70+ nápadov na dizajn bielej kuchyne (fotografie)

Kuchyňa, vyrobená v odtieňoch bielej, dobýva svoju čistotu a vzdušnosť. Takáto miestnosť je plná svetla a vytvára dojem neuveriteľnej ľahkosti. Okrem toho majú snehovo biele tóny priaznivý vplyv na náladu obyvateľov domu, takže svetelný dizajn je vždy skutočným a správnym ťahom, najmä pre malé priestory.

Interiéry

Univerzálnosť bielej ponúka veľký potenciál pre interiérové ​​aplikácie. Dizajn môže byť vykonaný v akomkoľvek štýle rozhodnutia - od skúsených klasikov až po nenáročný country music. Každý smer má však svoje charakteristické črty. Zvážte, ako môžu byť jednotlivé prúdy vložené do veľkej bielej kuchyne.

Biela kuchyňa v klasickom štýle

Ľahká paleta vám umožní stelesniť obmedzenú, ale elegantnú tradičnú atmosféru. Pozrite sa na pokojné odtiene: šedá, taupe, čierna, spolu so snehovo bielym tónom alebo slonovinou vyzerajú nenápadne a jemne. Na druhej strane, takéto neutrálne pozadie bude skvelým poľom pre hranie nádherného dekoru - vyzdvihnite krásne žakárové záclony, stoličky s semišovým alebo zamatovým čalúnením, elegantný krištáľový luster. Stred stola je najlepšie zdobený veľkou kyticou krásnych kvetov.

Biela kuchyňa v modernom štýle

Súčasnosť - to je predovšetkým minimalizmus a priame, jasné línie. Štýl bude vždy vhodný, ako v podmienkachmalý priestor, av prítomnosti veľkého počtu metrov štvorcových. Laconic situácia v tandeme s bielym výrazne rozširuje priestor.

Spravidla sú spotrebiče a inštalačné zariadenia zabudované v uzavretej kuchyni. Pokiaľ ide o rozsah farieb, zastavte na dvoch ďalších odtieňoch. Napríklad sivá, čierna, ľahké drevo. Kuchyňa bude veľmi svieža a štýlová.

Kuchyňa bielej krajiny

Rustikálne témy v každom a jeho variácie sú jednoduché a prirodzené. Vhodné sú ľahké nosenie, prírodné, matné farby a roztomilý dekor.

Nábytok môže vyzerať v minulom storočí, alebo môže byť vyrobený vašimi rukami. Napríklad zdobené stoličky zo starých krabíc vyzerajú veľmi zaujímavo. Textílie tiež vyzdvihnúť retro štýle - kvetina alebo hrášok.

Tam je vždy miesto pre roztomilé tradičné vzory. Patchwork, mozaiková dlažba na podlahe alebo zástera dodá dizajnovej pravosti. Strop bude zdobený hrubými drevenými trámami.

Biela škandinávska kuchyňa

Severské témy sú vždy sprevádzané množstvom jasných farieb. Tento dizajn vyzerá nenápadne, pohodlne a zadarmo. Použite kompaktný a ergonomický nábytok z ľahkého dreva, originálne závesné svietidlá. Zástera môže byť znovu obložená „prasacou“ dlažbou alebo porcelánovou kameninou, aby zodpovedala zvolenému odtieňu dreva. Zaveste tabuli na stenu alebo obrázokpastelové farby.

Pokúste sa vytvoriť čo najľahší interiér. Kuchynské skrinky môžu byť nahradené dvojicou drevených políc a riad na nich bude slúžiť ako nenápadný dekor. Plastové transparentné stoličky pri stole nezaťažia interiér, ale naopak, dodajú mu vzduch a beztiažnosť. Ak je to možné, nechajte okná bez záclon - severný dizajn miluje denné svetlo.

Biela kuchyňa v námornom štýle

Morská kuchyňa je ďalšou skvelou myšlienkou pre priaznivcov prirodzenosti a romantickej atmosféry slobody. Motívy dokonale zapadajú aj v malej miestnosti, bez jasného svetla z východu alebo na juh. Ďalšou nespornou výhodou je, že takýto dizajn sa dá ľahko „prehrať“ - pri zmene príslušenstva máme možnosť získať stredomorský, škandinávsky, minimalistický alebo provensálsky interiér vďaka neutrálnemu povrchu.

V prípade potreby vyberte užší predmet. Ťahané ryby budú jemne narážať na rybársku kuchyňu a pobrežie bude pripomínať drevené podlahy, podobné mólu, a nápis so znakom „Na pláž“.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Tvárou v tvár kuchynke v odtieňoch bielej nie je trest za čistotu kuchyne. Naopak, moderné povrchy sa ľahko čistia. Hlavná vec je vybrať si ich správne.

Pohlavie

Povlak by sa mal zvoliť podľa tónu stien alebo mierne tmavšieho. Dlaždice, parkety alebo budú harmonicky zapadaťlaminát v svetlých alebo stredných odtieňoch. Tento dizajn urobí miestnosť príjemnejšou a jasnejšou. Ak chcete rozšíriť miestnosť, biely lesklý materiál bude najlepšou voľbou.

