70+ nápadov dizajnu bielej obývačky (foto)

Biela priťahuje svojou ľahkosťou, čistotou a veľkoleposťou. Vždy vyzerá priaznivo v interiéri a dáva veľa príležitostí pre experimenty v dizajne. Obzvlášť populárna bola v dvadsiatych rokoch minulého storočia, stelesňujúca tradície šľachty a v šesťdesiatych rokoch sa začal objavovať a formovať moderný minimalizmus, v ktorom hovoril v úplne inej kvalite. Pohodlný, pokojný a prirodzený, biely sa aktívne používa v interiéroch, ktoré sú vystavené prírodným materiálom. Pre dizajn obývačky je to základ pre realizáciu kreatívnych nápadov.

Interiéry

Biela je základom väčšiny štýlov. To sa vzťahuje na klasické aj moderné trendy. Okrem sterilného nemocničného odtieňa existuje množstvo variácií pre akékoľvek interiéry. Jedná sa o rad starovekých chrámov, mramorové sochy a luxusné štuky paláca, stručné japonské a škandinávsky štýl, hi-tech vyrobiteľnosť a eleganciu Provence. Biela obývacia izba - pohodlná, útulná a svetlá. Je príjemné stráviť čas vo večerných hodinách, relaxovať od starostí, relaxovať a stretávať sa s hosťami.

Biela obývacia izba v modernom štýle

Je ťažké nájsť niečo viac univerzálne a praktické pre výzdobu moderných obývacích izieb. High-tech, minimalizmus, moderné a súčasné pop art sú založené na svetlých odtieňoch. Teraz sú všetky úzko prepojené. Základné princípy zostávajú spoločné: funkčnosť, jednoduchosť a pohodlie.

Aktívne sa používaumelé materiály: plast, chrómová oceľ a sklo. Lesklé povrchy sú kombinované so zrkadlami, kovom a reflektormi. Takmer vždy sa predpokladá prítomnosť multifunkčnej pracovnej zóny. Používa sa veľa technológií, komplexné osvetlenie, rozdelenie priestoru. V takej obývacej izbe je rovnako príjemné čítať knihu, sledovať film alebo sedieť pri notebooku.

Biela obývacia izba v štýle Provence

Štýl francúzskej provincie sa výrazne odlišuje od americkej krajiny a tradičného vidieckeho štýlu. Je to elegancia, ľahkosť a jemná dekoratívnosť.

Provence je množstvo bielych a ľahkých, jemných pastelových odtieňov, kvetinových motívov, prírodných textúr. Primárne farby - levanduľa, mäta, oliva, svetloružová, zriedená žltá a modrá. Používa sa ľahké drevo, prútené prvky, ľan a bavlna, jemná čipka. Tento elegantný nábytok, pohovky a stoličky s nohami, ozdobné vankúše, klasické komody a glazované bufety. No v takej obývacej izbe rastliny a aranžovanie kvetín vzhľad.

Obývacia izba White Art Deco

Art Deco je jedným z najzložitejších a najskvelejších štýlov. Je vhodný pre veľké priestranné obývacie izby so širokými oknami a množstvom svetla. Vzhľadom na monumentálnosť a veľký počet detailov je biela farba obzvlášť dôležitá v takejto obývačke. Vytvára neutrálne pozadie a neumožňuje preťaženie interiéru.

Najdôležitejšou časťou art deco je hra svetla a veľazrkadlá a pre túto bielu farbu dokonale padne. Okrem toho, že vizuálne zvyšuje obývacia izba priestoru. V tomto interiéri sa nepoužíva čistý sterilný odtieň, ale zložitejšie variácie: slonovina, krémová, prášková, krémová.

Biela obývacia izba v antickom štýle

Starožitný štýl v interiéri obývačky je ťažké vytvoriť, ale vyzerá originálne a nezvyčajné. Štýl starovekého Ríma a starovekého Grécka vyžaduje priestor a monumentálnosť. Aktívny je prírodný kameň, najmä mramor. Je vhodný na podlahy, parapety, krb a ďalšie prvky.

