70+ nápadov dizajnu čiernej kuchyne (foto)

Čierna farba v interiéri sa zdá byť príliš pochmúrna a určite nie je vhodná do kuchyne. To však nie je úplne pravda - tmavý headset môže byť základom pre skvelý dizajn. V priestranných priestoroch a štúdiových apartmánoch vyzerá toto riešenie moderne a slušne. ak je varná zóna malá, vždy si môžete vybrať kombinovaný model, v ktorom je uhlie uhlia doplnené bielymi, drevenými, oceľovými prvkami. S vedomým prístupom k oprave čiernej kuchyne sa bude priaznivo porovnávať so štandardnými možnosťami dizajnu, čo odráža sebavedomú a odvážnu povahu majiteľov domu.

Interiéry

Univerzálnosť achromatickej palety nemožno spochybniť, pokiaľ nejde o úplne čierny dizajn. Kým biele a svetlo sivé tóny dokonale zapadajú do takmer akéhokoľvek štýlu, takzvanú celkovú čiernu farbu v kuchyni môžete vidieť veľmi zriedka. V skutočnosti je to odvážna výzva k zavedeným pravidlám opráv, v ktorých je výhodou pastelových farieb a prírodných textúr.

V niektorých oblastiach však tmavý interiér môže vyzerať celkom organicky - ako napríklad, mali by ste zahrnúť elegantný minimalizmus, high-tech myšlienky do najmenších detailov, niekoľko brutálnych podkroví a dokonca modernizované klasiky.

Čierna moderná kuchyňa

Unavený z nadmerne dekoratívnej módy minulých storočí, moderní obyvatelia mesta čoraz viac preferujú funkčný minimalizmus. Je továžené odmietnutie náročnosti a úmyselného luxusu v prospech jednoduchosti dizajnu a skutočne kvalitných povrchových materiálov, nábytku a vybavenia.

Kuchynská súprava v tomto štýle má spravidla hladké obdĺžnikové fasády bez viditeľných tvaroviek. Povlak môže byť buď lesklý (napríklad PVC fólia nad MDF) alebo matný. Dosky sú často vyrobené z prírodného alebo umelého kameňa, menej bežne používaného masívneho dreva.

Čierny nábytok v modernom štýle dopĺňa monochromatický povrch bielej, pieskovo-béžovej, šedej. Vyzerá to veľmi vhodné tónované sklo, chrómová oceľ, leštený mramor alebo žula.

Čierna high-tech kuchyňa

Trendy moderné technológie majú veľa spoločného s moderným a minimalistickým štýlom, ale existuje niekoľko rozdielov. V tomto smere nie je miesto pre prirodzenú textúru dreva a teplé prírodné odtiene. Takáto kuchyňa sa skôr bude podobať na palubu kozmickej lode alebo tajné laboratórium: lakované čierne povrchy na sivobielom pozadí, oslnivý lesk ocele, studené svetlá bielej, zeleno-modrej alebo fialovej farby.

Veľká úloha v high-tech kuchyni je venovaná domácim spotrebičom - to sú vždy inovatívne modely s dotykovými ovládačmi, ktoré sú úhľadne integrované do konektorov, ktoré sú pre ne vyhradené. Aby sa vnútornému priestoru dodala integrita zariadenia vo varnej zóne, mala by byť z tej istej kolekcie - takdizajn rúry, mikrovlnnej rúry, umývačky riadu, kombajnu a kávovaru je úplne rovnaký.

Čierna kuchyňa v klasickom štýle

Keďže klasika je založená na starých kánonoch, je charakteristickejšia pre svetlé odtiene slonoviny. Čierna v tomto dizajne však vyzerá ušľachtilá. Tmavá krytina zvýrazňuje luxus náhlavnej súpravy, vyrobenej z prírodného dreva a biela, zlatá a strieborná vyniká proti farbe noci s veľkým kontrastom. Takýto nábytok potrebuje slušný rám, takže pre konečnú úpravu by ste mali vybrať len tie najkvalitnejšie materiály: vzácne drevo, drahé obklady, leštený mramor s elegantnými žilami.

Pre klasickú čiernu kuchyňu je vhodná len priestranná, svetlá izba s veľkými oknami a vysokými stropmi. V interiéri sa neodporúča používať len achromatické tóny. Je žiaduce nahradiť snehovo-bielu farbu krémom, žltkasto-béžovými odtieňmi a prvky lakovaného dreva alebo ľahkého kameňa prispejú k pohodlnejšej atmosfére.

Kuchyňa s čiernym podkrovím

V základnom zmysle je podkrovie obrovský priestor s veľmi vysokými stropmi, veľkým množstvom panoramatických okien a úplne holými stenami. Takéto bývanie sa spravidla usadzuje v bývalých výrobných dielňach, v opustených skladoch, v podkroví, kde vzhľad hrubého nábytku vyzerá najviac.organicky. Na pozadí staršieho muriva alebo sivého betónu čierna farba skrine vždy priťahuje pozornosť a najlepšie vyhovuje priemyselnému dizajnu.

