10 bezplatných programov pre interiérový dizajn

21. storočie so svojimi vyspelými technológiami výrazne zjednodušuje život v každodenných záležitostiach, ako aj v profesionálnych činnostiach. Architekti nepoužívali papier, ceruzku alebo pravítko na dlhodobé vytváranie plánov. Navyše, samotný proces sa stal oveľa jednoduchším, produktívnejším a zaujímavejším, spomínajúc skôr hru než tvrdú prácu. Teraz si každý môže myslieť na svoj domov snov pomocou slobodného softvéru pre interiérový dizajn a plánovanie bytu. Nie ste si istí, kde začať? Ukážeme vám!

1. Astron Design

Môžete začať s programom Astron, ktorý umožňuje usporiadať objekty v miestnosti s požadovanými parametrami. Nie je to multidisciplinárny návrhársky nástroj, ale nainštalovaná funkcionalita je dosť dostačujúca na premyslenie projektov.

Po zadaní ich veľkostí si môžete vybrať vlastnú voľbu na dokončenie kľúčových oddielov. S trochou fantázie alebo výpočtom všetkého do najmenšieho detailu, vo vytvorenom priestore môžete umiestniť nábytok, výzdobu, ako aj určiť umiestnenie dverí a okien. Na to stačí pomerne veľký adresár.

Oficiálna internetová stránka:http://www.astron-mebel.ru/astron-dizayn/

2. SketchUp

Existujú dve verzie programu: platené, s pokročilými funkciami pre profesionálov a bezplatné. To však neznamená, že druhá možnosť poskytuje obmedzené možnosti vytvárania renderov.

S jeho pomocou bude možné navrhnúť vysoko kvalitné trojrozmerné dizajnové modely, s ktorými sa bude hraťrozloženie, farba, nábytok. Jediný negatív je malá rôznorodosť objektov, ale ľahko sa nájdu na internete.

Stiahnutím aplikácie SketchUp môžete začať hneď, pretože rozhranie je veľmi jednoduché a jednoduché. Dôležitým nástrojom je schopnosť podpísať rozmery jednotlivých prvkov.

Hotová omietka sa umiestni na web alebo naopak - hľadajú inšpiráciu a študujú prácu iných ľudí.

Zaujímavé je, že tento program nie je vhodný len na navrhovanie domov a bytov - môže sa použiť na vytvorenie trojrozmerných modelov úsekov, ciest, automobilov alebo iných objektov.

Oficiálna webová stránka:https://www.sketchup.com/ru

3. Sweet Home 3D

Možno, že tento program neuspokojí serióznych dizajnérov, ale obyčajní používatelia to môžu považovať za veľmi užitočné a, čo je najdôležitejšie, jednoduché. Sweet Home 3D nepomôže pri vytváraní komplexných projektov, ale malé experimenty s touto aplikáciou sa ľahko implementujú. Napríklad, ak chcete vidieť, ako bude šatníková skriňa vyzerať vedľa pohovky a či sa má televízor položiť na túto stenu. Za pouhých päť minút môžete jednoducho načrtnúť priestory.

Nanešťastie, zavedený katalóg predmetov nie je dostatočne veľký, neposkytuje variácie tvarov, veľkostí alebo tvaroviek. To by mohlo byť významnou nevýhodou, ak by chýbajúce položky nebolo možné stiahnuť z oficiálnej webovej stránky, ale tento problém sa dá ľahko vyriešiť. Sweet Home 3D je zahraničný program, ale pre užívateľov, ktorí nerozumejú dobre anglicky, je dobrá správa: existuje ruská verzia.

Oficiálna internetová stránka:http://www.sweethome3d.com/ru/

4. IKEA Home Planner

Ak uvažujete o kúpe nábytku Ikea, potom sa tento bezplatný program rozhodne hodí. Je to veľmi jednoduché a jasné, umožňuje premýšľať o interiéri izieb s použitím nábytku od holandského výrobcu. Požadovanú položku si môžete vyzdvihnúť z katalógu, vybrať veľkosť, štýl, príslušenstvo alebo farby.

Katalóg Ikea je pomerne rozsiahly - od veľkých sád až po rôzne maličkosti, čo vám umožňuje vytvoriť plnohodnotný interiér a počítať jeho náklady. IKEA Home Planner poskytuje možnosť uložiť výsledok práce a zabezpečiť nákup všetkých vybraných položiek. Kvalitný obraz v 3D formáte pomôže detailne vyhodnotiť vybraný dizajn.

Ikea má tiež samostatný program na navrhovanie kuchyne nazvanej IKEA Kitchen Planner. Princíp fungovania je rovnaký, ale výber nábytku špecificky pre tieto priestory je oveľa širší, preto odporúčame stiahnuť túto aplikáciu samostatne.

Oficiálna internetová stránka:https://ikea-home-planner.ru.uptodown.com/

5. Homestyler

Vynikajúci program pre interiérový dizajn a plánovanie bytov od tvorcov 3ds Max a AutoCAD.

Po spustení Homestyleru musíte vybrať jednu z troch navrhovaných funkcií: interiér od nuly, použitie hotovej schémy alebo hotový projekt z rozsiahlej galérie. Zároveň vám k dispozícii bude množstvo povrchových úprav, farieb a skutočných kusov nábytku, ktoré sú zahrnuté v katalógochznámych značiek.

