiaduce, aby bola veľká a ľahká, ale zároveň - mierne drsná, pretože na mokrej lesklej glazúre je ľahké ju pošmyknúť a poraniť.

Steny

Keramické dlaždice, plastové panely, maľovanie, umelý kameň alebo vlhkosť odolné tapety možno použiť na dokončenie stien v malej kúpeľni.

Prvá vec dôležitápovrch riadne omietnite a naneste kvalitný základný náter. Môžete tiež vyrovnať povrch s aquapanels.

Je žiaduce používať netoxické emulzie na báze vody (akrylové, silikónové) a vo vode disperzné formulácie. Je lepšie odmietnuť tradičné olejové oleje - ako dlho sušia, vyžarujú vôňu acetónu a rýchlo pôsobia vplyvom teploty.

Strop

Optimálna voľba na zdobenie stropu v malej kúpeľni je strečová fólia so zrkadlovým efektom. Je absolútne odolná voči vodnej pare (stačí sa len špongiou občas špongiou) a bude slúžiť najmenej desať rokov bez straty pôvodného estetického vzhľadu. Okrem toho takýto strop pomôže minimalizovať nepríjemné následky povodní.

Ak potrebujete opravu rozpočtu, môžete sa zastaviť pri maľovaní, ale bude sa musieť aktualizovať každý rok.

Ďalší dobrý spôsob, ako dokončiť strop v kúpeľni - plastové obloženie (vlečka). Pre rám pod nimi by mal byť použitý iba nerezový profil.

Vaňa alebo sprcha - čo si vybrať?

V malej kúpeľni, kde je ťažké umiestniť priestor pre priestrannú kúpeľ, je nepochybne lepšie uprednostniť sprchu. Okrem toho existujú modely vybavené hlbokými panvicami s vírivkou, takže milovníci romantického kúpania so sviečkami a okvetnými lístkami ruží nezostanú urazení.

Okrem výrazných úspor priestoru znižuje kabína spotrebu vody. s ohľadom narastúce účty sú veľkou výhodou.

Prítomnosť ventilácie cez sprchu vám umožňuje rýchlo odstrániť vlhkosť a minimalizovať vniknutie kondenzátu do vonkajšieho prostredia.

A ak stále chcete ležať vo vode do plnej výšky, majitelia malých kúpeľní by mali venovať pozornosť uhlovým a zakriveným vaňám.

Umiestnenie nábytku, spotrebičov a príslušenstva

\ t

Premyslené umiestnenie inštalatérskych a nábytkárskych zariadení umožní, aby aj najmenšia kúpeľňa bola pohodlná a praktická.

Umývadlo a WC

\ t

Na úsporu miesta je vhodné zvoliť si umývadlo, nie polkruhové, ale skôr malé, obdĺžnikové alebo štvorcové, ale s vysokými stranami. Takáto škrupina môže byť zabudovaná do skrine.

Ak je to možné, toaletná miska by mala byť ukrytá v stene a ponechať iba vyprázdňovacie tlačidlo. Ak táto možnosť nie je možná, môžete si kúpiť roh alebo vysoký úzky tank.

Podložka

Kompaktná práčka na bočné nakladanie môže byť zabudovaná do akéhokoľvek prázdneho výklenku: pod drezom, kotlom, v rohu medzi kúpeľňou a stenou alebo nad toaletou. V blízkosti je potrebné zabezpečiť len izolovaný vývod a skryť potrubia bez povšimnutia.

Aby sa nepoškodila drahá inštalácia, je lepšie odvádzať znečistenú vodu priamo do kanalizácie.

Skrinky a police

Na uskladnenie vecí v malej kúpeľni použite maximálnu vertikálupriestor - dať vysoké kanistre, závesné police, sušiče uterákov.

Pre šampóny, gély, peny a iné hygienické prostriedky v bočných častiach kúpeľa je možné vybaviť regály-dvere na konzolách, otvárať ich pod uhlom 45-60 stupňov, alebo vytvárať úzke vodorovné police s posuvnými clonami.

Ďalšou zaujímavou myšlienkou je stiahnuteľný regál. Môžete do nej vložiť čisté uteráky a budú dobre chránené pred vlhkosťou.

Osvetlenie v malej kúpeľni

V malej kúpeľni sa môžete dostať s jedným alebo viacerými svetelnými zdrojmi, ale toto by v žiadnom prípade nemalo byť závesným lustrom.

Je tiež vhodné opustiť konvenčné žiarovky - počas prevádzky sú veľmi horúce a pri rozstrekovaní v kontakte s vodou môžu prasknúť. Podľa týchto kritérií sú najvhodnejšie LED lampy.

Na vytvorenie romantickejšej atmosféry v malej kúpeľni môžete použiť neónové pásky, bodové svetlá na policiach a výklenkoch, ako aj fluorescenčné prvky na podlahe.