Kombináciou odtieňov a textúr môžete získať jedinečný a zaujímavý interiér v bielej farbe. Zvážte najobľúbenejšie a najkrajšie variácie pohlaví:

- Pre varnú zónu sú vhodné materiály na ľahkú starostlivosť, ako je žula, kameň, dlaždice alebo linoleum, pretože sú trvanlivé a odolné voči čistiacim prostriedkom;

- Biela drevená podlaha vyžaduje starostlivú a dôkladnú starostlivosť, takže je oveľa praktickejšie vybrať podlahu z hnedých odtieňov dreva. Príliš tmavé odtiene vám môžu spôsobiť nepríjemnosti v podobe viditeľných škvŕn a škvŕn. Uprednostňujú sa nátery dreveného ľahkého alebo stredného tónu.

Steny

Biela kuchyňa - biele steny! Tvárou na povrch snehovo bielej farby. Takže si môžete usporiadať všetky steny v miestnosti alebo urobiť jeden z nich kontrast. Farebná dlažba, šedá tapeta s bielym vzorom alebo krieda tapety je vhodná pre akcentovú oblasť. To umožní zriediť belosť miestnosti a označiť jej charakter.

Pre zásteru si vyberte bielu dlaždicu, obkladačku, porcelánovú kameninu alebo mozaiku. Niektoré moderné štýly sú neodmysliteľnou súčasťou použitia kameňa alebo muriva. Všeobecne platí, že steny môžu mať na iný vzhľad, hlavná vec je udržať vybraný štýl.

Strop

Strop s použitím drevených panelov a trámov vyzerá veľmi zaujímavo a útulne. Priblíži sa strom svetelných i tmavých odtieňov. Ak je strop v miestnosti je nízka, potom obvyklou možnosťou by bolo použiť obyčajné biele omietky. Tmavé a matné stropy sú prijateľné vo vysokých priestoroch.

Ak sa rozhodnete skryť ďalšie drôty a „hýčkať“ priestor reflektormi, môžete vytvoriť veľmi elegantný a nekomplikovaný strop. Natiahnutie lesku už nie je najobľúbenejšou a najrelevantnejšou alternatívou, ale vďaka svojej výnimočnosti robí miestnosť omnoho vyššou.

Nábytok a zariadenia

\ t

Na rozdiel od názoru väčšiny je oveľa ľahšie starať sa o biele kuchynské súpravy ako o tmavé náprotivky, pretože na škvrnách a škvrnách na svetlých plochách je oveľa menej viditeľných.

Jedným z najobľúbenejších riešení v modernom dizajne sú biele a lesklé povrchy pre kuchynský nábytok. Úložné systémy od podlahy až po strop zjednodušujú proces čistenia a maximalizujú priestor pre riad a spotrebiče. Na najvyššej úrovni môžete umiestniť veci, ktoré používate len zriedka. To ušetrí voľný čas a usporiada usporiadanie riadu čo najviac harmonicky.

Súčasne, ak miestnosť nemá veľký priestor, môžete namiesto bočných skríň používať stručné police, elegantne usporiadané jedlá nevytvoria zmysel pre chaos.

V moderných štýlochPoužívajú sa vstavané spotrebiče s prvkami z čiernej alebo sivej chrómovanej ocele. V retro verziách je jasnejšia farebná technika. V klasickom prevedení vyzerá skvelý nábytok - dosky z dreva, kameňa alebo mramoru, ktoré spôsobujú pocit pohodlia a pohostinnosti.

Interiér malej bielej kuchyne

Biela farba je veľmi obľúbená v moderných dizajnérskych projektoch. Takýto úspech nie je vysvetlený ani subjektívnymi estetickými výhodami, ako objektívnym praktickým použitím. Napĺňa miestnosť svetlom, dáva pocit čistoty a rozsiahleho rozlohy. Preto, biela farba - možno najlepšie farebné riešenie pre malé kuchyne.

Niekoľko návrhov:

- Pre úzku miestnosť je vhodné lineárne usporiadanie, kde sú slúchadlá umiestnené pozdĺž dlhej steny. Jedáleň je možné umiestniť na paralelnú stranu a namiesto niekoľkých stoličiek používať vstavaný biely obchod s mäkkým čalúnením;

- Skladovacie systémy a pracovný priestor skladujte v malej štvorcovej miestnosti s uhlom;

- Zdvihnite kuchynskú súpravu v bielej farbe - odráža svetlo, a dokonca aj celkové skrine sa zdajú byť oveľa jednoduchšie;

- Ako partneri bielej škáry identifikujte ďalšie odtiene - delikátnu modrú a smotanovú, výraznú čiernu a svetlú drevenú alebo vynikajúcu jasnú farbu s čiernou farbou. Je lepšie, ak v interiéri pracujú len 3 farby, kým biela by mala dominovať.

Dizajn kuchyne v bielej farbe - foto

Pripravili sme pre vás celú prehliadku originálnych nápadov dizajnu bielej kuchyne. Oboznámenie sa s nimi nebude zbytočné pred začiatkom opravárenských prác. Tu sú projekty s rôznymi riešeniami z hľadiska štýlu, dekorácie, ako aj výberu nábytku a výzdoby. Dúfame, že tieto fotografie vám pomôžu zorganizovať si vlastný kuchynský priestor a inšpirovať vás k tvorivým úspechom!

Video: Biela kuchyňa - interiérový dizajn