Steny možno zušľachtiť freskami a štukom. K dispozícii je priestor a rozpočet, komplexné kazetové stropy. Ale môžete zostať na napätom plátne, zdobiť ho rímsou s ornamentom. Nábytok so zlatým listom sa aktívne používa. Ak je tento strom vyrezaný.

Nezabudnite na hlavný prvok starobylého štýlu - stĺpy a sošky. Môžete obmedziť ich dekoratívne imitácie a busty. Široko sa používajú aj vázy a amfory s mytologickými motívmi.

Biela obývacia izba v škandinávskom štýle

Škandinávsky štýl v obývacej izbe je ľahkosť, jednoduchosť a pohodlie. Jeho stručnosť plne odráža lakonizmus severných ľudí. V klasickom škandinávskom štýle sú vysledované trendy minulého storočia a v modernom smerovaní vedie funkčný minimalizmus. Všade v bielej farbe.

Škandinávsky interiér predstavuje všetky súčasné ekologické trendy. Sú to výlučne prírodné materiály a zámerná hrubosť pri výbere textúry dreva a textílií. Objemný nábytok sa nepoužíva, len ľahké funkčné police a prefabrikované časti, najčastejšie breza alebo borovica. Neexistujú žiadne komplikované kovanie a množstvo výzdoby tu. Vlnené prikrývky, vankúše, sviečky, aromatické lampy sú vhodné na poskytnutie pohodlia. Farby spoločníka sú teplé, bohaté, ale nie príliš svetlé: tehla, horčica, piesok, čokoláda.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Biela farba v obývacej izbe má dve hlavné výhody. Po prvé, umožňuje kombinovať akúkoľvek farbu. To je univerzálne pozadie a rovnaký univerzálny spoločník pre klasické odtiene, pre jemné pastely a pre svetlé neóny. Po druhé, biela vám umožní nekonečne experimentovať s textúrami a textúrami. Okrem nudného vápna sú k dispozícii reliéfne omietky, tapety pre každý vkus, prírodný a umelý kameň, obklady, farby a smalty, bielené drevo, obrovský výber textílií a mnoho ďalších alternatív. To vám umožní urobiť akýkoľvek interiér jedinečným a nenapodobiteľným as minimálnym úsilím a nákladmi.

Paul

Biela podlaha je vždy zložitá, pretože sa ľahko farbí. Biele dosky a kameň sú najpraktickejšie, ale v obývačke sa používajú len zriedka. Praktická možnosť - biely laminát. Je odolný a ľahko sa čistí. Pre hrubé štýly, ako je loft, bude robiť samonivelačnú podlahu. Bielený stromharmonizuje s klasickými interiérmi alebo Provence. Koberec na celej podlahe nemusí byť veľmi pohodlný, pretože sa ťažko čistí. Ale malý nadýchaný koberec v rekreačnej oblasti môže byť vždy umývaný alebo čistený.

Steny

Steny bielej obývacej izby môžu byť pokryté tapetou. Tak, že nie sú príliš nudné, dávajte pozor na kvetinové a kvetinové ornamenty, pruhy, geometrické vzory, etnické motívy. Výber čisto biely náter, dávajte pozor na tapetu pre maľovanie. Biela je farba značky a kedykoľvek je možné situáciu bez námahy opraviť.

Je zaujímavé pozrieť sa a textúrovať omietku rôzneho stupňa reliéfu. Môžu to byť aj dekoratívne dokončovacie dosky, farby a iné materiály. Zaujímavým riešením je vložka z mozaiky alebo prírodného kameňa, surová, ale maľovaná tehlová stena, mramorová úprava, štuk. Neutrálna biela umožňuje experimentovať s rôznymi textúrami a ich kombináciami.

Svetlé akcenty vyzerajú štýlovo na bielom pozadí. Môže to byť dekor alebo celá stena natretá v bohatej a bohatej farbe.

Strop

Pri navrhovaní stropu obývacej izby existujú dve hlavné možnosti: klasická vápno alebo štruktúra napätia. Farba je vhodná pre dokonale hladké povrchy. To šetrí priestor. Stretch stropy tiež vám umožní starať o zarovnanie, ale zároveň skryť vnútri časti komunikácie a stavať svetla. Biely strešný strop môže byťmatný alebo lesklý, takmer zrkadlový.