Oficiálna internetová stránka:https://www.homestyler.com

6. Planoplan

Ďalší nástroj na vytváranie interiérov s reálnym nábytkom z obchodov namiesto fiktívnych modelov. Existujú tri spôsoby práce s programom: online služba, bezplatná demo verzia alebo platené pre profesionálov. Zároveň sa Planoplan neustále vyvíja a aktualizuje. Ďalšou výhodou je prítomnosť ruského rozhrania.

Pri práci na interiéri bytu si môžete sami pripraviť plán alebo si vybrať štandardné možnosti. Je tu funkcia virtuálnej prehliadky hotového projektu s možnosťou zobrazenia na smartfóne.

Planoplan je vhodný nielen pre premýšľanie prostredníctvom všeobecného usporiadania, ale aj pre podrobnejšie body. Ak chcete napríklad sledovať, ako sa bude pohybovať v priebehu dňa, môžete nastaviť slnečné svetlo v závislosti od denného času. Na mnohých materiáloch, ktoré používate pre interiér, existujú špecifikácie. Na pochopenie všetkých funkcií sú na stránke video inštrukcie, ktoré jasne demonštrujú systém riadenia programu.

Oficiálna webová stránka:https://planoplan.com

7. PRO100

Na rozdiel od iných online služieb a programov s jednoduchým rozhraním budete musieť stráviť trochu času na zariadení PRO100. Jedná sa o profesionálnejšiu aplikáciu, ktorá vám umožní transformovať každý detail vybraného prvku: od textúry po transparentnosť. Demo verzia má obmedzenú funkčnosť, ale pre rozloženie alebojej náčrtok je dosť s hlavou.

Podivuhodný majetok, ktorý sa zriedkakedy nachádza v slobodných programoch pre interiérový dizajn a plánovanie bytov: schopnosť kresliť akýkoľvek objekt sami, upravovať jeho tvar, veľkosť alebo textúru, najmä ak máte na mysli výrobky z obchodu. Než začnete, musíte zadať parametre priestorov, po ktorých si môžete navrhnúť svoj domov snov.

Oficiálna internetová stránka:http://en.pro100.eu/pro100

8. Dizajn interiéru 3D

Tento program ponúka rozsiahly katalóg nábytku, povrchových úprav a farieb. Samozrejme, že skúšobná verzia obmedzuje skutočné vlastnosti, ale sú dosť veľké na to, aby vytvorili vysokokvalitný render.

Vytvorte si vlastné rozloženie, určujúce presné parametre alebo výber typických, ktoré sa nepretržite pridávajú do databázy programu.

Jednoduché rozhranie v ruštine, čo je dôležité. Podľa projektu hotového bytu môžete „virtuálne“ chodiť pomocou funkcie virtuálnej prehliadky. 3D plánovač umožňuje uložiť hotový plán, upraviť ho alebo vytlačiť.

Vo všeobecnosti sa produkt výrazne nelíši od výrobkov, ktoré sú mu podobné, ale je vhodný pre tých, ktorí nechcú tráviť veľa času vývojom nového plánovača.

Oficiálna internetová stránka:http://interior3d.su/

9. Plánovač 5D

Neustále rozvíjať a aktualizovať program interiérov s rozsiahlym katalógom. Služba bola vytvorená ruskými vývojármi pre ruské publikum, takže sa môžete rýchlo dostať pohodlnefunkčnosti.

Je tu príležitosť nielen inšpirovať sa prácami iných ľudí, ale aj používať ich pri úpravách podľa priania. Napríklad sa vám páčil projekt niekoho iného a aby ste nestrácali príliš veľa času, môžete ho prispôsobiť parametrom vášho domova.

Pripravené omietky vyzerajú veľmi kvalitne a detailne, ako keby na nich pracovali profesionálni dizajnéri. Okrem toho, Planner 5D má mobilnú aplikáciu, takže si môžete načrtnúť svoj sen domov na metro alebo na ceste do práce.

Oficiálna webová stránka:https://planner5d.com/ru/

10. FloorPlan 3D

A nakoniec - nástroj pre skutočných dizajnérov, s ktorým je príjemná a jednoduchá práca. S ním, nemôžete len načrtnúť rozloženie niekoľkých miestností, ale tiež premýšľať po celej oblasti, s prihliadnutím na každý detail.

Okrem štandardného nábytku máte k dispozícii obrovský katalóg kvetinových záhonov, kríkov, plotov, chodníkov, ktoré vám umožňujú vytvoriť krajinný dizajn okolo domu.

Konečný obraz vyzerá veľmi realisticky a možnosť „chodiť“ po záhrade alebo miestnosti vám umožňuje vyhodnotiť projekt zo všetkých strán vrátane rezidenta.

Je tu demo verzia pre oboznámenie, rusko-jazykové rozhranie. Nevýhody sú skôr technické: faktom je, že nainštalovaný FloorPlan 3D váži veľa a má vysoké systémové požiadavky.

Oficiálna internetová stránka:http://www.floorplan.ru/