3D-tapeta (75 fotografií): typy, funkcie, ako lepiť

Tapeta s trojrozmerným obrazom je už dosť známym dokončovacím materiálom, ale nie každý sa môže rozhodnúť použiť ho doma alebo v kancelárii. V tomto článku sa bližšie pozrieme na tieto plátna a zistíme, ako ich zapadnúť do konkrétneho interiéru.

Funkcie 3D tapety

Účinok trojrozmerného priestoru sa dosahuje tapetou vďaka špeciálnemu obrazu, ktorý narúša svetlo. Výberom takéhoto produktu sa nebudete obávať, že vzor stratí svoju pôvodnú farbu zo slnečných lúčov.

Vo výrobnom procese tohto dokončovacieho materiálu sa farba používa s granulami, ktoré lámu svetelné lúče. Výsledkom je, že hotový náter vyzerá konvexne a objemne. Je možné lepiť tapety v súkromných domoch a bytoch, rovnako ako v izbách vo väčšine štýlových riešení. V mnohých aspektoch je toto plátno univerzálne.

Súčasne buďte opatrní pri dokončovaní stien v nadrozmernej miestnosti, pretože sa vytvára efekt hlasitosti, a to aj vďaka potrebnému priestoru medzi divákom a obrazom. Takže môžete jednoducho míňať svoje vlastné peniaze márne.

Ak chcete realizovať myšlienku čo najefektívnejšie, musíte sa riadiť pokynmi výrobcu týkajúcimi sa výberu povrchu, ako aj umiestnenia zdroja svetla. Aplikujte tapetu na čistý a rovný povrch a zvážte umiestnenie otvoru okna vzhľadom na stenu. Ak to urobíte správne, určite zostanete.s výsledkom.

Výhody a nevýhody 3D tapiet

Medzi hlavné výhody tapiet s účinkom 3D možno identifikovať:

- Povlak umožňuje vizuálne zväčšiť priestor, dodať mu hĺbku;
- Široký dekoratívny potenciál;
- Schopnosť odstrániť nečistoty štandardnými čistiacimi prostriedkami;
- odolnosť voči opotrebeniu;
- Dlhá prevádzková doba;
- požiarna odolnosť;
- Materiály šetrné k životnému prostrediu.

Výrobky teda umožňujú nielen stelesniť rôzne dekoratívne vzory, ale aj dôverovať kvalitatívnym vlastnostiam výrobkov. Preto sú povlaky široko používané pre rôzne obytné a kancelárske priestory.

Pred prijatím konečného rozhodnutia by ste sa však mali oboznámiť aj s nedostatkami tohto typu tapiet:

- Neexistencia možnosti obnovenia významných škôd;
- Často sa zhotovuje špecifický obraz na objednávku a výrobok bude musieť počkať až niekoľko mesiacov;
- Vysoké požiadavky na veľkosť a výzdobu miestnosti. Priestor miestnosti by mal byť taký, aby sa účinok trojrozmernosti mohol prejaviť v plnej sile a dizajn miestnosti by mal zodpovedať zvolenému realistickému alebo surrealistickému obrazu.

Typy 3D tapiet

Tapeta s účinkom trojrozmerných obrazov sa líši veľkosťou, použitými obrázkami, ako aj možnosťou žiary. Vyberieme teda nasledujúce typyveľkosť tapety:

Panoramatické 3D výkresy.Sú zlepené pevnou rovinou. Samozrejme, samotná fotografia zobrazuje panoramatický, spravidla mestský pohľad. Taký povlak ničí hranice a zdá sa, že stojíte pri okne výškovej budovy s panoramatickým oknom. Na druhej strane si môžete vyzdvihnúť akýkoľvek iný obrázok - scénu z filmu, fantasy scény alebo krásnu krajinu.

Štandardné 3D tapety.Pokrývajú tiež celú stenu úplne, ale vyznačujú sa abstraktnými, kozmickými obrazmi, ako aj textúrnymi, etnickými ornamentami. Hlavnou výhodou takýchto produktov je výrazné prehĺbenie a rozšírenie priestoru.

Fluorescenčná 3D tapeta.Skombinujte panoramatický záber so svetlom v tme. Počas dňa vyzerajú rovnako ako panoramatické analógy av noci sú zvýraznené neónovým rámovaním obrysov kresby. Pri výrobe tapiet používa špeciálne farbivá, ktoré sa objavia pri vystavení ultrafialovému svetlu.

LED 3D-tapeta.Toto nie je štandardná tapeta s ilúziou objemu, ale celým svetelným systémom. Tvorí rôzne výkresy, ktoré je možné meniť podľa vlastného uváženia. Toto je najpozoruhodnejší druh trojrozmernej tapety. Stojí však za zmienku, že nie sú vždy charakterizované spoľahlivosťou, ale sú tiež drahé na inštaláciu a údržbu.

Uplatňovanie 3D tapety v interiéri

\ t

Ako sme už uviedli, povlaky s trojrozmernými vzormi môžu byťplatí pre izby s akýmkoľvek funkčným účelom. Veľkoplošné plátno možno aplikovať na celú plochu jednej steny a dokonca aj na niekoľko susedných. Niektoré výrobky sú použiteľné ako druh obrazu a niektoré - pre návrh stropu.