Pri výbere kuchynskej steny pre byt v štýle podkrovia stojí za to dať prednosť matným modelom. No, ak sa cez farbu objaví textúra stromu. Dosky, ostrovné skrine, stoličky, akékoľvek ďalšie police musia byť vyrobené z hrubo upraveného poľa. Podlaha môže byť tiež podlahová doska, ale je praktickejšie používať na tento účel porcelánový kameň alebo samonivelačné nátery (betón, epoxid, iné polyméry). Terakotové tehlové odtiene a teplá textúra dreva sú dokonalým doplnkom k jednoduchej čiernej kuchyni, hoci v achromatickom rade vyzerá celkom esteticky.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Keďže dizajn kuchyne v čiernej farbe vyžaduje veľa voľného priestoru, táto voľba je sama o sebe atribútom luxusu. To znamená, že materiály musia byť vybrané drahé. Kvalitná povrchová úprava - kľúč k skutočne krásnej a trvanlivej oprave, ktorá poteší majiteľov už mnoho rokov.

Paul

Vzhľadom na sýtosť a pevnosť tmavej náhlavnej súpravy sa odporúča, aby bola základňa kuchyne neutrálna: sivé, pieskové a béžové farby. Parkety vo svetlých a jantárových farbách vyzerajú veľmi relevantné - môže to byť dub, orech, borovica, jelša, hruška. Snehobiela podlaha bude vhodná len v kuchyni v štýle high-tech.V ostatných prípadoch, kvôli nadmerne ostrému kontrastu, dodá interiéru príliš prísny vzhľad kancelárie.

Steny

Priaznivé zázemie pre nábytok v uhoľnej farbe by sa malo vyberať na základe štruktúry a štýlových prvkov súboru. Moderné náhlavné súpravy sa najlepšie inštalujú v miestnosti s bielymi alebo svetlošedými stenami.

Niekedy môžete experimentovať s jasnými tónmi, ako je vápno zelená, neónová modrá, oranžová, fialová a červená. Kombinácia hladkých čiernych fasád s grafitovým povrchom vyzerá celkom zaujímavo - využíva farbu, ktorá vytvára efekt tabule (môžete na ňu kresliť aj kriedou). Vo všeobecnosti by mal byť povrch čo najjednoduchší a monochromatický, takže ideálnym riešením by bolo maľovanie alebo umývateľné tapety bez obrázkov.

Zástera

Konštrukcia odbavovacej plochy má veľký vplyv na vnímanie kuchyne ako celku. Z hľadiska estetiky plní funkciu oddeľovača medzi hornou a dolnou časťou náhlavnej súpravy, pričom je zároveň hlavným predmetom interiéru.

Pri výbere povrchovej úpravy pre časť steny nad stolom, sporákom a umývadlom je potrebné najprv sa riadiť praktickými úvahami - najlepšie sú hladké materiály odolné voči vlhkosti a teplu: glazované keramické dlaždice, sklo, leštený kameň.

V prípade kuchyne s čiernym podkrovím by bolo ideálnym riešením holé murivo, klasika je dobrá.Vinylová tapeta so zlatým alebo strieborným vzorom sa bude dopĺňať, minimalizmus neublíži diverzifikovať textúru stromu (vždy s voskovou impregnáciou) a moderný štýl a modernosť sa dá diverzifikovať pomocou skla s jasnou fotografickou tlačou.

Osvetlenie čiernej kuchyne

Čierna kuchyňa podľa definície potrebuje veľa svetla. Počas dňa by sa do miestnosti malo dostať veľa slnka, takže na oknách je dovolené ponechať len svetlé priesvitné záclony alebo polootvorené rolety. Vo večerných hodinách sa budete musieť postarať o umelé osvetlenie - mali by byť reflektory po obvode stropu, diódové pásky alebo vstavané lampy nad pracovnými plochami, ako aj jeden veľký alebo niekoľko malých lustrov pre centrálnu časť miestnosti a /alebo jedálenský kút.

Pokiaľ ide o odtieň žiary, pre lesklé fasády a high-tech sa hodí chladný biely tón, ako aj diódy modré, modré, fialové, zelené. Ak sa v interiéri používa drevo a prírodný kameň, je lepšie zvoliť neutrálne alebo teplé žlté svetlo. V čiernej kuchyni sa vytvoria zlaté oranžové lúče, najmä klasická, príjemná atmosféra pohodlia domova.

Dizajn kuchyne v čiernej farbe - foto

Zobraziť viac možností dizajnu pre čiernu kuchyňu, ktorú môžete nájsť vo fotogalérii na tejto stránke. Zozbierané príklady pomôžu orientovať sa vo výbere nábytku, vybavenia, dokončovacích materiálov, dekoru a osvetlenia miestností s rôznymi typmi.plan. Použite svoje obľúbené nápady a nechajte novú kuchyňu stať sa neprekonaným stelesnením vášho snov!

Video: Čierna kuchyňa v interiéri