Nábytok

\ t

Biely nábytok je štýlovým moderným trendom. Napriek svojej jednoduchosti vyzerá svetlá a slávnostná. Je to vždy elegantný šik. Na jeho výrobu sa používa drevo, MDF a plast. Pri výbere zvážte farebnú schému stien. Tmavé pozadie dodá zmysel pre presnosť a jasnosť, svetlo - ľahkosť a eleganciu a bohatý kontrast je vhodný pre milovníkov jasných kreatívnych riešení.

Biely nábytok s nedotknutou textúrou dreva dokonale zapadá do tradičných interiérov spolu s bielym klavírom. Biele lakované - v sofistikovaných štýloch, ako je art deco, a plastové v kombinácii so sklenenými policami a chrómovými armatúrami - v modernom štýle.

Pre biely čalúnený nábytok je lepšie ihneď kúpiť prikrývky alebo odnímateľné kryty. Svetlo čalúnenie sa rýchlo znečistí a koža svieti. Kryty sa môžu podľa potreby prať. Okrem toho môžu byť doplnené záclonami alebo inými detailmi rovnakého odtieňa a textúry.

Dekorácia a osvetlenie

\ t

Biela obývacia izba je ideálnym základom pre každý interiér. Takéto pozadie umožní stelesnenie všetkých štýlov, takže dekor môže byť čo najrôznejší. Pre milovníkov domácich rastlín je ťažké nájsť lepšiu možnosť. Steny budú zdobené maľbami a maľbami. Takmer každý výrobca má biele vybavenie a nezávislé biele príslušenstvo nikdy nevyjde z módy. Stelesnením domu bude skutočný alebo elektrický krb.

Bielatextílie sú prírodná bavlna a drahé, elegantné materiály ako hodváb a satén. V drahých a elegantných štýloch sa používa prírodná biela koža. Biele rolety alebo rímske rolety sú vhodné pre jednoduchý minimalizmus. Vyzerá štýlovo biele čalúnenie a prikrývky. Ale majte na pamäti, že toto je jedna z najviac rozmarných farieb pre textil. Vyžaduje si to neustálu a starostlivú starostlivosť.

Voľba osvetlenia bielej miestnosti vám umožní znovu poraziť tieň. Môžete sa dostať mäkšie a teplejšie alebo chladnejšie a vzdorujúce interiéru. Najpohodlnejšie viacúrovňové osvetlenie, ktoré vám umožňuje zónovať priestor a nastaviť požadované množstvo svetla. Samotný biely je dobrý reflektor. Pre jasné akcenty môžete použiť farebné podsvietenie LED. V moderných štýloch sa napríklad aktívne používa neón.

Obývacia izba v bielom

Pre malú obývaciu izbu je biela voľba optimálnou voľbou. Vizuálne zväčšuje a rozširuje priestor, zvyšuje stropy, dodáva svetlo. Pre slnečné a teplé miestnosti sú vhodné chladné odtiene pod šedou alebo modrou farbou, ktoré dodajú pocit sviežosti; pre obývacie izby, ktoré majú výhľad na severnú stranu - biela so starostlivosťou v krémovej, béžovej a ďalších teplých farbách.

Ideálne moderné obývacie izby v štýle minimalizmu alebo high-tech. Presnosť a funkčnosť - hlavné kritériá pri plánovaní interiéru malej miestnosti. Tieto štýly sú základom bielej farby.Môžete experimentovať s Provence a ďalšími oblasťami. Hlavná vec je, aby sa zabránilo nadmerné dekor, ťažké textúry a nie preťaženie priestoru.

Na zónovanie použite ľahké steny alebo priesvitné štruktúry. Ak to umožňuje plánovanie, malá obývacia izba je dokonale kombinovaná s kuchyňou, chodbou alebo balkónom. Komplikované viacúrovňové osvetlenie pomôže dosiahnuť maximálny komfort a sklo a zrkadlové povrchy - aby sa ďalej zlepšil efekt.

Obývacia izba v bielej farbe - foto

Ponúkame vám výber najlepších fotografií svetlých a útulných interiérov bielych obývacích izieb. Pozrite sa, porovnajte, nechajte sa inšpirovať, vyberte si štýl a dizajn podľa chuti!