Výber vnútorného štýlu

Aby interiér vyzeral harmonicky, pred začatím opráv v kúpeľni, musíte si vybrať štýl, ktorý majitelia najviac páči. Podporí odpočinok a zlepšenie nálady zakaždým počas vodných procedúr.

Malá kúpeľňa v modernom štýle

Jasné symetrické tvary, žiadne ďalšie detaily, monochromatické tóny, chrómové alebo lesklé povlaky vytvoria dojem stručnosti aDokončenie.

Kúpeľňa v klasickom štýle

Odtiene slonoviny, trblietavé porcelánové a zlatom trblietavé rastlinné ozdoby sú kráľovskou kúpeľňou pre pravých aristokratov. Množstvo svetla a brilancie dokonale zvládne úlohu zväčšovania priestoru.

Kúpeľňa v štýle malej Provence

V tejto výzdobe sa francúzska romantika prelína so slobodou a jednoduchosťou dediny. Používajú sa pastelové odtiene - levanduľa, nazelenalý, modrý, bledoružový. Z obrázkov povolené - malé matné kvety. Nábytok by mal mať mierne vintage vzhľad, napríklad odieranie na svetlej farbe.

Kúpeľňa v malom podkroví

Pre loft sa vyznačujú holými stenami, imitáciou kamenného alebo tehlového muriva (najlepšie sivobieleho), vysokými bielenými stropmi, bez dekorácií. Vhodné pre slobodných umelcov, českých predstaviteľov, ale aj pre tých, ktorí pohŕdajú obyčajnosťou a oceňujú slobodu.

Malá kúpeľňa v minimalistickom štýle

Ušetrite priestor a kompaktné formy - ideálne riešenie pre malú kúpeľňu. Všetko, čo potrebujete, je ukryté v skrinkách, čím sa vytvára atmosféra ľahkosti a priestrannosti.

Malá kúpeľňa v škandinávskom štýle

Snehobielu farbu s malými škvrnami sivej a čiernej pripomína hornaté severné rieky alebo ľadom pokryté vrcholy. Toto nastavenie je veľmi osviežujúce a napĺňa saenergie. Povrchová úprava v nenápadných farbách a bez jasných detailov vizuálne zvýši plochu miestnosti.

Farebné roztoky pre malú vaňu

Na zabezpečenie integrity interiéru, na dokončenie malej kúpeľne, musíte použiť nie viac ako tri farby, ktoré sú v blízkosti sýtosti. Temné, kontrastné, objemné veci a obrázky by mali byť ponechané na niektoré priestranné sály alebo vonkajšie bazény.

Biela kúpeľňa

Toto je tradičná farba klampiarstva - čisté, číre, vysoko reflexné svetlo. V takomto prostredí sa ľahko uvoľní a navyše sa ľahko kombinuje s inými odtieňmi.

Šedá kúpeľňa

Blikajúce preteky pripomínajú jasný prúd tečúci z vrcholov medzi kameňmi. Svetlošedá farba je obklopená zrkadlami a pochrómovaným kovom a po náročnom pracovnom dni vám pomôže uvoľniť napätie a ráno sa vráti.

Modrá kúpeľňa

Tieň oblohy a vody sú najpokojnejšie. Vďaka tomu dýchate hlbšie a ako keby sa celý priestor naplnil čerstvým vzduchom. Je to ideálne prostredie pre bielu vaňu a umývadlo. Prelomiť taký magický duet s „škvrnami“ iných farieb je skutočným zločinom, v extrémnom prípade môžete pridať trochu strieborných akcentov.

Zelená kúpeľňa

Keď sa v rieke odráža olistenie, voda sa zdá byť nazelenalá. V tej istej palete nájdete odtiene morských vĺn, dúhovúmodro-tyrkysová so zlatými vrcholmi z hlbín. Podobný dizajn v malej kúpeľni bude spočívať v očiach a relaxácii tela.

Návrh malej kúpeľne v Chruščove

V sovietskych apartmánoch možno najčastejšie vidieť jednometrovú toaletu a stiesnenú kúpeľňu, ktorej plocha nepresahuje 4 m2. Ale aj v takých podmienkach môžete byť šikovný.

Napríklad umývadlo môže byť umiestnené v rohu nad vaňou - takže nikoho neruší. A po vybudovaní priestranného výklenku nad toaletnou misou je ľahké umiestniť do neho ohrievač vody.

Malé kúpeľne - foto

Vizuálne vidieť reálne príklady dizajnu malých kúpeľní pomôže našej galérii. Pri pohľade na fotografiu nájdete nezvyčajné nápady na úsporu miesta v kúpeľniach, ktorých plocha sa zhoduje s vašou.

Návrh malej kúpeľne 2 m2.

Návrh malej kúpeľne 3 m2.

Dizajn malej kúpeľne 4 m2.

Dizajn malej kúpeľne 5 m2.

Video: Malá kúpeľňa - interiérové ​​nápady