Perspektívne tapety sú vhodné na vizuálne rozšírenie priestoru. Medzi takéto obrazy možno identifikovať rôzne cesty vedúce do vzdialenosti, schodov, krásnych prístavov, malebných ciest. Takáto povrchová úprava sa bez problémov zmestí aj do malého priestoru - využijete ich v priestrannej spálni, kúpeľni alebo na chodbe.

Stojí za zmienku, že všetky typy fototapiet a najmä táto odroda upozorňujú na seba, takže spravidla nestojí za to, aby sa používali pestré odtiene. Výnimkou sú malé plátna na jednej stene, niektoré detské izby, ako aj interiéry, ktoré vyžadujú veľmi aktívny akcent. V iných prípadoch je lepšie sa zdržať príliš svetlých obrázkov, pretože pozornosť bude zameraná na objemovú tapetu.

3D-tapeta v spálni

Spálňa musí relaxovať a odpočívať, a preto je potrebné vybrať si vhodnú tému, farebnú schému. Zastavte sa v harmonickej krajine, večernom meste alebo v obrazoch jemných kvetov. V hlave postele je spravidla umiestnený objemný prízvukový fragment, avšak umiestnenie tapety sa môže líšiť v závislosti od prirodzeného osvetlenia, štvorca miestnosti.

3D tapeta v obývacej izbe

BVo všeobecnosti hala neobmedzuje predmet fotiek ani kresieb. Môžu to byť fotografie majiteľov, panoramatické výhľady na mesto alebo upokojujúce krajiny alebo makro objekty, abstraktné plátna. Vyberte si podľa štýlu miestnosti, jej farebnej škály, ako aj obkladu zvyšných stien, stropu a podlahy.

3D tapeta v interiéri kuchyne

Ak sa snažíte udržiavať kondíciu, zostať zdravý a dodržiavať diétu, nezakrývajte steny obrazmi hotových jedál alebo výrobkov - spôsobia chuť k jedlu. Zastaviť na abstrakcie, rastliny alebo malebné výhľady.

3D tapeta na chodbe

Povlaky s vlastnosťami vizuálneho zväčšenia priestoru - čo je potrebné pre obzvlášť kompaktné miestnosti. Použite trojdimenzionálne abstraktné vzory, perspektívne obrazy alebo naopak objekty, ako keby praskli do miestnosti. Ak sa na výzdobu používa, povedzme, svetlé farby dreva, potom vyzdvihnúť tapetu v piesočnatej, horčicovej farby.

3D tapeta v interiéri kancelárie

Ak chcete navrhnúť kancelárske priestory alebo kanceláriu, určite účinok, ktorý chcete dosiahnuť. Dynamické a živé obrazy vám pomôžu zostať tónovaný a zostať produktívny a ak dávate prednosť pokojnému prostrediu pre tvorivú inšpiráciu, dávajte prednosť prírodným krajinám, teplým a slnečným mestským výhľadom, kvitnúcim stromom, rastlinám a kvetom.

Farebná schéma a dizajn 3D tapety

Výber odtieňa plátna s trojrozmerným obrazom sa riadi umiestnením otvorov okien. Ak majú okná výhľad na južnú stranu, potom môžete mierne stlmiť množstvo svetla s fialovými, modrými a modrými tónmi. Výrobky v bielej farbe tiež pomôžu naplniť rovnováhu a dodajú miestnosti sviežosť a vzdušnosť.

Kompletné tmavé priestory s tapetou s fotografiami slnečnej krajiny, pobrežia mora, mestských parkov. V kombinácii s dobre zvoleným osvetlením vás tieto plátna môžu úplne zbaviť tohto problému. Nasýte severné izby teplou paletou, použite žlté, oranžové, červené odtiene.

Ak je dekor miestnosti pokojný, neutrálne tóny, potom skúste použiť mäkké kontrasty. Napríklad čierne vetvy stromov v hmle, tlmený obraz modrej búrlivej oblohy, panoramatické snímky horských vrcholov. Motley, aktívne farby v bielom interiéri podporujú podobné odtiene tapety.

Plachty s kovovými alebo zrkadlovými fragmentmi sa zvyčajne vyrábajú v odtieňoch sivej. Vyzerajú veľmi reprezentatívne a perfektne zapadajú do moderného interiéru.

Reliéf tapety - to nie je najobľúbenejšie a spoločné možnosti, ale je to docela atraktívne, rovnako ako ten predchádzajúci, harmonicky dopĺňajú moderný dizajn. Zostavte taký povrchový materiál s ďalšími textúrovanými prvkami v miestnosti.

3D-tapeta - foto

Ak stále pochybujete, že tapeta s trojrozmerným efektom bude vyhovovať vášmu interiéru, odporúčame, aby ste sa zoznámili s krásnymi inkarnáciami takéhoto dokončovacieho materiálu v už realizovaných projektoch. Dúfame, že nájdete zaujímavé riešenie pre vašu izbu. Vychutnajte si sledovanie!