60+ nápadov na prestavbu jednoizbového bytu (foto)

Rozloženie obytného priestoru v jednoizbovom byte je náročná úloha, ale riešiteľná. Existuje množstvo techník dizajnu, ktoré vám umožnia naplniť maximálne štvorcové metre maximálnym prínosom. Takže, aby sa zlúčili priestory, bude potrebné zničiť niektoré múry a zónovanie jednolôžkovej izby sa dá ľahko vykonať pomocou tenkých priečok, obrazoviek a dokonca veľkého nábytku. Často je prestavba jednoizbového bytu najlepším spôsobom ako aktualizovať interiér, aby bol modernejší a pohodlnejší pre život.

Čo je prestavba?

V procese zmeny konfigurácie stien (vnútorných priečok) sa mení aj počet a usporiadanie miestností. V tejto súvislosti je niekedy potrebné prenášať komunikácie - elektrické vedenia, zásuvky, spínače, vodovodné potrubia, kúrenie.

Vzhľadom na vzájomný vzťah všetkých uvedených systémov, najmä vo viacpodlažných budovách, je možné začať s prestavbou až po koordinácii projektu v prípadoch ustanovených v regulačných aktoch. Spontánne úkony môžu mať za následok pomerne veľké pokuty, okrem toho bude potrebné opraviť poškodenie susedov alebo budov ako celku.

Aby sa predišlo riziku nehody, je potrebné sa zdržať zasahovania do nosných konštrukčných prvkov. Rozsiahly zoznam zákazov sa týka umiestnenia tzv. „Mokrých“ zón - kúpeľne, kúpeľne, kuchynského umývadla sa nemôže nachádzať nad obytnou časťou bytu. žeÚspešná je prestavba, je lepšie objednať si služby profesionálov so skúsenosťami s vykonávaním podobných úloh.

Konsolidácia priestorov

\ t

Existuje niekoľko možností na zlúčenie jednotlivých izieb do jednoizbového bytu: môže to byť kombinácia s kuchyňou, lodžiou a prípadne časťou chodby. Demolácia priečok ľahko zmení nudný odnushku na módne štúdio, čím sa okrem niekoľkých metrov voľného priestoru pridá ešte viac prirodzeného svetla a vzduchu.

Kombinácia s kuchyňou

Pomerne pohodlné riešenie, ktoré vám umožňuje komunikovať s hosťami počas varenia, sledovať televíziu alebo sledovať deti hrajúce sa v miestnosti. Vizuálne vymedzte zóny pomocou povrchových úprav, nábytku, viacúrovňovej podlahy, zakrivených stropov. Veľmi často sa medzi kuchyňou a hosťovskou časťou nachádza bar v štýle ostrova, vysoký jedálenský stôl alebo pohovka.

Kombinácia miestnosti s lodžiou

Táto metóda umožňuje zvýšiť užitočnú stopu a otvorený prístup k slnečnému žiareniu. Na výsledný pozemok, môžete vybaviť pracovisko, aby mini-jedáleň alebo mäkký kútik na relaxáciu. Jediný problém, ktorý bude musieť čeliť - otázka otepľovania, pretože samo o sebe loggia odkazuje na chladné miestnosti.

Rozdelenie na dve miestnosti

\ t

Ak chcete zmeniť jednoizbový apartmán na plnohodnotný dvojizbový apartmán, okrem prípadov, keď je veľká plocha a pokiaľ možno niekoľkowindows. Ponechanie časti domu bez prirodzeného svetla a vetranie sa neodporúča - zhoršuje mikroklímu, preto bude nepríjemné byť v takej miestnosti.

Konštrukcia vnútorných stien je možná v prípade, ak je túžba rozdeliť do uzavretejšej zóny priestranné štúdio. Je lepšie použiť tenké materiály, ako sú sadrokartónové dosky, drevotrieskové dosky, preglejky, plasty, sklo. Dvere k takýmto možnostiam sa zmestia na ľahkú váhu a posunú sa na stranu kupé.

Územný priestor

\ t

Kompromisné riešenie medzi časovo náročnou prestavbou jednoizbového bytu a starým nepohodlným interiérom je zón. Zároveň nie je potrebné zničiť steny, meniť komunikácie alebo začať novú výstavbu. Po vytvorení kreatívneho prístupu môže byť dizajn transformovaný s minimálnymi nákladmi na financie, čas a úsilie.

Priečky

\ t

Najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob rozdelenia priestoru na funkčné oblasti. Sú ľahké, ľahko sa montujú a demontujú, nechávajú voľne vzduch a svetlo. Rozmanitosť textúr, farieb, materiálov a štýlov vnútorných partícií je naozaj impozantná. Samotné typy konštrukcií zahŕňajú čiastočné a plné (celá stena od podlahy k stropu), stacionárne a mobilné, posuvné, sklopné, posuvné, žalúziové návrhy a ďalšie neobvyklé možnosti.

Na zónovanie jednoizbových bytov sa najčastejšie používa najľahší.riešenia: priesvitné alebo prelamované plátna zo skla, akrylu, tkaniny, dreva; štýlové japonské záclony; kompaktné sádrokartónové otvory. Tieto sú často vyhotovené vo forme políc alebo stien s oknami, v ktorých je namontované dodatočné osvetlenie a je umiestnený dekor.

Usporiadanie pódia

Jedna z najlepších techník navrhovania na efektívne vyplnenie miesta v kompaktnej odnushke. Úroveň druhého poschodia je ideálna pre umiestnenie priestoru na spanie, malého detského kútika, inštaláciu skrine. Vo vnútri konštrukcie je možné skryť zasúvateľné lôžko alebo vybaviť niekoľko zásuviek na uskladnenie vecí (topánky, zimné oblečenie, hračky, posteľná bielizeň atď.). Pódium sa dá ľahko skombinovať so všetkými oddielmi, aj keď bez nich bude vyzerať celkom štýlovo.

Rekonštrukcia jednoizbového bytu - fotografické nápady

V zbierke fotografií zozbieraných na našich webových stránkach môžete vidieť ešte zaujímavejšie možnosti prestavby na jednoizbový byt. Prezentované myšlienky budú užitočné pre každého, kto chce využiť voľný priestor bývania s maximálnym komfortom. Vo fotogalérii nájdete mnoho užitočných nápadov týkajúcich sa kombinácie miestnosti s kuchyňou, lodžiou, chodbou, ako aj spôsobov zónovania priestorov pomocou priečok, skríň, políc a pódií.